QUOTE(mementoo @ 2015 03 28, 22:45)
Neteko girdėti, kad liberalai būtų rėmę tokios reputacijos, kokia šiandien yra tomaševskio kompanija, partijas. Tai nesuderinama niekaip, nei ideologiškai, nei ekonomiškai, nei požiūriu į praeitį nei požiūriu į ateitį.
Būtent. Klaipėdoje 2011 m. 3 mandatus laimėjo politinė partija Rusų Aljansas, o ne Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija Valdemaro Tomaševskio blokas (kaip yra 2015 m., laimėjusi 4 mandatus). Beje dar 2 mandatus laimėjo Lietuvos rusų sąjunga (šiemet 1 mandatą), bet jų į koaliciją nekvietė / nekviečia, o juk jie irgi atstovauja Klaipėdos rusus, "su kuriais dirbama nuo seno", pagal nekurių logiką.
Rusų Aljansas, susidėdamas su Tomaševskiu ir užsidėjęs koloradines juosteles, parodė savo "vertybes". O Klaipėdos liberalai, sąmoningai pasirinkdami Lietuvos dergėjus, parodė savąsias. O tuo pačių visas Liberalų Sąjūdis labai suteršė savo reputaciją ir pasiklydo ideologijoje.
QUOTE(mementoo @ 2015 03 28, 22:45)
Pagal vakarietišką ideologinį skirstymą socialinėje-ekonominėje ašyje liberalai yra dešinieji, konservatoriai arčiau centro, o kairėje pusėje pozicijas užima socialdemokratai. Socialinė-ekonominė ašis apibrėžia partijų požiūrį į mokesčių sistemą, gėrybių perskirstymą per biudžetą, valstybės dalyvavimą ekonomikoje ir panašiai. Bėda tame, kad Lietuvoje tradicinė kairės ir dešinės skirtis neveikia, nes mūsų šalyje visuomenė nemąsto kategorijomis, kurios būdingos Vakarų demokratijoms."
Na, teoriškai liberalai kaip politinė jėga gali būti centro, centro-dešinė ir net centro-kairė jėga, priklausomai nuo akcentų:
Wiki - Liberalism: "
Liberal parties can be centre-left, centrist, or centre-right depending on their location.". Pvz.: kaip centro-kairė yra pateikiami Lietuvos socialliberalai = A.Paulausko buvusi Naujoji Sąjunga. Susikūrę 1998 m. jie anksčiausiai įnešė painiavos į Lietuvos liberalizmo erdvę. Būdami populistais, greitai atsikratė liberalų vardo, daugiausiai bendradarbiavo su Darbo partija, į kurią galų gale įsiliejo. Lietuvos Liberalų Sąjunga, išpažinusi klasikinį liberalizmą, ir būdama nepopuliari visuomenėje, 1999 m. priėmė tuometinį ex-konservatorių R.Paksą su 50 jo sekėjų, pakeitė ideologiją, pridėdama konservatizmo pagrindus, ir šovė į populiarumo viršūnes. Tačiau neilgam. 2002 m. R.Paksas išėjo, išsivedė 10 Seimo narių, sukūrė savo liberalų partiją - Liberalai demokratai (skamba gražiai, bet ideologija - sovietinė). Save pozicionavo kaip centro-kairė. Yra populistai, kalba nenuosekliai, kai kuriais klausimais dešiniųjų retorika. Greitai atsikratė liberalų beigi demokratų vardo (nes nebuvo nei liberalūs, nei demokratiški). Vis dar egzistuoja, bet jau nykstanti partija. Todėl keista, kad su jais į koalicijas jungiasi ir V.Grubliauskas, ir R.Šimašius. Tuo tarpu Lietuvos Liberalų Sąjunga, po R.Pakso atskilimo, 2002 m. suartėjo su Lietuvos Centro Sąjunga, ir nuo 2003 m. atsirado Liberalų ir Centro Sąjunga, t.y. šalia konservatyvaus liberalizmo imta laikytis centrizmo. Pastebėtina, kad Tėvynės Sąjunga / konservatoriai irgi yra
centro-dešinė, moderate right, liberal conservative, economically liberal, todėl yra akivaizdus bendrumas. Skiriasi tik
krikdemiškojo sparno požiūris į šeimą, abortus, homoseksualumą, etc. Tačiau LiCS iškilo lyderių konfliktas, ir 2006 m. nuo LiCS atskilo Lietuvos Liberalų Sąjūdis, nors partijai TT atsisakius liberalų vardo, būtų likusi tik viena liberali jėga, kuri galėtų vienyti visus liberalus. Liberalų Sąjūdis save aiškiai pozicionavo - centro-
dešinė.
Wiki - Liberalų Sąjūdis: "
Politinė ideologija - Konservatyvusis liberalizmas. Politinė pozicija - Centro dešinė". Tuo jie aiškiai klijavosi prie konservatorių, kurie taip pat yra centro-dešinė ir laikosi liberalaus konservatizmo. Būdamas šalia konservatorių, Liberalų Sąjūdis per 8-9 metus labai sustiprėjo, ypač įsiliejus A.Guogos pinigams. Partija skelbiasi turinti ~6 tūkst. narių.
Gi LiCS, kurią 2010 m. paliko A.Zuokas, įkurdamas visuomeninį judėjimą TAIP, tapusį 2012 m. partija Sąjunga TAIP (kuri deklaravo atsakingą liberalizmą ir krikščioniškąsias vertybes), 2011 m. susijungė su valinskininkų likučiais, o 2014 m. vėl su zuokininkų TAIP, tačiau net ir po tokių perturbacijų vis dar skelbiasi turinti ~5 tūkst. narių. Skelbiama ideologija: liberalizmas (dabartinė LLS, ex TAIP, ex LiCS). Priešingai nei aptariamojo Liberalų Sąjūdžio, kuris aiškiai deklaruoja esąs konservatyvaus liberalizmo ir centro-dešinės partija.
Akivaizdu, kad dabar deklaruojama centro-kairė yra posūkis į populizmą, kaip kad buvo Naujosios Sąjungos ar TT atveju, bei noras įtikti socdemams, kad jau būtų įmanoma koalicija ideologiniu pagrindu. Liberalų Sąjūdis iki šiol visad deklaravo savo dešinumą, o dabar pradėjo labai blaškytis ideologiškai - partijoje lyderiu tampa turtuolis A.Guoga be jokios aiškios ideologijos, o tik negarbingai uždirbtų didelių pinigų pagalba stengiantis įgyti valdžią, kitu lyderiu tampa R.Šimašius - libertarų (ekstremalaus liberalizmo, laukinio kapitalizmo) ruporas, dar kiti žymesni liberalai į koalicijas kviečiasi tomaševskininkus bei socdemus bei oficialiai praneša apie centro-kairės, t.y. socdemišką savo kryptį. Valdžios noras bet kokia kaina, net ir paminant savo 8 metus puoselėtą ideologiją, ir užsižaidimai su "kairumu", kai realybėje proteguojami verslo interesai, kad ir tų pačių "vaiko krepšelių" pavidalu, rodo Liberalų Sąjūdžio tapimą populistine partija.