QUOTE(cibulis @ 2015 02 18, 16:39)
Bet tai vokiečiai, inžinierių tautau, rodo, kad gali būti 116 proc.
Tai aš tau dar kartą kartoju, Tau asmeniškai kartoju. Ta pati situacija dujinių katilų rinkoje. Ten irgi yra katilai, kurie siekia NVK 108%. Bet jei pasidomėsi, pirma informacija su kuria susidursi bus ta, jog toks didesnis nei įmanomas skaičiavimo procentas gaunasi todėl, kad jis gaunamas ne apskaičiavus realų dujinio katilo NVK, o skaičiuojant pagal pasenusią metodiką, pagal kurią buvo įprasta skaičiuoti dujinius katilus. Kaip kitaip parodysi, kad naujas katilas yra kokybiškesnis.
Lygiai taip pat, ir "Paulius", garantuoju, kad kažkur bus įrašęs frazę, kad toks aukštas energijos atgavimo procentas yra gautas ne realiai matuojant energijos atgavimą, o palyginus su stanartiniu plokšteliniu įrenginiu, ir priimant, kad jų temperatūrinis NVK atitinka energijos atgavimo NVK.
Maksimalus nvk negali būti aukštesnis nei 100%, negali net siekti 100%. Kaip tu gali atgauti daugiau nei yra? Gali nebent pagaminti daugiau, vieną energiją versdamas kita, bet jokiu būdu ne atgaudamas.
Bet koks aukštesnis procentas yra tik marketinginis žaidimas nerealiais skaičiais siekiant suvilioti vartotoją.
Kaip manai, kodėl visi, kas tik šiek tiek gaudosi techniniuose procesuose šypsosi iš 116% ? Kad ir pasiskaityk dar kartą Raitūzo žinutę 116% NVK atžvilgiu.
Papildyta:
QUOTE(saaba @ 2015 02 18, 17:03)
Jei turėčiau tokią ir piniginę- statyčiau lygiagrečiai du rekupus: plokštelinį su gliukoliniu ŽŠ ir už jo rotacinį. Taip drėgmė nepasiektų plokštelinio šilumokaičio ir būtų grąžinama atgal. Vidinius filtrus išimčiau ir palikčiau tik išorinius. Tada bendrą šilumogrąžą tikėčiausi gauti 98-99%.
Nieko nesigautų . Pirmas rekupas atiduotų 100% drėgmę antram rekupui ir tas jau dirbtų nestandartinėmis sąlygomis. Temperatūrinį NVK gal ir pavyktų užkelti bet iki panašaus lygio, kokį ir dabar duoda plokšteliniai, o energinis NVK nuo to tikrai neišaugs.