Prisijuokiau kaip reikalas. Ačiū visiems už patarimus.
Papildyta:
QUOTE(arkava @ 2015 02 20, 21:16)
P.S. del sertifikavimo - pabandyciau padet gaut is KTU sertifikuotoju Statybos katedroj parama tavo pirmam LT A+++.
Čia jau labai įdomu. Gali visiems rašyti, ką sugalvojai, gali asmeniškai. Kad mano namas turėtų atititikti A++ klasę aš neabejoju. Yra tik keli kabliukai:
1. Šalčio tiltų skaičiavimas. Šiuo atveju didžiausią kiaulę gali pakišti poliai, bet kitą vertus suskaičiavus visas atitvaras šalčio tiltai gali būti pliusiniai.
2. Langų Uw reikšmės.
Langų Uw turi būti ne prastesnis nei 0,70. Mano langų Uw yra 0,73.
3. Atsinaujinanti energija. Kiek žinau geoterminis šiuo metu nėra priskiriamas prie atsinaujinančios energijos. Ką tokiu atveju daryti: kalti saulės elektrinę ir gaminti elektrą? Ar dar kokie variantai yra.
Ir aišku jei jau sertifikuoti kaip A++, tai tada rekuperatoriaus klausimas vienareikšmiškai aiškus: Paul Novus. Man tik įdomu, kurį geriau imti: paprastą Paul Novus ir daryti GŽŠ, bet lieka atviras klausimas dėl drėgmės. Ar imti Paul Novus F 300, bet jis iš esmės kaip rotacinis. Netikiu, kad sertifikavimui sueitų Paul nurodomas 116 proc. efektyvumas dėl drėgmės, greičiausiai jie imtų, kad Paul Novus F 300 efektyvumas yra tik 84 proc.
Papildyta:
QUOTE(bruonius @ 2015 02 20, 21:26)
ivertinus mano auksciau isdetytus faktus, galima drasiai daryti isvada, kad rekuperatoriaus naudingumo koeficiento pokytis nuo 80 iki 90% duoda neapciuopiama ekonomini efekta. kitaip tariant, nera absoliuciai jokios prasmes pirkti teoriskai efektyvesni, bet praktiskai brangesni rekuperatoriu. nebent yra didelis noras pirkti brangiau ir moketi daugiau. basta
Sutinku, bet aš vis dar galvoju apie PHPP užduotas sąlygas ir A++ klasės standartą. O šiuo atveju nematau kito kelio.
Papildyta:
QUOTE(Pupcis @ 2015 02 20, 22:58)
Cibuli, tu jau nemazai issiaiskinai apie rekuperatorius. Manau, cia visi tau siek tiek pavydi. Niekas nepaneigs, kad Vokieciai moka gaminti kokybiskai. Pirk ta Paul be entalpinio silumokaicio (NK net 94% prie 140m3/h
). Jis vertas tu pinigu. Toki nama pasistacius butu "griekas" nedatempt iki A++, kai finiso tiesioji pries akis. Kaip sakant "
second place is the first loser".
Paskuj tik nepasididziuok ir paviesink rezultatus.
Šitas pasakymas yra labai geras. Ir aš galvoju, kad būtų kvaila pasiduoti finišo tiesiojoj, bet lygiai taip pat sutinku, kad finansiškai labiau apsimoka geras rotacinis.
Papildyta:
QUOTE(Raituzas @ 2015 02 20, 23:03)
1. Na tokie yra pasivhouse testavimo rezultatai. O kodėl mes turime ten būti pirmoje vietoje? Beje, jei taip studijuojate passiv.de puslapį, tai atkreipkit dėmesį, kad ten esame pirmieji, kurie sertifikavę vėdinimo įrenginį su
rotoriniu rekuperatoriumi. Pagal Jūsų teiginį, kad
rotoriai maišo kvapus, neatrodo keista, kad vokiečiai išdavė rotoriniui rekupui sertifikatą ir leidžia naudoti pasyviuose namuose, kur ištraukimas daromas iš WC?
2. Todėl, kad tai labai ilgas ir labai brangus procesas. Sertifikavus visus, niekad jie neatsipirks...
3. Jus prašėt pateikti info apie sertifikatus, aš pateikiau, dabar klausiat ką jie reiškia, aš atsakiau, kad pvz. Eurovent sertifikatas pasako, kad tą ką matot ant popieriaus atitinka realybę. Dabar konkrečiai šneku, apie rotoriaus parinkimo programą, kuri ir turi "Eurovent"ą. Jus abejojat pateiktais efektyvumais - būtent sertifikatas yra tam, kad įrodyti, kad skaičiai yra teisingi.
1. Geras argumentas. Man patiko.
Tik galbūt jie atlaidžiau žiūrėjo, kai pirmą vertino arba ten yra kažkokių kitų sąlygų dėl kvapų. Šiaip tas aš tų kvapų labai nebijau, bet tik vardinu visų rekuperatorių privalumus ir trūkumus. Pagal kažkokius standartus juk reikia pasilyginti.
2. Gal žinot, kiek kainuoja sertifikavimas?
3. Aš tik apie tai, kad nesutampa PHI testuoto modelio efektyvumas ir jūsų skelbiamas buklete. Manyčiau, kad labiau reikėtų pasitikėti PHI duomenimis. Be to norėjau sužinoti ar turite kažkokių kitų laboratorijų sertifikatų konkrečiam įrenginiui? Ne gamybai, visiems modeliams, o konkrečiai vienam modeliui. Beje, ar kas nors Europoje be PHI dar sertifikuoja rekuperatorius? Gal galite duoti nuorodą pažiūrėti, kokius skaičius jie gauna.
Papildyta:
QUOTE(Noriukas5 @ 2015 02 20, 23:20)
As tai cia nesuprantu apie koki pavyda kalbate, suprantu vieni ikalbineja pirkti Nissan kiti BMW X6, va cia su pajausi skirtuma, o siuo klausimu apie rekupa? Na jeigu jam parasyta tiesiai sviesiai rekupo reikia ne su mazesniu, kaip NVK 92 tai ko cia dabar triznioti puse metu? Nori buti pirmunu tai pirmyn, o jeigu ziuri ar atsipirks, cia jau kitas reikalas.
Aš suprantu, kokio rekūpo man reikia pagal PHPP skaičiavimus. Bet lygiai taip pat suprantu, kad Paul Novus 300 yra brangus dalykas ir svarstau ar verta tiek permokėti dėl 10-12 proc. geresnio NK.
Papildyta:
QUOTE(vaikis_ @ 2015 02 20, 23:24)
Viskas būtų gražu, bet Lietuviškas A++ reikalauja didžiąją dalį energijos "pasigaminti" iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Visgi geoterminis į šią sąvoką anot mūsų valdininkų nepapuola....
Aš irgi esu šitą dalyką girdėjęs ir nelabai žinau, kaip spręsti problemą. Man šovė labai paprasta mintis. Reikia pirmadienį pasiskambinti į KTU ir
ATC ir išsiaiškinti ar man yra šansų gauti A++ klasę. Jei nėra tada, viskas bus aišku su rekuperatorimi, nes
A+ klasei pakanka ir gero rotacinio, o šilumos nuostolius ilgai ir pigiai dengs geoterminis. Tik įtariu, kad jie be skaičiavimų nelabai galės atsakyti, bet verta pasiaiškinti.