QUOTE(BangaS @ 2015 03 19, 13:31)
Jokių pavarų ant grindinio šildymo kilpų tokiame name nereikia. Net ir rankinio reguliavimo gal nereikėtų, jeigu gerai žinote ko jums reikės ir kilpos vienodos. Visos grindys bus vos vos šiltos. Priklausomai nuo to ar norėsite pereinamuoju laikotrapiu pvz šildyti vien tik grindis vonioje ir gal dar kažkur rankinis reguliavimas praverstų.
Pagal oro temperatūrą nepatarčiau, nes bus labai nestabilu, tai nėra tinkamas būdas. Vienas būdas yra vertinti lauko ir termofikato temperatūrą ir nustatyti prie -20C grįžtamas +24C, prie -10C grįžtamas +23C, ir t.t. Pašviečia saulė, grįžta ir taip šiltas termofikatas ŠS stoja. Šias temperatūras tektų pasikoreguoti pagal savo namą. Reikėtų dar vieno termometro palubėje virš krosnelės, kuris atjungtų grindų šildymą vos užkūrus ugnį ir orui sušilus virš +25...28C. Nukritus temperatūrai žemiau šios ribos vėl būtų grįžtama prie pagrindinio algoritmo. Pamažinus šią temperatūrą išjungiantis daviklis suveiktų ir svetainei prišilus nuo saulės.
Kitas variantas - įjungti ŠS tam tikrą valandų kiekį per naktį priklausomai nuo lauko temperatūros, bet jis labiau tinka geoterminiam, nes orinio galia labai krinta prie gero minuso ir jis dažniausiai yra inverterinis, kurį galima reguliuoti tolygiai.
Ok, dėkui, jau aiškiau.
Taigi reikės signalinio kabelio lauko T termometrui (gal net ir nereiks, aeroterminiai patys lauke turėtų normaliai matuot temperatūrą), pagal kurį ir ŠS siurblio suprogramuotą kreivę bus keičiama iš grindų grįžtančio termofikato temperatūra. Kolektoriuose pageidautina turėt galimybę rankomis užsukti kontūrus (pvz., pereinamojo sezono metu šildyt tik vonią).
Dėl krosnelės ir pritekėjimų reguliavimo. Kaip idėja tą ŠS išjungiantį termometrą-daviklį dėt ne kažkur patalpose, o tiesiog rekuperatoriaus grįžtančio oro srauto vamzdyje? Tarkim nustačius, kad jei grįžtančio oro (paimamo iš viso namo) vidutinė temperatūra yra 23 ar 24C, tai ŠS stabdomas? Taupyt pinigų išjungiant rekupą šiaip neplanuoju (gal tik kai žmonių namuose nėr, mažinti apykaitą iki minimalių įmanomų dydžių, kad ir keliolikos kb.m/val., kiek rekupas leis).