Įkraunama...
Įkraunama...

Neskiepytų vaikų priėmimas į darželius

Pataisysiu, nes istatyme, o isakyme, o va jau istatymas naujas, kad priklausys visus vaikus ki 16 metu paskiepyti, arba mokesit baudas..tada jau doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2015 07 09, 18:37)
Pataisysiu, nes istatyme, o isakyme, o va jau istatymas naujas, kad priklausys visus vaikus ki 16 metu paskiepyti, arba mokesit baudas..tada jau doh.gif

ka tai reiskia? g.gif bus jis/yra?
siaip vakar ilgiausiai kuiciausi SAM puslapyj, bet taip to 'skiepu' isakymo ir nesugebejau rasti doh.gif
Atsakyti
Na mums panašu irgi gali kilti bėdų dėl tų skiepų. Maniškis ne visus gavęs. Planavom skiepyti, bet 7,5 mėnesių būdamas susirgo epilepsija ir nebeskiepijom. Dabar jau 3,5 metų vyras, epi lyg ir atsitraukė, gydymas nutrauktas, gyvenam normalų gyvenimą, bet skiepyti toliau vis delsiam. Bet darželio prarast nesinorėtų, kažkokia nesąmonė...
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2015 06 23, 20:29)
Jei eis i pirma klase, tai ne, bet jei priims sita pataisa, tai visiems vaikams iki 16 metu bus privalomas skiepijimas, kitu atveu mokesite bauda


Gerai,jei susimokame bauda ir ramu? g.gif
Tikrai nesiruosiu skiepyti bijodama kazkokiu baudu ar del to,kad ismes is darzelio. ax.gif
Atsakyti
Man darželis jau neaktualus. Bet tikrai įdomu kaip bus su tom baudom. Jei mano vaikas neskiepytas, o jam jau 10 metų, tai negi pagal naują istatymą aš turėsiu vaiką skiepyti visomis praleistomis vakcinomis? Juk skiepijama Pentaxim, o ji realiai vyresniems vaikams nei 2 metai netinkama, dėl jame esančio stabligės komponento. Vyresniems vaikams tas komponentas turi būti susilpnintas. Ar tokioje situacijoje galėčiau argumentuoti neskiepijimą ir baudos nemokėjimą tuo, kad įstatymas atgaline data negalioja.
Dėl MMR suprantu, kad čia nėra jokių amžiaus ribų, nes Priorix vakcina skiepijami ir suaugę žmonės, t.y. ši vakcina jokių alternatyvų neturi. Tipo vienintelė ir nepakartojama.
Atsakyti
Kadangi su sita NH nesamones, tai nusprende, kad darys privalomus situos tris skiepus vaikams iki 16 metu, t.y. projektas istatymo, kol as nepriimtas doh.gif pradzioje ispejimas, antras kartas bauda. Tai manau, kad vis tiek kai eini pazymos mokyklai gauni ispeji,a kitais metais jau bauda..tik vat a bauda kas karta, kai neskiepyji, ar vienkartine unsure.gif neaisu..aisku nurodyti kontraindikaciju projekte irgi nenurodo doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Raganaa999 @ 2015 07 09, 18:15)
Todel kad pazyma pristatoma kas met. Todel kad darzelis privalo laikytis higienos normu, ir jei mano vaikas tu normu del skiepu neatitiks, mus ismes is darzelio.


aaaa.... nezinojau kad kasmet pazymu reikia unsure.gif

QUOTE(Tanite @ 2015 07 09, 19:10)
Na mums panašu irgi gali kilti bėdų dėl tų skiepų. Maniškis ne visus gavęs. Planavom skiepyti, bet 7,5 mėnesių būdamas susirgo epilepsija ir nebeskiepijom. Dabar jau 3,5 metų vyras, epi lyg ir atsitraukė, gydymas nutrauktas, gyvenam normalų gyvenimą, bet skiepyti toliau vis delsiam. Bet darželio prarast nesinorėtų, kažkokia nesąmonė...


na, jusu ligos istorijoj epilepsija yra, galit deretis su gydytojais kad nurodytu kaip kontraindikacija skiepams.

QUOTE(Jovita 35 @ 2015 07 09, 19:36)
Gerai,jei susimokame bauda ir ramu? g.gif
Tikrai nesiruosiu skiepyti bijodama kazkokiu baudu ar del to,kad ismes is darzelio. ax.gif


Noredami tikrai privers jus ta vaika paskiepyt. Pasaulyj neskiepytu nepriima i darzelius, nemoka vaiko pinigu, nepriima i mokyklas, nesiveza i klases/mokyklos ekskursijas ir pan. Budu yra, klausimas kiek LT ju griebsis.

