QUOTE(mėnulis @ 2015 02 27, 19:55)
Taip butent, kad zmones, rusai, nera tapatu ju valdziai ir politikai. 1. Rasiau apie tai, kad visa vaikyste jauciau spaudima moketi ir kalbeti rusu kalba. Jos nemoku, nors pagal amziu tureciau moket. Visa laika vyko atmetimas.
2. Bet, tai, kad jie cia buvo, ir buvo vykdoma rusifikacija paliete mane ir jauciuosi tai tapatindama.
3. Kita vertus, kodel tokiam dariniui kaip Rusija su politikais taip nesiseka. Kame cia raktas yra.
4. Vistiek tie okupacijos laikai buvo susije su finansiniu skurdu. Nu nieko as turtingo ten neatsimenu. Pasirode geras apibudinimas - akmens amzius. Ir dar baime jame.
1. Kur? Artimoje aplinkoje, jei giminėje yra rusų? Tada taip. Bet lietuvių šeimoje... Vyriausiasis mano sūnus pats pasirinko mokykloje anglų ir vokiečių kalbas, du vidurinėlius įkalbėjom rusų kalbą pasirinkti antrąją užsienio. Rezultate tai buvo vienintelis dalykas, kurio savo vaikams padėdavome mokytis, nes rusų kalbos vadovėliai vidurinei mokyklai yra sudaryti (ar bent prieš dešimtmetį buvo sudaryti) pasibaisėtinai, taip, lyg vaikai jau kažkiek mokėtų rusų kalbą. Žodžiu, mano vaikams gimnazijoje tai buvo pats šlykščiausias dalykas, nors dukra vėliau, kai to prireikė studijoms universitete, specialybinę rusų kalbą visai padoriai pramoko. Mano galva, čia kalta ne politika ar pati rusų kalba, o nesugebėjimas sukurti tokių programų, kurios būtų tinkamos rusų kalbos pradmenų neturintiems vaikams.
2. Gal, tai turbūt yra labai asmeniška. Aš, pavyzdžiui, tarp žmonių, gerai žinančių rusų kalbą, visai nesigėdžiu pasakyti lakią frazę rusų kalba, jei ja geriausia išreikšti mano mintį. Tas pats ir su anglų kalba. Ir dėl to nesijaučiu nei surusėjusi, nei suanglėjusi. O su rusais lietuvių vakariečiai jau seniai netapatina.
3. Dievaži, nežinau. Atgimimo laikais teko bendrauti su rusų šviesuomene, bet su metais santykiai kažkaip nutrūko, liko tik keli draugai, kurie praktiškai gyvena Lietuvoje. Nežinau, nedrįsčiau daryti išvadų, kiek dėl jų nelaimingos istorijos kaltas tautos mentalitetas, o kiek - nesėkmingai susiklosčiusi Rusijos istorija.
4. Skurdas yra santykinė kategorija. Dabartiniais masteliais gyvenimas sovietijoje atrodo skurdus, bet tuomet, sovietiniais laikais, kartu su Latvija ir Estija galėjome jaustis viršesni, nes gyvenome geriau, nei likusi sovietija. Baimė, vėl gi, yra santykinis dydis. Jei mano tėvų jaunystės laikais buvo baisu neverkti, mirus Stalinui, tai mano laikais beveik niekuo nerizikavai dėl anekdoto apie Brežnevą.
QUOTE(darvina @ 2015 02 27, 20:22)
1. Rusija- didelė, sunkiai valdoma šalis-imperija. Nuo seno jai reikia caro, arba, tiksliau, tvirto kumščio. Todėl Stalinas ir dabartinis vadovas pilnai atitinka tą tvirtos rankos, o tiksliau, tironijos, įvaizdį. Pažiūrėkite, kiek žmonių ten ilgisi Stalino tvarkos, nors GULAG'as buvo sunaikinęs milijonus žmonių.
2. Kodėl mes, lietuviai, nesvaigstame nuo raudonosios armijos pergalių, kaip rusai, nes jokia pergalė nenusvers tautos naikinimo per sovietų okupaciją masto. Rusus gi zombino visą šimtmetį su pergalėmis tai prieš baltogvardiečius, taip prieš vokiečius. Kai žmonės užsibūna imperijoje ( carinėje, SSSR) pasikeičia jų adekvatus pasaulio suvokimas.
1. Na, bet buvo "atodrėkis" prieš beveik 50 metų, ir buvo Gorbačiovo "perestrojka", ir Jelcino Rusija. 1830 metais sukilome su šūkiu "už jūsų ir mūsų laisvę", 1998 metais tą šūkį vėl pakartojome. Rusų šviesuomenė tą šūkį puikiai suprato, išeidama šimtatūkstantinėmis miniomis Maskvoje ir tuometiniame Leningrade protestuoti prieš sausio 13-osios žudynes Lietuvoje. Dar prisiminkite rusų patriotus, Maskvoje apgynusius savo laisvę pučo dienomis...
2. Tiesiog mūsų istorija yra kitokia, nei rusų. Mūsų tautą naikino svetimi, tie patys rusai ir jų pavergtos tautos, o rusai naikino patys save.
Papildyta:
QUOTE(darvina @ 2015 02 27, 21:53)
Panašu, kad ruskiai rimtai pradėjo kasdien Europą kaltinti fašizmu. Tik per RTR žinias pezėjo, kad lenkų Varšuvos sukilimo dalyviai buvo nacionalistai ir fašistai . Prisišauks rusai ant savo galvos dar 40 mln turinčios valstybės neapykantą. Varšuvos sukilimas buvo žiauriai numalšintas nacių, o tuo tarpu raudonoji armija laukė Varšuvos prieigose, kol visus sukilėlius sunaikins. Tai labai skaudus puslapis lenkų istorijoje, beveik Katynės 1 lygio, kai rusai prisidėjo prie lenkų genocido. O dabar dar už Ukrainą ant tos žaizdos dar druskos pribarstė
Argi lenkai kada tai užmiršo? Dėl tos atminties lenkai ir yra, kartu su Lietuva, Latvija ir Estija, sekantys galimi Rusijos taikiniai.