Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip užsiauginti GERĄ katę? III tema

QUOTE(Gokusen @ 2015 10 16, 16:24)
Ne tik konservų, bet ir super-puper sauso maistelio nenori ėsti  verysad.gif Mat, ne Tu viena nesupranti kodėl. Pvz, pirkau premium klasės konservus (nepamenu pavadinimo), tai net benamiai pauostė ir nusisuko.Va jums ir premium su 90% visokių gėrybių.


Pas mane irgi panašus variantas, valandas praleidi ieškant, sausiako geriausio extra atvejams ir jo neėda, o nuvažiavom į svečius ir ten kitos katės sausiakus pasigardžiuodama ėdė, nors jie ir tokie pigus su morkom, kukurūzais ir kitais reikalais. Matyt, čia kaip ir su žmonėmis svetimam puode skaniau. O ir makdonaldo kartais norisi.
Atsakyti
Sveiki 4u.gif Jau nebežinau ką begalvoti, gal kas patars ar pakomentuos mano mažiaus elgesį ax.gif Jam dabar beveik 8 mėnesiai, prieš gerą mėnesį kastruotas ir šiaip labai geras vaikis, pas mus jau nuo 1,5 mėnesio (paimtas iš gatvės, kai parą prakniaukė po giminaičių balkonu ir prieglaudos nepriėmė besiteisindamos vietos stoka). Kaip ir viskas su juo ok, tik pastaruoju metu užeina tokie panikos/bijau bijau priepuoliai, pradėjau stebėti ir jie tiesiog su jokiu mano ar šeimos narių elgesiu nesusiję g.gif Tarkim glostomės, glaustomės viskas ok, o už 5 minučių tiesiant link jo ranką susigūžia, ausytes suglaudžia ir traukiasi arba ramiai einu savo reikalais pro jį, o jis tarsi paklaikęs pradeda bėgti slėptis, matau, jog jei bandyčiau imti, tai ir rankos kiauros liktų. Niekas jo neskriaudžia, negąsdina ir tos baimės jį užklumpa tiesiog šiaip. Ar čia koks raidos etapas? Ar .... na net nežinau ką galvoti, nes kaip ir minėjau tai užeina be priežasties verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo B'ena: 20 spalio 2015 - 08:27
QUOTE(B'ena @ 2015 10 20, 09:20)
Sveiki  4u.gif  Jau nebežinau ką begalvoti, gal kas patars ar pakomentuos mano mažiaus elgesį  ax.gif  Jam dabar beveik 8 mėnesiai, prieš gerą mėnesį kastruotas ir šiaip labai geras vaikis, pas mus jau nuo 1,5 mėnesio (paimtas iš gatvės, kai parą prakniaukė po giminaičių balkonu ir prieglaudos nepriėmė besiteisindamos vietos stoka). Kaip ir viskas su juo ok, tik pastaruoju metu užeina tokie panikos/bijau bijau priepuoliai, pradėjau stebėti ir jie tiesiog su jokiu mano ar šeimos narių elgesiu nesusiję  g.gif  Tarkim glostomės, glaustomės viskas ok, o už 5 minučių tiesiant link jo ranką susigūžia, ausytes suglaudžia ir traukiasi arba ramiai einu savo reikalais pro jį, o jis tarsi paklaikęs pradeda bėgti slėptis, matau, jog jei bandyčiau imti, tai ir rankos kiauros liktų. Niekas jo neskriaudžia, negąsdina ir tos baimės jį užklumpa tiesiog šiaip. Ar čia koks raidos etapas? Ar .... na net nežinau ką galvoti, nes kaip ir minėjau tai užeina be priežasties  verysad.gif

