QUOTE(Pareigyte @ 2015 11 25, 12:49)
Man asmeniškai sunkiausia yra ne konkretūs vaikai, o aplamai vaikų turėjimas, viskas ne taip kaip tikėjausi, ir aš, pasirodo, ne tokia, kokią save įsivaizdavau
Gal taip nenutinka su tais, kurie kūdikius įsivaikina.
Jei labai racionaliai imčiau dėlioti pliusiukus ir minusiukus, ar gera aš mama, ar nelabai, tai išvada būtų, kad nelabai.
Tikrai. Ir sutinku, kad ir mano atveju tai nepriklauso nuo vaikų. Tikrai to nežinojau kol neturėjau vaikų ir maniau, kad bus kitaip (t.y., kad aš būsiu kitokia).
Esu tikra, kad nebūčiau nei kiek geresnė mama, jei vaikai būtų biologiniai, nes tie "minusiukai" nėra tiek susiję su asmeniniu santykiu su vaikais, kiek su mano charakteriu ar gyvenimo būdu.
Tai, ar parsiveži kūdikį, ar didesnį tavęs kaip mamos nekeičia. Gal tik parsivežusi didesnį pagreitintu tempu daug sužinai apie save. Parsivežus naujagimį yra daugiau laiko apsiprasti ir pailsėti (jeigu naujagimis neturi problemų dėl pilvo pūtimo ir ramiai miega).
Dėl savanoriavimo manau, kad emocine prasme galima įklimpti ir įklampinti vaiką. Nes savanoriaudama visos reikiamos informacijos apie vaiko statusą ir sveikatą negausi. Esu pastebėjusi, kad ten kur man teko būti, grupės auklytės apie vaikų statusą ir sveikatą žino labai mažai. Apie sveikatą žino tik tokiu atveju, jei joms būtina žinoti - pvz. alergija ir vaikui specialus maistas skirtas ir pan.
Galima suartėti su vaiku, kurio niekaip nepavyks paimti arba suartėjus sužinoti ką nors nepriimtino apie sveikatą.