Įkraunama...
Įkraunama...

Neskiepytų vaikų priėmimas į darželius

Nu jau rasiau, kad sirgau kokliusu ir tymais, nes apkrete pilnai skiepyta vyresnioji sesuo doh.gif mano imunitetas buvo tuo metu, sloga-plauciu uzdegimas doh.gif as taip ir likau neskiepyta, su pilnu imunitetu biggrin.gif
Atsakyti
Mano vaikas pernai patyrė traumą (pirštuko lūžis), tai priimamajam paprašė skiepų knygelės. Aš iš to streso vyrui pamiršau įdėt, tai gyd.sakė, jog tokiu atveju skiepys nuo stabligės. Aš vyrui tel.sakau, jis prieš porą mėn.nuo tos stabligės skiepytas, nebereikia, pasirašyk, jog atsisakai vaiką skiepyti. Bet gyd.buvo kategoriški - arba skiepų knygelė su įrašu, arba skiepas, kitaip tiesiog neišleidžia. Taip ir pasakė. Teko skenuot skubiai knygelę ir siųst į ligoninę. Pamatė įrašus ir išleido, atžymėję tame ligononės išraše visus skiepo duomenis.
Ir šiandien vežė į priimamąjį susižeidus akį, tai jau iškart knygelę įdėjau. Sakė irgi tikrino atėjus gyd. skiepus, rado stabligės vakcinaciją, įvertino kada daryta ir nebeskiepijo. O be knygelės vėl būtų bėda..Atsisakyt neleidžia. Gal tada praneštų kur, kad konkrečiu atveju apribot tėvų valdžią ir paskiepyt, nes privaloma. Nesu patyrus, bet girdėjau, jog rimtu atveju, ligoninė gali neatsižvelgti į tėvų pageidavimus, jei gyd.mano kitaip..kažkoks teisės aktas tam yra g.gif

Įtariu, kad neskiepytam vaikui pakliuvus su trauma, tėvelių norai g.b.niekam neįdomus unsure.gif Nereikia nė darželio pažymų. Gal prie tokio požiūrio prieis ir ugdymo įstaigose, reikalaus įrodymų arba suskiepys, jei tų įrodymų nebus g.gif
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2015 03 08, 16:09)
Ačiū už informaciją  smile.gif Tikrai labai idomu. Po tais straipsniais yra tam tikros nuorodos, arba galima surasti kaip tie rezultatai yra aiskinami;
Del tyrimo, kad skiepai susije su astma. Aiskinimas apie tyrima, kad nera visai ten taip: http://www.jacionlin.....8)01311-0/pdf

Del cukrinio diabeto ir vakcinos rysio buvo dar kitas tyrimas, kuris jokio rysio su tuo nerado:
http://www.ncbi.nlm....pubmed/12182385

Man labai idomi jusu patirtis ir pasirinkimas, kadangi matosi, kad ka rasote nera kliedesiai. O tai gerbtina. Mano issilavinimas neleidzia daryti isvadu apie tyrimus, tad man smagu skaityti kitu zmoniu, kurie geriau ismano, negu as, nuomone. As neskiepijau del to, kad suzinojau, jog nera visuotinio sutarimo tai gerai ar ne.
Aciu ir del mano paraso. Tai tiesiog dienorastis savo malonumui 4u.gif


Del diabeto zinau,- realiai tai yra paneigta, visu tyrimu rezultatai nepatvirtina suomijos duomenu, isskyrus, man regis, dar viena studija. Bet as gimdziau 2003, kaip sykis kai tik 2002 pasirode pirmos publikacijos apie toki rysi, tai atrode pakankamai itikinama biggrin.gif Beje, ir dabar nepasakyciau kad paneigimai labai ramina, ne tik apie diabeta, nes zodziai 'statistiskai nereiksminga' nera tokie visai jau nekalti unsure.gif
O del astmos/ alergiju tai iki siol tai labai kontroversiska ir straipsniai eina i abejus vartus, matau, mokat pasieiskoti medlaine, tikrai rasit labai daug sita tema (arba galiu pagelbet jei idomu) 4u.gif

