QUOTE(BangaS @ 2015 03 27, 11:09)
1. Ar iš lauko pusės bus užtinkuojama Fentrim 2?
2. Jeigu neįmanoma difuzinės galo pritvirtinti virš latako skardos, tada sujungčiau jos galą su fasado tinku difuzinės galą užklijuodamas su Fentrim 2 ir ją užtinkuodmas. Tokiu atveju ant difuzinės patenkantis vanduo ar kondensatas (jo neturėtų būti kai viskas tvarkoje) tekės ant fasado ir matysite, kada jau prasidės bėdos, kada difuzinė pradės dirbti kaip hidroizoliacija. Pietų pusėje taip pat siūlau užtinkuoti juostą.
3. Nereikėtų numoti ranka į nesandarumo defektus priešvėjiniame sluoksnyje. Nauja difuzinė yra pakankamai sandari, visos blogybės sujungimuose ir skylėse. Priešvėjinis sluoksnis privalo būti sandarus, kitu atveju apie stogo 0,08 laidumą šilumai galite tik pasvajoti, tai liks tik utopija.
4. 10 m/s vėjas jau sukuria panašų slėgį kaip sandarumo testo metu, o Vilniuje vidutinis metinis yra 3,5 m/s. Vidutinis vėjas šildymo sezono metu yra ~ 4 m/s. Padirbtumėte ant stogų žiemą suprastumėte apie ką kalba. Pupcis pateikė gyvą pvz, kaip eina oras per skyles ir vatoje juda oras. Galiu duoti kontaktus, kas padadarytų ženkliai pigiau, nes tiek mokėti yra daugoka.
5. Difuzinė nėra skylėta, ji nepraleidžia oro ir vandens (bent jau teoriškai), bet praleidžia vandens garus, kurie prasiskverbia kiaurai per sandarią plėvelę. Ji ir yra klijuojama tam, kad nepraleistų oro ir vandens. Testas nematuotų sandarumo, bet parodytų plyšius, kuriuos vėliau reikėtų pataisyti. Patalpoje pagamintų dūmų ir žiūrėtų kaip jie juda, per kur skveriasi į lauką. Būtų rekuperatorius, nereikėtų nei sandarumo testo įrangos, tik dūmų mašinos.
1. Čia apie kurią vietą kalbate? Kas ta Fentrim?
2. Neįmanoma difuzinės sujungti su lataku, nes ji per trumpa. O jūsų siūlomos išeities nesupratau.
3. MPP nedėsiu, priešvėjinės vatos irgi nedėsiu. Nebent kažkokiu būdu sandarinti
šią vietą.
4. Prie mano namo buvo atvažiavę sandarumo ekspertai. Jie sakė, kad net labiausiai vėjotomis dienomis vėjas nepasiekia 50 Pa slėgio. Kiek tiksliai, nežinojo. Sakė gal iki 20-30 Pa.
5. Buvo šiandieną prie mano namo
šitos firmos atstovai atvažiavę. Išvada: kad nelabai išeis su sandarumo testu tiesiai į difuzinę, nes virš jos yra čerpės. Tarp čerpių ir difuzinės yra oro tarpas ir jei yra vėjuota diena, tai žiūrint iš lauko visas stogas bus baltas nuo dūmų ir bus neaiškus, kur praleidžia orą. Be to jis slėgį sukeltų gal net iki 70 Pa, todėl man nevisai ramu ar nesuplėšytų difuzinės. Bandytu su termovizoriumi pažiūrėti, bet ir gi nieko neišeina. Žodžiu, nieko gero. O ir kaina 230 eurų + PVM iš esmės tik už difuzinės testą yra kosmosas.
Papildyta:
QUOTE(arkava @ 2015 03 27, 14:38)
1. Nezinau, bet kam sandarint dif. susigungimo su gegne sujungimus - juk dif. vejo prapuciama. Ka tas duos?
2. Isbandziau snd savo isigyta dvipuse sandarinimo juosta - suklijavau kampU EPS -lauziant ir plesiant jis buvo sulauzytas
1. Tai difuzinė prapučiama vėjo ar tik skylutės difuzinėje plėvelėje prapučiamos? Vieni taip, kiti kitaip kalba.
2. O kur įrodymai: video, pavadinimas ir pan. Man šitas
video šiandieną padėjo sutaupyti 2,50 eurų.