QUOTE(BangaS @ 2015 03 05, 09:13)
Mano ir daugumos pažįstamų pastebėjimu malkų sudeginimas vėjuotomis dienomis padvigubėja neskaitant to, kad ir namuose būna vėsiau. Pagrindinės to priežastys yra nesandarumai ir gerai besivėdinančios (perpučiamos oro) šiltinimo medžiagos.
taip, jei namas yra totaliai kiauras ir nera aklinai uzsandarinta sienos/stogo sankirta, stogas bei lubos, tai puciant stipriam vejui namas yra kosiamas kiaurai. Bet jei stogas gerai uzsandarintas (vienintelis rimtas man zinomas budas yra PU putos), tai silumos nuostoliai pro langu tarpiniu nerandarumus yra niekiniai. is esmes siltas namas = sandarus namas. gali deti ant sienu nors ir puse metro neoporo, jei lubos kiauros, puciant vejui jausis diskomfortas.
Mano manymu A kategorijos namo esme yra ne termoizoliacijos kiekis ant sienu ir lubu, bet namo sandarumas ir protingas santykis tarp investiciju i termoizoliacija bei silumos saltini.
Sienoms daugiau nei uztenka 25cm, grindims 25cm, luboms 40cm + sienos/lubu sankirtos bei lubu uzsandarinimas PU putomis. Tai yra protinga investicija, projektas toks, koks patinka, o ne toks, koki pasyvaus namo technologija lemia + atkrenta beprasmis resursu kisimas i termoizoliacines medziagas. pasistatei nejautru salciui rotacini rekuperatoriu, kuris laiku keiciant filtrus, naudos saikingus elektros energijos kilovatus, normalu GEo SS, KKK ar granulini silumos saltini ir mokesi saikinga 70-100EUR pinigu suma i menesi saltuoju metu laikotarpiu, bei 15EUR uz vedinima siltuoju metu laikotarpiu. viso maximum ~1000EUR metams, kas yra juokas lyginant su pridetine investicija i pasyvu nama