Bet pagrindines priezastys kodel neskiepijau savo vaiku buvo vistik manes neitikinancios ligu gresmes ir mano galva nelogiskas vakcinaciju grafikas (ty, per jauname amziuje). Vakcinacija is esmes yra populiacijos apsauga, ne individo. Atskiram individui turbut geriau buti neskiepytam, bet visa populiacija is to islosia. Valstybei tai finansine nauda. Is esmes as tikrai nesijauciu turinti teise draskytis kad mano vaikas nebus priimtas i darzeli unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2015 03 09, 00:31)
Mano vaikas pernai patyrė traumą (pirštuko lūžis), tai priimamajam paprašė skiepų knygelės. Aš iš to streso vyrui pamiršau įdėt, tai gyd.sakė, jog tokiu atveju skiepys nuo stabligės.

blink.gif

aš tai neturiu tų skiepų knygelių, jos gi neprivalomos ir kai prašiau kažkada pažymos, tai labai stebėjosi, kam man jos reik. tikrai kvepia čia persistengimu.
mus su mažąja, su kuria praleidom daug laiko ligoninėse (dėl kvėpavimo ligų) irgi kaskart klausinėdavo, tai visad užtekdavo mano žodinio pasakymo - tą ir įrašydavo į kortelę (aišku, gerai pagalvojus, juk aš galiu ir sumeluot... tik nežinau, kam man to reiktų smile.gif). na ,sakykim, trauma - kitoks atvejis. įdomu, ar čia tik vaikus, ar ir suaugusiuosius taip (man prieš N metų niekas nespaudė skiepytis,kai buvo trauma, beje, bet ir lakai jau pasikeitė).
Atsakyti
QUOTE(Fedes @ 2015 03 09, 00:43)
blink.gif

aš tai neturiu tų skiepų knygelių, jos gi neprivalomos ir kai prašiau kažkada pažymos, tai labai stebėjosi, kam man jos reik. tikrai kvepia čia persistengimu.
mus su mažąja, su kuria praleidom daug laiko ligoninėse (dėl kvėpavimo ligų) irgi kaskart klausinėdavo, tai visad užtekdavo mano žodinio pasakymo - tą ir įrašydavo į kortelę (aišku, gerai pagalvojus, juk aš galiu ir sumeluot... tik nežinau, kam man to reiktų smile.gif). na ,sakykim, trauma - kitoks atvejis. įdomu, ar čia tik vaikus, ar ir suaugusiuosius taip (man prieš N metų niekas nespaudė skiepytis,kai buvo trauma, beje, bet ir lakai jau pasikeitė).

Mes į tą pačią ligoninę esam vežę ir dėl kitų atvejų, ne tik traumų, tai tik paklausdavo - ar skiepytas. Bet pernai jau atkreipiau dėmesį, kad pvz.guldant vaiką į ligoninę tėvų prašo tų skiepų knygelių g.gif
Ir vat su traumom, tai tikrai geriau turėt, nes abiem atvejais skiepytų ir nė nesiklausytų labai..bent čia iš mūsų patirties. Neleido atsisakyt, pasirašyt, kad mūsų atsakomybė (aš tai 100 proc buvau tikra, kad skiepytas, nes vyras ėjo su vaikais pažymų į darželį ir pagalvot nepagalvojau, kad sūnui suvarys kelias skirtingas vakcinas iš karto, nes jis kūdikystėj buvo ne visom skiepytas). Paskiepijo ir išdavė pažymą į darželį.
Atsakyti
QUOTE(Fedes @ 2015 03 09, 01:43)
aš tai neturiu tų skiepų knygelių, jos gi neprivalomos ir kai prašiau kažkada pažymos, tai labai stebėjosi, kam man jos reik. tikrai kvepia čia persistengimu.
mus su mažąja, su kuria praleidom daug laiko ligoninėse (dėl kvėpavimo ligų) irgi kaskart klausinėdavo, tai visad užtekdavo mano žodinio pasakymo - tą ir įrašydavo į kortelę (aišku, gerai pagalvojus, juk aš galiu ir sumeluot... tik nežinau, kam man to reiktų smile.gif). na ,sakykim, trauma - kitoks atvejis. įdomu, ar čia tik vaikus, ar ir suaugusiuosius taip (man prieš N metų niekas nespaudė skiepytis,kai buvo trauma, beje, bet ir lakai jau pasikeitė).


