Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip užsiauginti GERĄ katę? III tema

QUOTE(arvydas. @ 2015 12 28, 18:36)
Uzgavot? Papeset? Idresket su sepeciu? Gal laiket kaip nors pries charakteri? Gal per ilgai sukavot? Toli grazu ne visi katinukai megsta sukas  schmoll.gif  Reik dazniau, bet trumpiau bruzint.  mirksiukas.gif
Jusu atveju katina reikejo atsakanciai nubaust, bet, kad jis tai pakartotu su vaiku... Niu nezinau... Nei vieno procento "UZ" nerandu  schmoll.gif  Kitas dalykas,- pats uz save nevisuomet atsakai, o cia vis tik gyvunas + dar nuo prigimties jokiu autoritetu nenorintis plesrunas. Mazu megino perimt gaujos kontrole?  g.gif

Oi atrodo ir nepapešiau ir gražiai, atsargiai. Bet, kad gaujos kontrolę norėjo perimt galėjo būti. Nebuvau savaitę laiko tai skersas ir vaikščiojo kažkoks. Dabar vėl viskas gerai, glaustomės ir myluojamės, klauso kiek tai įmanoma katinui. Tikiuos nesikartos blink.gif o ir stebėjau elgesį su sūnum labai, tai jau super švelniai elgiasi.
Atsakyti
Sveiki! Prieš savaitę ir pas mane apsigyveno tikras lobis katinukas. Iš prieglaudos, bet, matyti, tikras naminukas - ir klauso, kai sakai "ne", ir išauklėtas, prie maisto nešokinėja. Bet viena bėda - mėgsta kandžiotis ir galinėm kojelėm ranką kapstyt. Laikinai jį priglaudusi globėja minėjo, kad taip žaidžia, bet pasiskaičiusi (ir pasižiūrėjusi į sunkiai gyjančias ir nekažką atrodančias rankas) nusprendžiau, kad gal visgi ne.
Perskaičiau visus patarimus. Kol kas, jam įsikabinus, tiesiog nustoju žaisti, kartais šnypščiu, pučiu į snukutį. Bandžiau ir liežuvį prispaust, kaip minėta, ir cypt, atseit, skauda, skauda. Kartais susivaldo ir žaisdamas tik laižo pirštus, tada giriu ir glostau.
Bet visgi - kačiukas jau kiek vyresnis nei daugumoj žinučių minėtas, jam 1,5 metų. Ar vis dar galioja tie patys būdai, kuriuos aukščiau aprašiau? Ar galima ir kaip kitaip paauklėt, kad jau visas vyras smile.gif?
Atsakyti
QUOTE(pavirstu_vovere @ 2016 01 11, 20:58)
Sveiki! Prieš savaitę ir pas mane apsigyveno tikras lobis katinukas. Iš prieglaudos, bet, matyti, tikras naminukas - ir klauso, kai sakai "ne", ir išauklėtas, prie maisto nešokinėja. Bet viena bėda - mėgsta kandžiotis ir galinėm kojelėm ranką kapstyt.


Mano katė irgi taip žaidžia. Jai veikia vienintelis piktas "škic" ir ima laižyti rankas. Pradžioj bandžiau ją "nugalėti"- bet dabar jau nesileidžiu į žaidimą. Tik atsiranda jai noras taip žaisti- škic, ir paimu kitą žaislą- žaidžiam su meškere, su bumsiais, su belekuo.. Ai, turiu pasiuvusi tokį žaislą iš kailio ilgas ir su kutosais- tai kartais leidžiu ant jo "nuleisti garą" Jį jr kandžioja ir spardo. beje- įdomus pastebėjimas- žaidimą "kąsk ir spirk " ji bando tik su manimi. Nei su vaikais, nei su vyru net nebando jo žaisti biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(pavirstu_vovere @ 2016 01 11, 19:58)
Ar galima ir kaip kitaip paauklėt, kad jau visas vyras smile.gif?