Pritačiau, kad tai yra amžiaus tarpsnis, tik nekažką išmanau apie kastruotus katinus.
Bėgimas slėptis ramiai einant pro šalį gali signalizuot "PAŽAISKIM". Mes tokiu atveju gan garsiai pasakom "GAUDOM KATĘ", suplojam rankom, pasiskeryčiojam, o patys mažais žingsniukais trepsėdami bėgam pasislėpt. Neilgai palaukus išlenda pažiūrėt. Tada vėl "GAUDOM KATĘ". Per 3-4 kartus visiems atsibosta ir kas eina miegot, o kas savais reikalais biggrin.gif
Dar. Joks po lova pasislėpęs save gerbiantis katinas neatsispirs pagundai pasivaikyt už ilgo siūlo pririštą tampomą popieriuką thumbup.gif Tada gausis taip, kad jo baimės taps žaidimuku. Tik labai gali būt, kad ilgainiui kačiukas pradės tuom piktnaudžiaut g.gif Reik kartais žaist, o kartais ne. (Matysit pagal elgesį).
Sudėtingiau dėl nuleistų ausų g.gif Tai signalas arba "BIJAU", arba "PULSIU". Pastaruoju atveju turėtu maskatuot iškreipta vuodega arba akys turėtū būt lyg dumblu aptrauktos. Be to abiem atvejais turėtų žiūrėt į potencialaus "priešo" akis ir būt pritūpęs arba pusiau susigūžęs. Ar kažkas panasaus yra? bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(arvydas. @ 2015 10 23, 16:08)
Nu butum man su dviracio pompa per vuodega uzvazeves, ne tik nokia suvaryciau, sausos dienos nematytum biggrin.gif Sarkozy taves dar pagailėjo biggrin.gif


Davaj nepraadedam spamint apie kerstavimus. Kates NEKERSTAUJA!!!! Apie tai daaugiau pirmuosse puslaapiuose.

Arvydo atveju kate rujoja ir elementariai zymi teritorija. O kadangi Arvydas su ja kovoja del hierarchijos vietos tai ji zymi jo daiktus taip bandydama ji "nusodint" ir ishsikovot sau teise kergtis (gamtoje gaujoje kergiasi tik vyr patele o kitos tik tada jei ji nescia).

Kastracija padetu wink.gif)
Atsakyti
QUOTE(B'ena @ 2015 10 20, 09:20)
Sveiki  4u.gif  Jau nebežinau ką begalvoti, gal kas patars ar pakomentuos mano mažiaus elgesį  ax.gif  Jam dabar beveik 8 mėnesiai, prieš gerą mėnesį kastruotas ir šiaip labai geras vaikis, pas mus jau nuo 1,5 mėnesio (paimtas iš gatvės, kai parą prakniaukė po giminaičių balkonu ir prieglaudos nepriėmė besiteisindamos vietos stoka). Kaip ir viskas su juo ok, tik pastaruoju metu užeina tokie panikos/bijau bijau priepuoliai, pradėjau stebėti ir jie tiesiog su jokiu mano ar šeimos narių elgesiu nesusiję  g.gif  Tarkim glostomės, glaustomės viskas ok, o už 5 minučių tiesiant link jo ranką susigūžia, ausytes suglaudžia ir traukiasi arba ramiai einu savo reikalais pro jį, o jis tarsi paklaikęs pradeda bėgti slėptis, matau, jog jei bandyčiau imti, tai ir rankos kiauros liktų. Niekas jo neskriaudžia, negąsdina ir tos baimės jį užklumpa tiesiog šiaip. Ar čia koks raidos etapas? Ar .... na net nežinau ką galvoti, nes kaip ir minėjau tai užeina be priežasties  verysad.gif


Tiesiog iaugusi baime, nepasitikejimas. Atsinese is gyvenimo po balkonu.
Daug meiles, daug glostymo, svelnumo ir apsipras namuose, ims pasitiketi.
Atsakyti
QUOTE(arvydas. @ 2015 10 24, 13:14)
Tai ne visiems ir duota ka nors suprast  tongue.gif
Ten buvo situacija kai PRIVALEJAU (!) parodyti kas namie virsininkas, o uz ciupros griebt bijojau  blush2.gif 


Čia tokia diskusija be galo (kaip ir apie vaikų auklėjimą), bet nepatikėsite, mūsų autoritetą katė supranta ir be tapkių, dabar jau užtenka į ją pažiūrėti išpūtus akis, kad suprastų, kad taip elgtis nedera. Todėl toks "privalėjimas" man yra elementariausias smurtas, nemokant susitvarkyti su savimi. O tam aš esu labai netolerantiška ir nors tu ką.

