QUOTE(cibulis @ 2015 03 22, 10:37)
Mūrininkas
nupjovė sienos dalis, kad PIR plokštės praeitų ištisai.
Gerai padarė. O konstruktorei nebus išrašyta sąskaita už nupjovimą?
Gaila, kad nesusigundėte priešvėjine plokšte.
EPS reikėjo nuarmuoti ar nutepti specialiu mišiniu prieš klijuojant juostą. Tiesiogiai klijuoti juostą prie eps nepatarčiau niekam.
Su difuzinės klijavimu irgi įdomūs dalykai. Jos apačioje yra smulkūs hidrofobiniai plaukeliai, kad nesikondensuotų garai ant apatinio paviršiaus. Tai irgi nėra tinkamiausias pagrindas lipniai juostai. Geriau klijuoti gamykliškai tam paruoštą difuzinės kraštą. Aišku, tai bus geriau negu nieko.
Būtų įdomu pamatyti pvz iš dviejų gabalų difuzinės suklijuotą vėliavą, plazdančią lauke. Įdomu kelis mėnesius išsilaikytų toks suklijavimas.
QUOTE(mintas @ 2015 03 21, 13:03)
Čia pavyzdys, kai prie techninį supratimą reikalaujančio reikalo aprašymo prieina humanitaras, nenorintis gilintis į reikalo esmę, bile tik parašyti kažką įdomaus ir prakišti visuomenei.
Iš kitos pusės pažiūrėjus trumpas straipsnis skirtas visuomenei ir yra parašytas jai suprantamesniu stiliumi. Kas nori išsamesnių aprašymų eina į namo "blogą".
QUOTE(Verteris @ 2015 03 21, 13:47)
Pastaba - sertifikavimas ir gražus popierius labai pravers, jei atsitiks taip, kad reiks tą namą parduot. Su A+ popieriumi tikrai namo išskirtinumas rinkoje pasimatys - tai arba greičiau parduosi už vidutinę kainą, arba parduosi normaliais terminais už didesnę kainą. Taip kad, mano nuomone, išlaidos 'popieriui' kažkada gyvenime tikrai atsipirks.
Aišku, resertifikuoti pagal A+ turbūt būtų galima ir jei/kai prireiks parduot.
O ar nebus taip, kad nesertifikavus namo galima tikėtis ilgiau išvengti turto mokesčio, nes namo "indeksuota vertė" bus mažesnė registrų centre? Jeigu reiks pakelti namo vertę, tai galima padaryti prieš parduodant. Taip pat tikėtina, kad galima būtų gauti kažkokių subsidijų "gerinant" namo energetinė klasę ateityje.