Manau, kad galima.
Pas mus gyvena (taipogi iš prieglaudos) katinas apie 2 m. Irgi taip pradžioj žaidė. O aš jį vieną ranką glostau, o kitą žaisliuką įbruku,kai žiojasi ir bando kandžiotis ir kapstytis. Taip "žaidėm" pakankamai ilgai, apie 2-3 sav. Atprato.
Viltis yra 4u.gif
Atsakyti
Mes tai netgi specialiai tokius žaidimus provokuojam- dūkstam, vadinasi, kartu biggrin.gif Bet mūsų katės nekanda rimtai, stengiasi taip kad nesužeistų, o nagučius karpome smile.gif Mažoji taip daro tik tada kai prie lašinių pilvuko apačioj prilendi beglostydama biggrin.gif Bet dabar kai jos dviese tai dažniausiai pacios imtynių ritasi ir viena kitą kandžioja doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Gokusen @ 2015 12 09, 18:05)
g.gif  Bet gi iš kur buvo tokia agresija?
Maniškė katė, jei stresuoja ar pyksta, balas palieka ant kilimo ir dar rankšluosčiu pridengia, alia čia ne aš ir tu nematai, bet niekad nepuola.



QUOTE(denaxa @ 2015 12 13, 18:54)
Jei labai skauda- gali būti agresija, iš skausmo ir baimės net ramiausias gyvūnas gali tapti agresyvus ir pulti.

Jau daugiau nei mėnuo praėjo, daugiau tokių pykčių nepasitaikė. Bet turim naują bėdą doh.gif Per Kūčias buvom išvažiavę ir namuose nebuvom tik parą, kaimynė buvo vakare ir ryte užėjusi, išvalė tualetą, pamaitino ir pažaidė su katėm. Gal nuo streso, kad mūsų nėra kačiukas (spėju, kad jis, nes didžioji niekad nelipa) nusitempė nuo gyvatuko rankšluostį į vonia ir ant jo siusiojo doh.gif Ir tai nesibaigia verysad.gif Jei tik nepritvirtinu rankšluosčio, tai nusitempia ir siusioja doh.gif Bandau pagauti veiksme, bet prie manęs taip nedaro, eina tvarkingai į tualetą, bet vis tiek pora kartų per savaitę sugeba apdirbti ir rankšluostį. Tfu tfu tfu, daugiau niekur daugiau ant nieko kito. Pas veterinarus po antro atvejo buvau, viskas ok, nu nežinau kaip man tą padarėlį auklėti doh.gif Vieni nepaliekami, nes vaikai serga, tai jau 2 savaites 99 proc. laiko būnu namuose, kitą savaitę į darbą, tai bijau ir pagalvoti ką rasiu namuose doh.gif Nes eina kiaurai per namus, moka visas duris atsidaryti ir daugybę visko prikrėsti, išmoko kriauklėse vandenį įsijungti, tai ir boilerį per dieną ištuštins, na bet ką padarysi, gudrus jis pas mane, teks kažkaip taikstytis.
Atsakyti
QUOTE(B'ena @ 2016 01 14, 09:17)
Jau daugiau nei mėnuo praėjo, daugiau tokių pykčių nepasitaikė. Bet turim naują bėdą  doh.gif  Per Kūčias buvom išvažiavę ir namuose nebuvom tik parą, kaimynė buvo vakare ir ryte užėjusi, išvalė tualetą, pamaitino ir pažaidė su katėm. Gal nuo streso, kad mūsų nėra kačiukas (spėju, kad jis, nes didžioji niekad nelipa) nusitempė nuo gyvatuko rankšluostį į vonia ir ant jo siusiojo  doh.gif  Ir tai nesibaigia  verysad.gif  Jei tik nepritvirtinu rankšluosčio, tai nusitempia ir siusioja  doh.gif  Bandau pagauti veiksme, bet prie manęs taip nedaro, eina tvarkingai į tualetą, bet vis tiek pora kartų per savaitę sugeba apdirbti ir rankšluostį. Tfu tfu tfu, daugiau niekur daugiau ant nieko kito. Pas veterinarus po antro atvejo buvau, viskas ok, nu nežinau kaip man tą padarėlį auklėti  doh.gif  Vieni nepaliekami, nes vaikai serga, tai jau 2 savaites 99 proc. laiko būnu namuose, kitą savaitę į darbą, tai bijau ir pagalvoti ką rasiu namuose  doh.gif  Nes eina kiaurai per namus, moka visas duris atsidaryti ir daugybę visko prikrėsti, išmoko kriauklėse vandenį įsijungti, tai ir boilerį per dieną ištuštins, na bet ką padarysi, gudrus jis pas mane, teks kažkaip taikstytis.