Labai tikiuosi, kad kiti besidomintys kaip išauklėti teisingai katę jūsų pavyzdžiu neseks.
Atsakyti
QUOTE(Gokusen @ 2015 10 24, 18:55)
Neprisiuostė "7 spieces" iš sudaužyto buteliuko? Visą kaltę verčiu tiem prieskoniam..aštrūs...daug pipirų. Bet bais nerimauju,kai girdžiu jį taip kosėjant  verysad.gif


manau-- vertėtų paskambinti budinčiai vet .klinikai. Žinoma, jie dažniausiai pasiūlo atvykti. Bet gal čia tikrai prieskonių kaltė- ypač jei ne tik prisiuostė o ir paragavo. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Gokusen @ 2015 10 24, 18:55)
Diskretiškai jau buvo prašyta įjungti truputi tolerancijos ir nebezdėti niekų temoje, kur žmonės ateina patarimų  tongue.gif Viskam yra laikas ir vieta. Niu ar ne taip? Pateikti info galima visais būdais, su ar be humoro, tik kai užsuki su tau rūpimu skausmingu klausimu, nesinori jokių anekdotų.

: Sarkozi taip nebuvo? Neprisiuostė "7 spieces" iš sudaužyto buteliuko? Visą kaltę verčiu tiem prieskoniam..aštrūs...daug pipirų. Bet bais nerimauju,kai girdžiu jį taip kosėjant  verysad.gif

Nebuvo schmoll.gif Sarkozy tik siaip kartais pasniurkscioja, bet retai ir manau, kad del amziaus. Bet tatai jau labiau "KACIU LIGU" tema.
Visumoj kates labai atsargios su maistu: 100 kartu is visu pusiu apuosto pries stverdamos. Be to turi ta keista povilni (na lyg usai po kailiu butu) uz tai is toli jaucia karsta ar salta, puikiai kontroliuja savo kuna ir t.t. Todel ju nederetu glostyt pries plauka; gali skaudet unsure.gif Tai sunys viska is seimininko ranku uzsimerke griebia, o kates - individualistes; pasitikrina.
Mazas kaciukas galejo prisiuostyt, bet prisislamst tai jau ne schmoll.gif
Turetu praeit. Asocijuojasi su papurkst pipiriniu duju: malonumas menkas, bet nieko mirtino ir ilgainiui praeina. Bent jau to linkiu mirksiukas.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(arvydas. @ 2015 10 24, 09:38)
Pries 8 metus pataupem tai dabar ir srebiam.  unsure.gif  Ka cia dabar bekastruosi. Siaip tai joa, ji tik per morciu negraziai elgiasi.
O kazi ar kates burines?? Kiek zinau tik liutai ir hienos is katininiu gaujom gyvena. Ir tai seimom nedraugauja ir vienas pas kita i svecius nevaiksto.  schmoll.gif  Liutu tai vobsce stipri herarchija, o hienos maziau istyrinetos bet irgi turbut yra vierchas. Na, bent jau edala jos kazkaip lengviau uz liutus pasidalina.
Maciau mokslini filma kur apleistoj sodyboj gyveno daug kaciu ir 4 katinai. Niu mirtinai nesipjove, bet, kad per daug draugautu irgi nepasakytum. O kaciuku tai bemaz visos turejo. Skias ta poravimosi hierarchija neitin druta.
Idomu buvo, kad katiNAI PO PORA KARTU I DIENA APEINA TERITORIJA (vienas net 5 kilometrus atsitolindavo!), o kates iki puskilometrio ir peliauja. Paskum grize vaikinai is ju peles atimineja. Patys TAI nekazkA PASIGAUNA  ax.gif  blush2.gif
Ui, kas cia su tom raidem pasidare? Negi ir klava JAU apmyzta?  blink.gif


Arvydai, as daugiau is patirties... Pas mane buvo katinu kurie mirtinai pjovesi nors nuo 3 menesiu kartu gyveno. O subrendo ir pyyyp. kaldavosi taip kad oda ar kailis gabalais eidavo. Kadangi siaip jau budavo atskirti ir tas ivykdavo netycia pvz vaikui palikus duris tai ishskirdavom per sekundes. Nebutu musu zinau 100proc kad rastumem viena negyva antra apygyvi. Buvo ir kaciu kurios nekente kazkurios/-io.
man sunku sprest apie mokslinius filmus. Bet 12 metu gyvenau su stabiliai 10+ (iki 37 buvo vienu metu- su kaciukais) kaciu. Ir keleta metu tame tarpe buvo vienas laukinis taip ir neprijaukintas felis bengalensis is Rigos zoosodo atvykes pas mus budamas 6 metu amziaus.

