QUOTE(BangaS @ 2015 04 27, 09:41)
1. - paprastas šilumokaitis dirbdamas teigiamoje temperatūroje tarnaus ilgiau nei celiuliozinis gaudamas neigiamos temperatūros. Tai brangiausia rekuperatoriaus dalis.
2. - galimybė vėsintis vasarą
1. Labai geras argumentas. Net nepagalvojau, nes entalpinį šilumokaitį karts nuo karto tikrai reikės keisti. Jis tikrai greičiau susidėvės.
2. Įdomu, kiek realu atsivėsinti su geoterminiu šildytuvu? Jei tarkime namo vidaus kubatūra 400 kubų, o gainiojame kokius 220 kubus oro, tai ar realu atvėsinti patalpą.
Gamintojas sako, kad varinėdamas 250 kubų lauko +30 orą atvėsina iki +20. Tik ar 50 proc. oro kaita atvėsintų namą? Greičiausiai vis tiek reikia imti šilumos siurblį su pasyvia vėsinimo funkcija. Kiek nepaveš rekuperatorius, likusį darbą padarys šilumos siurblys.
Beje, kaip teisingai įvertinti
šito geoterminio pašildytuvo gręžinio metražą. Vokiečiai montavimo instrukcijoje rašo, kad jam reikia 100 metrų horizontalaus kolektoriaus, kuris užkastas maždaug 1,5 m gylyje. Kiek tokiu atveju reikia gręžinio metrų?
Štai kokius
skaičiavimus pagal mano geologinę sudėtį man pateikė Artva. Šituo 93 m gylio gręžiniu maitinčiau
štai šitą siurblį (4,65 kW). Jei gręžinio gylys būtų apie 120 metrų ar likusių 27 metrų pakaktų ir geoterminiam oro pašildytuvui?