aš tarp durų įkišu storus popieriaus sulankstytus lapus, tada neišeina maniškei durų atsidarinėt (ypač tualeto, nes paskui popieriaus rulonai svetainėje mėtosi biggrin.gif)
Atsakyti
QUOTE(AstaRaud @ 2016 01 14, 09:41)
aš tarp durų įkišu storus popieriaus sulankstytus lapus, tada neišeina maniškei durų atsidarinėt (ypač tualeto, nes paskui popieriaus rulonai svetainėje mėtosi biggrin.gif)

4u.gif ačiū labai už idėją 4u.gif Kur rakinasi, tai užrakinu, bet yra tokių durų, kur nėra užraktų doh.gif
Atsakyti
QUOTE(B'ena @ 2016 01 14, 10:17)
Jau daugiau nei mėnuo praėjo, daugiau tokių pykčių nepasitaikė. Bet turim naują bėdą  doh.gif  Per Kūčias buvom išvažiavę ir namuose nebuvom tik parą, kaimynė buvo vakare ir ryte užėjusi, išvalė tualetą, pamaitino ir pažaidė su katėm. Gal nuo streso, kad mūsų nėra kačiukas (spėju, kad jis, nes didžioji niekad nelipa) nusitempė nuo gyvatuko rankšluostį į vonia ir ant jo siusiojo  doh.gif  Ir tai nesibaigia  verysad.gif  Jei tik nepritvirtinu rankšluosčio, tai nusitempia ir siusioja  doh.gif  Bandau pagauti veiksme, bet prie manęs taip nedaro, eina tvarkingai į tualetą, bet vis tiek pora kartų per savaitę sugeba apdirbti ir rankšluostį. Tfu tfu tfu, daugiau niekur daugiau ant nieko kito. Pas veterinarus po antro atvejo buvau, viskas ok, nu nežinau kaip man tą padarėlį auklėti  doh.gif  Vieni nepaliekami, nes vaikai serga, tai jau 2 savaites 99 proc. laiko būnu namuose, kitą savaitę į darbą, tai bijau ir pagalvoti ką rasiu namuose  doh.gif  Nes eina kiaurai per namus, moka visas duris atsidaryti ir daugybę visko prikrėsti, išmoko kriauklėse vandenį įsijungti, tai ir boilerį per dieną ištuštins, na bet ką padarysi, gudrus jis pas mane, teks kažkaip taikstytis.