Taigis, kaip elgiasi kates rujos metu prisiziurejau ivairiausiais pavidalais. ir zymejimo budu zinau daug biggrin.gif (vienas krutesniu yra uzsilipti ant spintos ant antresoliu prie lubu ir primyzt UZ JOS ANT SIENOS.... kruuutai biggrin.gif auksciau jau ner kur).
kol neturejau pirmojo vaiko kaip tik buvo periodas kai as labiausiai aiskinausi apie hierarchija ir labiausiai taikiau visus "vyr boso" prijomus. Mano kates nerujojo daugiau nei metus. Tyrimai buvo padaryti visi imanomi. Tikrai buvo sveikos. Uzrujojo ir pradejo kergtis kai.... as pastojau biggrin.gif ir taip eiles tvarka biggrin.gif pirmoji "glav koshka" tarp kaciu, antroji jos esmine draugele ir tt .
AS tuo metu pasijuokiau ir ant bajerio parasiau i rusu foruma ..... Ir pradejo lysti tokie pat atvejai is visu rusakalbiu saliu biggrin.gif Taigis, veliau as siek tiek primazinau savo "Alfa lyderio" vadovavima smile.gif ir pradejau stengtis atsisakinet kaciu kurios gaujoje ivesdavo destrukcija ir nora vadovauti.

P.S. klaviatura itin megstamas daiktas zymejimui biggrin.gif mes ju turejom neisivaizduojama kieki , kaip ir tu senobiniu ekranu ant kuriu visos kates megdavo gulet, o paskui prasidejus rujoms ir "perzymet" biggrin.gif As net turejau nusipirkus ta klaviatura kur tiesiog kilimelis.. tada buvo naujiena ir kainavo belenkiek daug.


GOKUSEN kada davei nuo kirminu??? Labai daznai kates pradeda koseti kai turi kirminu.
Atsakyti
Sveiki kačių mylėtojai

QUOTE(Gokusen @ 2015 10 24, 18:55)
Mano rusiukas keistai kosėti pradėjo. Lyg dūsta ar bando kažką iškosėti. Supranti, Arvydai, nerimauju dėl jo- kokie jau čia anekdotai  verysad.gif Sarkozi taip nebuvo? Neprisiuostė "7 spieces" iš sudaužyto buteliuko? Visą kaltę verčiu tiem prieskoniam..aštrūs...daug pipirų. Bet bais nerimauju,kai girdžiu jį taip kosėjant  verysad.gif


Ne tokia aš ir patyrusi katininkė, stažas tik 13 metų su a la siamo katyte. Bėdulė mano, būdama 9 mėnesių išskridusi iš 7 aukšto per langą. Po šito skrydžio, operuota ir kas įdomiausia, nuo uždėto gaubto, kad nesilaižytų, pasireiškė baisiulinė alergija. Tai va 10 metų ir vargstam su ta alergija ir niekaip neišrišam kam dar ji alergiška, nes tai užeina tai praeina, o gaubto gi senai jau nėra. Ir va prieš 2 metus ta alergija persimetė nuo plikimų/bėrimų į plikimus/paraudimus ir dusulio priepuolius. Tokia kaip astma pasireiškė. Net nesupratau kas tai yra, kol pas vetus padarėm kraujo tyrimą, IgE jei dabar gerai pamenu buvo 55.
Taigi, ką savo ilga gromata norėjau pasakyt, kad parodykit katinuką veterinarui ir pasidarykit imunoglobulino tyrimą, jei bent yra mažiausia tikimybė, kad gali būti alergija. Maniškė dabar kas mėn gauna po ampulę šiknon ir kosėjimai baigėsi. Kai jau matau, kad virš akių paraudę, ausys lyg plėmuotos ima darytis, už čiuprynos ir pas vetus susileist vaistų. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Gokusen @ 2015 10 24, 18:55)
Mano rusiukas keistai kosėti pradėjo. Lyg dūsta ar bando kažką iškosėti. Supranti, Arvydai, nerimauju dėl jo- kokie jau čia anekdotai  verysad.gif Sarkozi taip nebuvo? Neprisiuostė "7 spieces" iš sudaužyto buteliuko? Visą kaltę verčiu tiem prieskoniam..aštrūs...daug pipirų. Bet bais nerimauju,kai girdžiu jį taip kosėjant  verysad.gif


Vandens plauciose gali buti unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2015 10 25, 11:48)
Vandens plauciose gali buti  unsure.gif

Iš kur? g.gif Peršalo? Ni-ni..jei peršaltų kas, tai orientalas.Va tas tai mėgsta vonioje pasikuisti, o rusiukas tik stebi schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gokusen: 25 spalio 2015 - 13:58