QUOTE(bevardė @ 2015 07 10, 07:15)
Man darželis jau neaktualus. Bet tikrai įdomu kaip bus su tom baudom. Jei mano vaikas neskiepytas, o jam jau 10 metų, tai negi pagal naują istatymą aš turėsiu vaiką skiepyti visomis praleistomis vakcinomis? Juk skiepijama Pentaxim, o ji realiai vyresniems vaikams nei 2 metai netinkama, dėl jame esančio stabligės komponento. Vyresniems vaikams tas komponentas turi būti susilpnintas. Ar tokioje situacijoje galėčiau argumentuoti neskiepijimą ir baudos nemokėjimą tuo, kad įstatymas atgaline data negalioja.

difterija tas komponentas. Ir nuo kokiu 5 metu. Man regis nuo 12 metu nuo jos apskritai nevakcinuojama.
Principe turetu vakcinuoti suaugusiuju revakcinacijai skirta vakcina/nevakcinuoti butent nuo difterijos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo uups: 10 liepos 2015 - 09:12
QUOTE(uups @ 2015 07 10, 09:03)
difterija tas komponentas. Ir nuo kokiu 5 metu. Man regis nuo 12 metu nuo jos apskritai nevakcinuojama.
Principe turetu vakcinuoti suaugusiuju revakcinacijai skirta vakcina/nevakcinuoti butent nuo difterijos.


Tikrai difterija, apie vieną galvojau, o kitką parašiau doh.gif

Difterijos komponentas įeina į vakciną nuo stabligės Imovax d.T. adult, taip kad skiepija nuo tos difterijos kaskartą, kai po rimtų sužeidimų skiepija nuo stabligės traumpunkte wink.gif

Kadangi Lietuvoje pasirinkimas nedidelis tai galbūt yra galimybė tik nebent Dultavax (difterija, stabligė, poliomielitas) bet ji skirta suagusiems ir nežinia koks poveikis bus vaikui, gali patys gydytojai nesutikt su tokios vakcinos skiepijimu 10- mečiui.
Antras pasirinkimas Tetraxim (difterija, stabligė, kokliušas, poliomielitas) bet čia man kelia abejonių, nes rašoma, kad tinka ir kūdikiams, ir 6-7 m vaikų revakcinacijai, tai taip čia yra su tuo difterijos komponentu?

Atsakyti
QUOTE(bevardė @ 2015 07 10, 08:31)
Antras pasirinkimas Tetraxim (difterija, stabligė, kokliušas, poliomielitas) bet čia man kelia abejonių, nes rašoma, kad tinka ir kūdikiams, ir 6-7 m vaikų revakcinacijai, tai taip čia yra su tuo difterijos komponentu?

Nezinau. Teoriskai turetu buti 1/15 iprastai naudojamos dozes. Praktiskai i tokius klausimus jums tiksliai ir aiskiai privalo atsakyti skiepu kabinete biggrin.gif
Atsakyti
Privalo, bet vargu ar atsako smile.gif
Kaip bebūtų, nei viena iš šių vakcinų nesiruošiu bent kolkas skiepyti. Nebent Imovax 15-16 m. O dėl MMR irgi neapsisprendžiu. Bijau ir rekcijų bijau ir ligų.
Atsakyti
Truputi off topic, bet..nu sventa karve doh.gif
http://sveikata.lryt...8...ergiją.htm
Atsakyti
QUOTE(bevardė @ 2015 07 10, 09:15)
Man darželis jau neaktualus. Bet tikrai įdomu kaip bus su tom baudom. Jei mano vaikas neskiepytas, o jam jau 10 metų, tai negi pagal naują istatymą aš turėsiu vaiką skiepyti visomis praleistomis vakcinomis? Juk skiepijama Pentaxim, o ji realiai vyresniems vaikams nei 2 metai netinkama, dėl jame esančio stabligės komponento. Vyresniems vaikams tas komponentas turi būti susilpnintas. Ar tokioje situacijoje galėčiau argumentuoti neskiepijimą ir baudos nemokėjimą tuo, kad įstatymas atgaline data negalioja.
Dėl MMR suprantu, kad čia nėra jokių amžiaus ribų, nes Priorix vakcina skiepijami ir suaugę žmonės, t.y. ši vakcina jokių alternatyvų neturi. Tipo vienintelė ir nepakartojama.


Taip,su MMR viskas aišku,galima bet kada paskiepyti ir užtenka vienos dozės,kita tik po 6 metų,o kaip paskiepyti nuo poliomielito,jei vienvalentės nėra,o vaikas jau 5 metų ar daugiau?
Atsakyti