Įkraunama...
Įkraunama...

Neskiepytų vaikų priėmimas į darželius

QUOTE(Alchemie @ 2015 03 09, 17:09)
Bet tai skiepija tik nuo stabliges, juk nesuleidzia vakcinos difterija-stablige g.gif siaip tai idomu, juk jei luzis uzdaras, ner nei galimybes susizeisti su uzkratu, kam skiepai blink.gif


tokiu atveju manau kad neskiepija. sunui buvo uzdaras luzis, apie skiepus nieko neklause.
Atsakyti
oiiiiiiiiii, nu kai sunus budamas 1,9 metuku nustrauke vazona ant galvos, keturios siules kaktoje doh.gif manes neklause apie skiepus..ale tas buvo pries 13 metu doh.gif cia gal nuo ligonines priklauso g.gif
Atsakyti
QUOTE(bevardė @ 2015 03 09, 15:42)
Būtent ją ir suleidžia wink.gif Vien nuo stabligės vakcinos nėra. Yra serumas, bet jo kiek žinau Lietuvoje vargu ar kas beturi ir jis skiriamas tik pasireiškus stabligės simptomams. O čiaip visi iš eilės traum punkte skiepijami difterijos-stabligės vakcina. Tiesa, net nežiūrint ar praėjo 5 metai, tarkim jei praėjo dar tik 4 metai po paskutinės vakcinos vistiek vakcinuoja, dėl visa ko  doh.gif

nu skamba nelabai tiketinai kad jau taip paeiliui ir vakcinuoja g.gif Be abejo, turbut yra siekis paskiepyt, kad veliau nereiketu aiskintis visuomenei kodel tu serumu nera , kaip cia pries kazkiek metu spaudoj buvo nugarseje doh.gif

Bet atsisakyt vakcinacijos (kaip ir gydymo proceduru, cezario pjuvio, kraujo perpylimo) galima visada ir visur. As, pvz, esu patyrus anafilaksini soka po stabliges vakcinos ir visada pasisakau medikams. Grazu paziuet kaip jie mane ramina kad ta stablige tikraitikrai nesusirgsiu biggrin.gif

Atsakyti
QUOTE(uups @ 2015 03 09, 18:35)
Grazu paziuet kaip jie mane ramina kad ta stablige tikraitikrai nesusirgsiu biggrin.gif

lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mėnulis: 09 kovo 2015 - 18:47
Bet ir anafilaksinis labai baisu doh.gif kai maciau kaimyne, kuria istiko anafilaksinis nuo sirses ikandimo doh.gif eina sau...o ka daryti tada, jei stablige rimtai gresia doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Roga @ 2015 03 08, 20:58)
Deja taip jau yra mano aplinkoje, skiepytas susirgo, o mano ne, tai sako jus kalti doh.gif
Kad ir dabar gulime ligoninėje izoliuoti, niekas neateina tik sesute su vaistais ir viskas, kažkoks apsurdas prasideda, jei darželis sužinos bus mums sakes unsure.gif o mes kaime gyvenam isivaizduoju, kas didmiestyje darosi ar darysis g.gif visiškai supriešino visuomene doh.gif

Aha, supriešino. Jau iš mano vaiko daržely kiti vaikai pasišaipo, kad jai jos neskiepys, tai ji neaugs.

QUOTE(Rasma @ 2015 03 09, 00:31)
Mano vaikas pernai patyrė traumą (pirštuko lūžis), tai priimamajam paprašė skiepų knygelės. Aš iš to streso vyrui pamiršau įdėt, tai gyd.sakė, jog tokiu atveju skiepys nuo stabligės. Aš vyrui tel.sakau, jis prieš porą mėn.nuo tos stabligės skiepytas, nebereikia, pasirašyk, jog atsisakai vaiką skiepyti. Bet gyd.buvo kategoriški - arba skiepų knygelė su įrašu, arba skiepas, kitaip tiesiog neišleidžia. Taip ir pasakė. Teko skenuot skubiai knygelę ir siųst į ligoninę. Pamatė įrašus ir išleido, atžymėję tame ligononės išraše visus skiepo duomenis.
Ir šiandien vežė į priimamąjį susižeidus akį, tai jau iškart knygelę įdėjau. Sakė irgi tikrino atėjus gyd. skiepus, rado stabligės vakcinaciją, įvertino kada daryta ir nebeskiepijo. O be knygelės vėl būtų bėda..Atsisakyt neleidžia. Gal tada praneštų kur, kad konkrečiu atveju apribot tėvų valdžią ir paskiepyt, nes privaloma. Nesu patyrus, bet girdėjau, jog rimtu atveju, ligoninė gali neatsižvelgti į tėvų pageidavimus, jei gyd.mano kitaip..kažkoks teisės aktas tam yra g.gif

