QUOTE(remiga @ 2015 02 10, 13:14)
Na pavyzdžiui jei namą šildaisi elektriniu vėjeliu, tai sutikit, jis tikrai sausina orą.
Sausins orą ir rekuperatorius, jei elektrinį vėjelį/kaloriferį įtaisysit ant oro padavimo į patalpas.
Nu ir kur tas vanduo dings iš oro
? Elektros laidais bus iš namo išvestas
. Sausas tik procentaliai oras, kuris užkeltas iki aukštesnių temperatūrų, nors jame drėgmės kiekis ir bus tas pats. Kai tas oras atvėsta, iškart oro drėgnumas procentais atsistato į savo vietas.
Pas mane name apie 400m3 oro. Kaip manai, kiek dienų man reikia šildyti jį su tik 2kW kaloriferiu, kad to oro temperatūra pakiltų bent vienu laipsniu
. Čia kažkada skaičiavau, kad mano termomasė vienu laipsniu sušildama surija 40kW šiluminės energijos. Taigi namą man reikia šildyti savaitėmis ir tai kai už lango ne žemiau nulio. Kai žemiau, džiaugiesi kad temperatūra nekrenta, nes tik naktimis šildytis jau pradeda neužtekti. Bet kai buvo savaitę apie -10C, -15C tai per savaitę temperatūra grubei nuo 21C buvo nukritusi iki 19C, bet savaitgalį temperatūra buvo atstatyta
.
Apie šiltesnį orą ir dėl to procentaliai sausesnį gali pamiršti.
Sausas oras šildant kaloriferiu bus tik kiaurame ir neapšiltintame name, kuriame norint palaikyti aukštesnę temperatūrą reikės keleriopai daugiau galingumo. Pavyzdžiui mano name, jei šildysi ~12kW galingumo kaloriferiu, oro temperatūra bus užkelta tikrai greičiau, nei termomasė spės ją nuimti ir tuomet jau galima kalbėti apie sausenį orą procentaliai, tik bėda, mano name tai nė valandos taip neišlaikysi, nes oro temperatūra stipriai užkils, išjungsi kaloriferį ir termomasė labai greitai iš oro tą šilumą nuims, taip kad prasidės temperatūros šokinėjimas. Na nemanau, kad labai komfortabilu. Sutinku, toks orinis šildymas ir man ne prie širdies būtų
. O kai šildoma mažais galingumais net nesuprasi kokiu principu namas šildomas, aišku, jei negirdėsi kaloriferio ūžimo
. Vis tik orinės šildymo sistemos atveju, kai šilumos perdavimui bus naudojamas ne triukšmingas propeleris, o giliai po triukšmo slopintuvais paslėptas rekuperatoriaus variklis ir to triukšmo absoliučiai neliks.
Vis tik, kaip minėjau, vien orinis šildymas nėra racionalus, nes neleis palaikyti aukštesnių temperatūrų vonioje, tad ten dar reikėtų ir šildomo elektrinio kilimėlio.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2015 02 10, 14:05)
5. O pats oriniu šildymu patenkintas? Jei dabar nepaduodi šilumos į grindis, koks jausmas vaikštant per grindis? Šaltos, nešaltos? Antrame aukšte gal ir nieko. O kaip pirmas aukštas?
Aš basas nevaikštau, bet grindys aišku kad ne šiltos. Vonioje tai gal kiek ir nemalonu, bet paleidi karšta vandenį duše ir tą pačią sekundę grindys jau šiltos
o iš dušo ir vėl į tapkes.
Bet pas tave, nors ir bus grindinis šildymas, grindys vis tiek bus vėsios
. Pas Vilienę juk grindinis, tai jis pirmas apie tai prabilo.
Papildyta:
QUOTE(Pupcis @ 2015 02 10, 17:04)
Katilas kondensacinis? Pvz. du variantai (grindinis šildymas). 1. Paduodama temp. +35C, grįžtama +25C. 2. Paduodama temp. +28C, grįžtama +25C. Abiem atvejais patalpose bus +22C.
1-mu atveju, sąskaita už šildymą bus mažesnė.
Tai čia labiau nuo cirkuliacinio galingumo tai turėtų priklausyti. Aišku, pirmu atveju cirkuliacinis prisuks mažiau, bet aukštesnė temperatūra, turėtų būti prastesnė kondensacija, spėju, kad antras variantas kaip tik su kondensaciniu būti ekonomiškesnis.