QUOTE(cibulis @ 2015 02 10, 11:18)
1. Kaip paprastai ir aiškiai.
Tik Mintas sako, kad su geoterminiu aušintuvu (pašaldytu) nelabai atsivėsinsi, nes oro kiekiai maži.
Vėsinti puikiausiai galima per grindis. Drėgmės reikia bijoti tik tuo atveju, jei vėsinimo galingumas per didelis. Jei vėsinama bus teisingai apskaičiuotais galingumais, apie bet kokias su grindiniu vėsinimu susijusias problemas galima pamiršti. Svarbiausiai viską gerai paskaičiuoti. Bet ši taisyklė galioja bet kur, ne tik grindiniam vėsinmui. Visur, jei blogai apskaičiuosi, visur turėsi problemų.
QUOTE
2. Aš turiu ne eilinę sąlygą. Rekuperatoriaus NVK turi būti ne prastesnis nei 92 proc. Realiai tinka tik 4-5 rekūpai. Vienas jų - Paul Novus. Brangus.
Tik vienas dalykas dėl drėgmės gražinimo, jei entalpinis, tai jo NVK kaip rotorinio, tik dar išlieka bėdos su užšalimu.
QUOTE
3. Rotacinio nenurašau, bet jis tik atsarginis variantas. Labiau norėčiau plokštelinio. Beje, jei Paulas jau dabar atgamina apie 93-94 proc. šilumos, tai nelabai jau kur ir yra tobulėti. Nors kas kas ten žino, kokį monstrą sukurs.
Nepamiršk, kad čia tik temperatūrinis NVK, jei kalbėti apie gražinamos energijos NVK, primetu, kad džiaugtis reikėtų jei pas Paulą tas NVK siektų kokius 60%.
QUOTE
1. O tai kaip tada vėsintis? Kondicionieriumi, bypasu ir pravertu langu naktį, vakare? Dar kažkaip? Arba kokie oro srautai turi, jei namo tūris 400 kubų?
Vėsintis per grindis. Svarbiausia kad vėsinimas butų daromas ne kaip gausis, o prieš darant gerai apskaičiuotas.
Apie vėsinimą oro pagalba nesidomėjau, o tie kas domėjosi, teigia, kad oro srautai turi būti didesni nei 1000m3/h-1400m3/h. Tik vėdinimui tai ženkliai per daug.
QUOTE
3. Pagal 2014 metų sausio duomenis skaičiavimai beveik sutapo. 5-10 proc. paklaida tikrai galima, bet ji nėra esminė, nes, pvz., Paul Novus F 300 atveju per metus sudarys papildomus 10-20 Lt. Dėl tiek galima išgyventi. Ar manai, kad paklaida didesnė?
Čia manyti neteisinga, o skaičiuoti reikia. Jei suskaičiavai 10%-20%, tai tokia paklaidos procentą reikia ir uždėti visiems teoriniams skaičiavimams. Taip, tuomet skaičiai neatrodo labai įspūdingai.
QUOTE
4. Galėsiu palyginti tik daug vėliau, kai jau bus duomenys. Dabar iš karto negaliu.
Tai neturi išsisaugojęs Medeinos duomenų iki jų ištrynimo? Tuomet 10%-20% paklaida yra tik iš lempos. Kažkaip įtariu, kad ji turėtų būti stipriai didesnė ~30%-40%.
QUOTE
5. Pats dabar jau ryžtumeisi namą šildyti vien rekūpu? Koks komfortas? Gal visgi reikia name pagyventi ilgesnį laiką, kad suprastum ar tai komfortiškas būdas. Be to kiek suprantu, tai vien rekūpu nepasitikėtum ir į grindis įkaltu kelis elektros kabelius. Tik pirmame aukšte gali būti grindys per daug vėsios, nemalonios.
Apie šildymąsi vien elektra aš nedrąsiai pasvarstydavau dar namo projektavimo stadijoje, bet tuomet tas nedrąsumas dėl savo skaičiavimų pakišo koją, sukišau milžinišką pinigų sumą į įrangą, kurios vis dar nenaudoju, o jei nebūčiau sukišęs, tai dabar tik džiaugčiausi ir tikrai apie ją negalvočiau. Visos mano investicijos į šildymą manau į balą išmesti pinigai, nes niekada nesugrįš.
Šildytis namą vien elektros pagalba puikiausiai įmanoma ir Lietuvoje ir man dabar apšildyti ~120m2 namą vien elektros pagalba gaunasi pigiau, nei ~50m2 butą, name statytame ~2003m, kuriame visai neseniai gyvenau ir kuris buvo šildomas autonomiškai dujomis. Šildymo kaina gal ir nėra įspūdingai maža, bet kai šildai brangiausia kuro rūšimi ir turi su kuo lyginti, be to žinai, kiek visos šildymo sistemos įdiegimas būtų kainavęs, labai greitai apsiramini.
Vien rekuperatoriaus pagalba vis tik namo šildytis nepavyktų, nes mano rekuperatoriaus teno galingumas tik 1kW, dabar visą namą šildau 2kW kaloriferiu ir tai pagrinde tiktai naktimis, kad išnaudočiau naktinį elektros tarifą. Temperatūros šokinėjimų nesijaučia, termomasės vis tik daug, labai gerai išlygina visus temperatūros svyravimus.
Vis tik, vien oriniu šildymu nepasikliaučiau. Patalpose, kuriose norisi turėti šiek tiek daugiau šilumos (pav. voniose) būtinai reikia įrengti ir elektrinį kilimėlį, arba infraraudonųjų spindulių plokštę palubį pakabinti.
Tiems kas norėtų papulti į A++ energinės klasės namo kategoriją, šildymasis vien elektra irgi nėra kliūtis, tereikia įrengti saulės betareikų pakankamo suminio metinio galingumo, kad padengtų namo šildymosi poreikį, o kadangi batareikų iškėlimą galima atidėti ir vėlesniems laikams, mano supratimu, toks šildymasis yra pats idealiausias šiltam namui, nes nereikalauja didelių momentinių investicijų dar statybos metu.