QUOTE(Litch @ 2015 07 28, 16:50)
Sveiki, kokį rekuperatorių rekomenduotumėte 1 kambario 32m2 butui?
Neapsimoka mažam butui ieškoti itin mažo rekuperatoriaus. Visumoje sumokėsite beveik tiek pat, kaip ir už sistemos įrengimą, tarkim, su REGO250PE, o efektas bus net kelis kartus prastesnis. Geriau jau turėti sistemą, kuri leidžia pasiekti 3-4 kartus didesnę apykaitą, nei numatytas higienos normose minimumas ir mėgautis tikrai švariu orų. Be to, galėsite naudotis, taip vadinamu, pasyviu vėsinimu, kai vasaros naktimis paleidė įrenginį maksimaliais apsisukimais, galėsite juntamai atvėsinti patalpas, o diena vėl sumažinę apsukas tik kad užtikrinti minimalią apykaitą - neprileisite į kambarius daug karšto oro ir vėsuma išsilaikys iki vakaro.
Turint didesnį įrenginį, visada galima sumažinti apsukas, jei tuo metu nenorite didelės apykaitos ir eksploatuoti į labai taupiai, bet kai norėsite pasimėgauti komfortu - turėsite visas galimybės tai padaryti.
Butams yra ir kitas variantas, kuris tinka dar geriau, nei rekuperatorius. Už tokia pat kainą (o kartais - net mažesnę) galima įrengti oro tiekimo sistemą su kanalinių oro kondicionieriumi. Jis ne moka taupyti šilumos, kaip rekuperatorius, bet jis moka dar geriau - spausti šilumą iš aplinkos. Ir tos šilumos jis "pagamina" 3-4 kartus daugiau, nei galėtų sutaupyti rekuperatorius. Kas liečia elektros sąnaudas, šilumos siurblys oras-oras, vidutiniškai "valgo" tik porą šimtų Wt daugiau elektros, nei rekuperatorius, bet už tai gali pagaminti net 2-3 kW daugiau, nei reikia oro pašildymui, ir jus pilnai galite naudoti tai buto šildymui, atjungus brangią centrinio šildymo sistemą (ir/arba temperatūrą bute nustatyti nors ir 24C, o tiek, kiek išeina su vos šiltais radiatoriais).
Suprantama, vasarą toks kondicionierius, taip pat, gali greitai atvėsinti butą bet kurio metu, nelaukiant nakties, kaip tas vykstą, naudojant pasyvų vėsinimą.