QUOTE(cibulis @ 2015 02 19, 21:53)
Teisingai mąstote, kad reikės 1. daugiau apšiltinimo storio, 2. efektyvesnių langų, 3. geresnio rekuperatoriaus ar tiesiog reikės rekuperatoriaus, nes kai kas jo iš viso nededa. Todėl namas tikrai brangs.
Net ir neatsižvelgiant į vėliau paminėtus niuansus tokius kaip namo architektūros šlifavimą, tas pabrangimas nėra toks drąstiškas.
1. gal namo statyba pabrangs ant ~2000Lt
2. jei bus žiūrima tik į U vertę, neieškant kuo nors labiau išskirtinio dizaino, tai statybos maksimum pabrangs ant dar kokių 2000Lt
3. Taip, rekuperatoriaus reikėtų, bet mano vėdinimo sistema kainuos ~10000 Lt, bet nereikia įrenginėti natūralios ventiliacijos kaminėlių ir kitų priedų, kaip kad pavyzdžiui Aereco vėdinimo sistemos komplektuojančių, jei nenori specialiai daryti kiauro namo. Be aereco, namo natūralaus vėdinimo sistema kainuos ~2000-3000 Lt, o su aereco, net viršys rekuperatorinės vėdinimo sistemos kainą (remiuosi vieno blogo autoriaus pateiktomis įrengimo sąmatomis), taip kad vėdinimo sistema su šilumogrąža minusavus natūralaus vėdinimo sistemos įrengimo kaina gali kainuoti ~7000, ar iš vis net būti pigesnė už natūraliąją.
Skaičiuojam namo pabrangimas 2000Lt+2000Lt+7000Lt = 11000 Lt.
Vidutiniško namo kaina prasideda nuo ~350.000,00Lt Šiai sumai 11000 Lt sudaro tik ~3%, taip kad iš kur tas teigiamas 10% ?
Antras dalykas, turint tokių namų statymo patirties, galima stipriai sutaupyti ant jo šildymo sistemos įrengimo, ir tokios statybos namas iš brangesnio taps net pigesniu už šiai dienai vis dar standartinį namą. Taip, kad aš nesutinku su teiginiu, kad energiškai efektyvaus namo statyba yra brangesnė už standartinio.
O jei dar prisėsti prie namo architektūros, tai namo statybų kainą galima sumažinti drąstiškai.
Vis tik yra niuansas su A+ ir A++ namais.
Čia jau dasideda reikalavimas, kad namo vartojama energija būtų iš atsinaujinančių šaltinių. Vat dėl šio reikalavimo namo statybų kaina tikrai augs, bet tai jau bus ne šendien suprantamų namo statybų išlaidos, o pinigai išmesti ant papildomos įrangos užtikrinančios atsinaujinančios energijos įsisavinimą.
Dar vienas absurdiškas niuansas, kad šilumos siurblių generuota atsinaujinanti energija nelaikoma atsinaujinančia energija.
Vien dėl šių absurdiškų atsinaujinančios energijos reikalavimų, kai akivaizdu kad jie yra iš piršto laužti, bandant juos pritaikyti tik vienam konkrečiam rinkos segmentui, aš savo namą galvoju sertifikuoti tik kaip B klasės, o ir padaryti tai bus labai nesudėtinga, užteks nepadaryti namo sandarumo testo kuris sertifikavimo kainą labai stipriai pakelia.
Taip, kad gaukit leidimus namo statyboms, kol dar galima statyti A ir B energinės klasės namus .