Įtariu, kad neskiepytam vaikui pakliuvus su trauma, tėvelių norai g.b.niekam neįdomus unsure.gif Nereikia nė darželio pažymų. Gal prie tokio požiūrio prieis ir ugdymo įstaigose, reikalaus įrodymų arba suskiepys, jei tų įrodymų nebus g.gif

Siaubas. Tikrai gali paskiepyti be sutikimo??? Aš prieš 8 metus važiavau į ligoninę, kad susiūtų pjūvį, tuo pačiu gavau ir nuo stabligės skiepą. Net neklausė ar noriu, ar ne. Tuo metu dar skiepais neabejojau. Bet už tai tikrai pajutau, kaip nuo to karto atsirado kontaktinė alergija metalams, maisto rūgštims, citrusiniams ir pan.
Baisu aišku jei ir susirgtų ta stablige, bet kai pagalvoji, seniau kaimuose tai ant vinies užlipa, tai kur susipjausto žmonės dirbdami, bet retai gal stablige suserga.
Šunys prie būdos visą vaikystę nei skiepyti, nei ką. Draugės, kai jau buvo senas ir ligotas, paskiepino, ir, pasak jos, pasikeitė labai jis, visai prarado guvumą ir netrukus mirė.
Atsakyti
Suni gal ne nuo stabliges skiepijo g.gif
O yai kaip vaikai zino, kad vaiks neskiepytas blink.gif pas mus is viso tokia info nezinoma, nei tevams, nei vaikams
Atsakyti
aš bijau kai sužinos darželyje, o tikrai sužinos kitais metais, jautu bus šakės doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2015 03 09, 02:38)
Mes į tą pačią ligoninę esam vežę ir dėl kitų atvejų, ne tik traumų, tai tik paklausdavo - ar skiepytas. Bet pernai jau atkreipiau dėmesį, kad pvz.guldant vaiką į ligoninę tėvų prašo tų skiepų knygelių g.gif
Ir vat su traumom, tai tikrai geriau turėt, nes abiem atvejais skiepytų ir nė nesiklausytų labai..bent čia iš mūsų patirties. Neleido atsisakyt, pasirašyt, kad mūsų atsakomybė (aš tai 100 proc buvau tikra, kad skiepytas, nes vyras ėjo su vaikais pažymų į darželį ir pagalvot nepagalvojau, kad sūnui suvarys kelias skirtingas vakcinas iš karto, nes jis kūdikystėj buvo ne visom skiepytas). Paskiepijo ir išdavė pažymą į darželį.


Kiek buvome ligonineje, tiek klausdavo apie skiepus, visada pasakydavau, kad ai, nukelem ir nesikabinedvo.
Skiepu knygeliu net net macius nesu, pas mus gal duotu, jei kur emigruociau, nezinau g.gif
Atsakyti
Mano dičkis skiepytas beveik visu Pentaxim kursu (išskyrus 6 m vakcinos negavo ir MMR negavo) bet jokio skiepu paso neturi, o mazius skiepu pasą gavo dar ligoninėje po TBC ir HB1 skiepu.
Atsakyti
Maniskis turi skiepu pasa, nes mes skiepijom ne poliklinikoje, o privacioje klinikoje, tikedamiesi, kad ten svaresnes vakcinos (pries 15 metu), nei perkamos valstybes unsure.gif doh.gif delto pasas tvarkingai surasytas, is kurio paskui viska perkele į kortele poliklinikoje. Dukra tai neturi biggrin.gif ner ka turet
Atsakyti
Kas per nesamone, kad privaloma tureti skiepu knygute? O jeigu pasakai kad vaikui po skiepo kaip ir minejo, buvo anafilaksinis sokas, tai kaip tada, vistiek netiki ir paskiepija, ar dar privalai ir israsa nesiotis, kad skiepyti negalima?? Absurdas kazkoks!

Vaikai gi patys zino ar jie skiepyti ar ne, na bent maniskiai tai zino. Deldukros nepergyvenu, jai kitu nuomone vienodai, pati greiciau kitus itikins kad skiepai negerai biggrin.gif O su sunum gali but bedu.. bet kaip nors smile.gif
Atsakyti