Koks fainas katulis... wub.gif
O sisiojimas tai nuo streso bus... Mūsų vuresnė katė, kai vieną vasarą dukros beveik nebuvo namie, o aš negalėjau jai skirti dėmesio, buvo pradėjusi visur myžti, pirmiausiai tai į mano lovą... doh.gif Ir tai nesibaigė dukrai grįžus, tiesa, man į lovą nebedarė, bet šiaip visur kur papuola, batus vienus sumyžo, dukrai tapkes, kilimėliai ir šiaip visokios vietos... ėjau pas vetus klausti ką daryt, tai davė tokių raminančių tablečių (kaip ne keista- suėdė kartu su maistu), ir patarė antrą dėžę pastatyti, tai va ta antra dėžė labiausiai ir pagelbėjo. Iki šiol ramu.
Patarčiau pašalinti tą rankšluostį nuo gyvatuko- kad pamirštų tą veiksmą. Ir gal irgi kažkur po gyvatuku ar prie vonios neblogai antra dėžutė būtų. Ir būtinai- daug daug daug meilės katinukui 4u.gif Bausmės tokiu atveju nieko neduoda, tik pablogint gali- jie ir patys žino ką blogai daro ax.gif
Atsakyti
Gal kas numano, kaip tvarkytis su pikta kate? Viskas prasidejo nuo to kad paemem antra kate is prieglaudos, jau 8 menesiai praejo, o suaugusi kate niekaip nepripazysta jauneles. Nuolat urzgia, snypscia, jaunelei priejus prie jos arciau garsiai uodzia ora vos ne springama.
Jaunele priima vyresniaja gerai, bet kadangi dar jauna kate, megsta vyresniaja pavaikioti, pazaisti, nepiktai, be dreskimu ir kandziojimusi. O vyresnioji kate visiskai nesileidzia i kontakta su jaunele. Nuolat isitempusi, pikta. Anksciau tokia nebuvo...o dabar nebeimanoma kates atpazinti. Buvo miela draugiska, o dabar tik piktas zvilgsnis belikes...
gal kas numanot, ar imanoma sia situacija kaip nors issprest ar jau viskas, kaip buvo anksciau taip nebebus jau niekad? g.gif
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2016 01 14, 19:33)
Koks fainas katulis... wub.gif
O sisiojimas tai nuo streso bus... Mūsų vuresnė katė, kai vieną vasarą dukros beveik nebuvo namie, o aš negalėjau jai skirti dėmesio, buvo pradėjusi visur myžti, pirmiausiai tai į mano lovą... doh.gif  Ir tai nesibaigė dukrai grįžus, tiesa, man į lovą nebedarė, bet šiaip visur kur papuola, batus vienus sumyžo, dukrai tapkes, kilimėliai ir šiaip visokios vietos... ėjau pas vetus klausti ką daryt, tai davė tokių raminančių tablečių (kaip ne keista- suėdė kartu su maistu), ir patarė antrą dėžę pastatyti, tai va ta antra dėžė labiausiai ir pagelbėjo. Iki šiol ramu.
Patarčiau pašalinti tą rankšluostį nuo gyvatuko- kad pamirštų tą veiksmą. Ir gal irgi kažkur po gyvatuku ar prie vonios neblogai antra dėžutė būtų. Ir būtinai- daug daug daug meilės katinukui 4u.gif  Bausmės tokiu atveju nieko neduoda, tik pablogint gali- jie ir patys žino ką blogai daro ax.gif

Oi išdykęs jis kaip turi būti doh.gif Vienas mylimiausių užsiėmimų, tai lipti ant skalbinių rėmo, numušti segtukus ir visus skalbinius numėtyti doh.gif O jau lipa visur, dzin jam draudimai ar vandens purkštukas doh.gif Dėl siusiojimo nebaru, nes nepagavau tai darant. Dabar tualetas ir stovi būtent prie vonios po gyvatuku, bet vis tiek rankšluosčiu naudojasi, jei tik pavyksta nusitempti. Reikės nupirkti dar vieną tualetą ir gal į pačią vonia statyti g.gif Aš dar kenčiu šiuos jo bajerius, bet vyrui jau kantrybė baiginėjasi doh.gif Tuo labiau, kad vyro giminaičiai mielai šitą katinuką į savo ūkį priimtų, tad turiu kažkaip spręsti bėdas, nes vieną dieną bus išdeleguotas verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(B'ena @ 2016 01 15, 10:12)
Oi išdykęs jis kaip turi būti  doh.gif  Vienas mylimiausių užsiėmimų, tai lipti ant skalbinių rėmo, numušti segtukus ir visus skalbinius numėtyti  doh.gif  O jau lipa visur, dzin jam draudimai ar vandens purkštukas  doh.gif  Dėl siusiojimo nebaru, nes nepagavau tai darant. Dabar tualetas ir stovi būtent prie vonios po gyvatuku, bet vis tiek rankšluosčiu naudojasi, jei tik pavyksta nusitempti. Reikės nupirkti dar vieną tualetą ir gal į pačią vonia statyti  g.gif  Aš dar kenčiu šiuos jo bajerius, bet vyrui jau kantrybė baiginėjasi  doh.gif  Tuo labiau, kad vyro giminaičiai mielai šitą katinuką į savo ūkį priimtų, tad turiu kažkaip spręsti bėdas, nes vieną dieną bus išdeleguotas  verysad.gif

Nuimkit rakšluostį, pastatykit antrą kraiko dėžę, kaip jau patarė.

Dėl atsukamo vandens - užsukit sklendes jei yra tokia galimybė.
Atsakyti