QUOTE(arkava @ 2015 04 26, 19:49)
I tema - jei sieki idealumo - tai aisku kad 90 proc NVK.
Ne idealumo siekiu, o projektinių parametrų. Jei noriu pasyvaus namo, tai rekupo naudingumas turi būti virš 92 proc. Bet pasyvaus namo standarto aš nesiekiu, nors namas ir toks suprojektuotas. Man labiau patinka A+ ir A++ standartas.
Lietuviškam A+ standartui reikia virš 80 proc. NVK, o A++ virš 90 proc. A+ klasę tikrai galiu pasiekti, o A++ nenoriu, nes reikia fotovoltinių elektrinių ir t.t. Namo kaip pasyvaus nesertifikuosiu, bet sertifikuosiu kaip A+ ar A++. Tik A++ per brangi idėja, nors aišku būtų malonu turėti pirmą namą Lietuvoje, kuriam suteiktas A++ standartas.
Taigi pagal lietuvišką standartą man reikia 80-90 proc. NVK. Šiai dienai tikrai pakanka ir 80 proc., bet jei sugalvočiau namą pritraukti iki A++, tai reikėtų 90 proc.
90 proc. aš siekčiau su
Systemair rekuperatoriumi. Papildomai montuočiau štai šį
geoterminį pašildytuvą. Sistemos privalumas tas, kad tikrai turėčiau ne mažesnį nei 90 proc. NVK, mažas elektros sąnaudas, šiokią tokią galimybę vėdinti namą vasarą (nors tam numačiau šilumos siurblio pasyvią funkciją). Sistemos trūkumas - negražina drėgmės, papildoma elektronika, todėl yra kam gesti, gilesnis gręžinys. Tiesa, dar sako, kad pašildytuvui reikia kažkokio kitokio glikolio, todėl jis mažina šilumos siurblio glikolio koncentraciją ar kažkaip panašiai.
Antras variantas - montuoju visą sistemą vien Zehnder: ortakiai, difuzoriai, slopintuvai, rekuperatorius ir t.t. Patį rekuperatorių dėčiau štai
šitą. Jis būtų entalpinis. Šitos sistemos privalumas tas, kad entalpinis atgauna drėgmę, nereikia papildomo geoterminio pašildytuvo, mažiau yra kam gesti. Trūkumas - 6 proc. mažesnis efektyvumas, nors kažkaip reikėtų įvertinti ir drėgmės grąžinima, todėl efektyvumas galėtų būti ir didesnis.
Gavau iš Zehnderio Olandijoje, Roterdame, monitoringo duomenis. Štai čia:
1 psl., 2 psl., 3 psl.,4 psl., 5 psl. (buvo ir daugiau puslapių, bet nereikšmingus išmečiau). Kaip matyti entalpinis grąžina iki 10 proc. daugiau drėgmės ir palaiko optimalią drėgmę: 45-50 proc.
Beje, man dar sakė, kad Zehnderio lanksčiuose ortakiuose palyginti su lenkiškais lanksčiais ortakias 10 metrų ilgio vamzdyje susidaro mažesnis slėgis: Zehnderio vamzdyje 13 Pa, o lenkiškame - 16 Pa. Nedidelis skirtumas, bet įvertinus visą vamzdyną galima šiek tiek sutaupyti rekuperatoriaus variklio energijos sąnaudų ir gal sistema tyliau veiktų, nes kaip ir pasipriešinimas sistemoje mažesnis. Dar sakė, kad pagamintą kiekvieną Zehnderio orakį po gamybos patikrina žmogus ar ortakis sandarumas ar nėra kažkokio broko.