QUOTE(*** @ 2015 04 29, 16:44)
Papasakok placiau kaip patalpos butu vesinamos, per ortakius ar grindis?
Apsimeti kad nesupranti, neveikia jis ziema be papildomos irangos ir viskas.
Vėsintis geriausia kombinuotai. Jeigu bus vien šaltas oras kaip iš kondicionieriaus - didėja rizika pasigauti peršalima ir šiaip nekomfortas. Jeigu vien šaltos grindys irgi nėra idealu, nes ne visi su tapkėm vaikšto, o turint medines grindis galima jas ir sugadinti. Net ir nevėsinamos plytelės būna nemaloniai šaltos. Taip pat bus stipriai padidėjusi santykinė oro drėgmė patalpose, nes atvėsinamas karštas, daug drėgmės savyje nešantis lauko oras. Kai kuriais atvejais stipriau pašaldžius gali pasireikšti net toks reiškinys kaip rasos iškritimas.
Išeitis būtų - gera saulės kontrolė, šiltas namas, termomasė ir tik po to aktyvios vėsinimo priemonės: šiek tiek vėsinamos grindys ir vėsinamas oras.
Orą gali vėsinti ŽŠ ar GŽŠ, ten iškrenta perteklinė drėgmė ir į kambarį patenka ne toks drėgnas ir švelniai vėsus oras. Taip pat vėsinamos grindys. Pažiūrėjus į probelmą projektavimo etape galimas dar geresnis variantas - vėsinamos sienos ir lubos. Atkrenta problemos susiję su šaltomis grindimis ir grindų danga, realiai ne kojas reikia vėsinti galų gale. Stovint prie vėsios sienos tikrai nebus per karšta ir nereikės vienu 2x oro kaitos, užteks 0,5k/h. Sienos temperatūrą galima daugiau numušti, praktiškai iki pat rasos taško. Tokia sistema gerai dera su didele namo mase, nes gali nuimti didelius šilumos kiekius iš masyvaus konstruktyvo derinyje su grindiniu šildymu. Jeigu karkasinį namuką dar galima išvėdinti per karščius vasaros naktį atidarius langus, tai mūrinio nelabai.
QUOTE(Artur15 @ 2015 04 29, 19:48)
Tiesiog tas rekuperatoriaus pašildymas yra dar vienas geoterminis įrenginys.
Klaidingai mąstote. Lietuvoje nelabai girdėtas terminas, bet šiaip šiluma yra skirstoma į "low quality heat" ir "high quality heat". Žemos kokybės šiluma pvz. yra +6...+8C žemės šiluma, kurios tiesiogiai panaudoti šildymui patalpų neišeina. Aukštos kokybės šiluma jau būtų +25C ir daugiau. ŠS transformuoja žemos kokybės šilumą į aukštos kokybės šilumą ir tam sunaudojama elektros energija.
Oro pašildytuvui tiesiogiai naudojama žemos kokybės šiluma, kurios šaltinis yra toks pat kaip ir geoterminio šildymo šaltinis. Daugiau nieko bendro tame nėra.
QUOTE(cibulis @ 2015 04 29, 20:59)
2. Kada jis pradės į rekuperatorių pūsti -1 ir šaltesnį orą? Jie aiškina, kad pūsdamas 250 kubus oro, kai lauke -10 į rekūpą paduos +2,5. O kiek paduos, kai lauke bus -15 ar -20? Kada pasieksime 0 ir -1? Man tai įdomu dėl palyginimo su entalpiniu. Kam mokėti už įrenginį, kuris jau nuo -12 pradės pūsti 0, o nuo kokių -13 greičiausiai ir -1. Entalpinis Zehnderio dirbtų iki -7 ar -8.
-1C į rekuperatorių dar nesukels problemų. Kai lauke bus -20C tas kelias dienas per metus galima ir sumažinti ventiliacijos oro srautus, kad nebūtų pasiekta kritinė temperatūra šilumokaičiui. Sulėtėjus oro srautui per GŽŠ, jis pašildys orą iki aukštesnės temperatūros.
QUOTE(*** @ 2015 04 29, 21:09)
Net ankstyva pavasari pasirodzius saulei kambariuose oro tempa pakyla 2-3c. Pas paty paketai ne saules kontroles del to situacija manau bus dar idomesne. Dabar isivaizduok vedini patalpas 0.5 karto tai i vidu eina karstas lauko oras , per langus sviecia saule. Grunte vanduo vesus, iseitu ji reiktu dar ir pakelt iki reikiamos temp kad nepridaryt problemu.
Jeigu balandžio mėnesį name jaučiamas perkaitimas tai jis yra blogai suprojektuotas. Gerai suprojektuotame name tokiu metu nereikia imtis visiškai jokių aktyvių priemonių vėsinimui išskyrus rekuperatoriaus by-pass sklendės atidarymą atvėsus orui.
QUOTE(*** @ 2015 04 29, 21:09)
Kas del vesinimo ortakiais, tai kiek teko girdet vesinimui naudojami kurkas laidesni ortakiai nei paprastam vedinimui, oro apykaitos neuztektu net 1k per h. Todel manau kad is esmes tu nepasinaudosi sia nepigia opcija.
Nereikia žiūrėti į praeitį, kai namai buvo prastai apšiltinti ir perkaisdavo nuo saulės. Gerai apšiltintam namui perkaitimą lemia prastas šešėliavimas ir vidiniai pritekėjimai, o tai yra kur kas mažesni šilumos kiekiai nei statistinio namo, todėl ir vėsinimo sistemos (kaip ir šildymo) bus visai kito kalibro.