man irgi įdomu,ar ir suaugusiem negalima atsisakyt unsure.gif

Atsakyti
Man daktare sake, nesutinkat skiepyt gerai. Bet jei su trauma atvesit, tada jau neklausim jusu ir skiepysim vistiek! Nu mes tokioj vietoj gyvenam, kur tikrai nesicackina zinokit. Jei kas, iskart antibai stiprus vaistai smile.gif Taip ir cia. Va dabar kosti 2 savaites, negaliu vest pas daktare, nes iskart antibiotikus israsys. O as is patirties zinau, kad tai praeis...
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2015 03 09, 08:28)
Jei kas, iskart antibai stiprus vaistai smile.gif Taip ir cia. Va dabar kosti 2 savaites, negaliu vest pas daktare, nes iskart antibiotikus israsys. O as is patirties zinau, kad tai praeis...

Aš tai vesdavau, nes reikėjo nedarbingumo, išrašė antibus, bet nedaviau, jei jaučiau, kad nereikia.

O visai neskiepyti vaikai turi tuščią skiepų knygelę?
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2015 03 09, 03:38)
Mes į tą pačią ligoninę esam vežę ir dėl kitų atvejų, ne tik traumų, tai tik paklausdavo - ar skiepytas. Bet pernai jau atkreipiau dėmesį, kad pvz.guldant vaiką į ligoninę tėvų prašo tų skiepų knygelių g.gif



man tai šiek tiek prasilenkia su logika vien jau todėl, kad susižeidimas juk neplanuotas dalykas ir jei net pagalvosi iš anksto išsiimti tą knygęlę/pažymą, bet būsi kur Kupišky ar Klaipėdoj, ektra atvejis, atveža į ligoninę - ir skiepija, nesvarbu, kad tavo skiepų pasas Vilniuj? būna tų įstatymų nelogiškų, bet nežinau, man rodos čia jau ligoninės tvarka labiau.

beje, man yra tekę skiepytis (prieš N metų) po susižeidimo, bet tuomet niekas nevertė - tik paklausė, pati sutikau ir tiek. atrodė viskas geranoriškai, nežinau, gal būtų pasikeitę, jei būčiau pasakius ne... ir čia rajone.
Atsakyti
QUOTE(Fedes @ 2015 03 08, 19:26)
nežinau. bet pagal tą info lapelį panašu, kad pirmieji skiepai turi būti mažais tarpais, o paskui jau ilginami. bet kokiu atveju nei info lapeliais,nei internautais pasitikėt šimtu procentų negalim, teks pasikonsultuoti su imunologu  4u.gif




aciu. pasidometi teks kai apsilankysim poliklinikoje.
Atsakyti
Bet tai skiepija tik nuo stabliges, juk nesuleidzia vakcinos difterija-stablige g.gif siaip tai idomu, juk jei luzis uzdaras, ner nei galimybes susizeisti su uzkratu, kam skiepai blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2015 03 09, 16:09)
Bet tai skiepija tik nuo stabliges, juk nesuleidzia vakcinos difterija-stablige g.gif


Būtent ją ir suleidžia wink.gif Vien nuo stabligės vakcinos nėra. Yra serumas, bet jo kiek žinau Lietuvoje vargu ar kas beturi ir jis skiriamas tik pasireiškus stabligės simptomams. O čiaip visi iš eilės traum punkte skiepijami difterijos-stabligės vakcina. Tiesa, net nežiūrint ar praėjo 5 metai, tarkim jei praėjo dar tik 4 metai po paskutinės vakcinos vistiek vakcinuoja, dėl visa ko doh.gif
Atsakyti