o interpretuoti šią istoriją galime kiekvienas pagal save: realistiškai (Mariana - beprotė, besigydžiusi psichiatriniame skyriuje) ar patikėti lašeliu mistikos (kad visgi ji sako tiesą - ji gimė Viduramžiais Vokietijoje ir joje gyvena daugybė širdžių, kurias reikia išlaisvinti, t.y. atiduoti iš akmens kalamoms chimeroms).
knygoje yra ir mitologijos, sąsajų su religija, daug aliuzijų į Dantės "Pragarą" - pagrindinis veikėjas ir pats pereina pragarą, pats jį pasirenka. taigi tai ir išprusimo romanas (erudition novel).
iki šedevro gal ir netraukia, bet kol kas geriausia iš to, ką skaičiau šiais metais. tik be reikalo šis romanas lyginamas su U.Eco "Rožės vardu". netraukia iki "Rožės", oj kaip netraukia
QUOTE(klopedija @ 2015 01 29, 21:46)
Lieka "Morgano kelias" arba "Angelėlis".
geriau jau skaityt "Morgano kelią", nes "Angelėlis" man tokia "jokia" pasirodė, neįtikino. Kaip beje ir "Timas". taip pat neįtikino.
QUOTE(mamux02 @ 2015 02 03, 14:38)
Šiuos metus pradėjau su Gendručio Morkūno ,,Švęsti kosmose ir tvarte" ir ,,Puodukas kefyro ant palangės". Man jo eseistika šiuolaikinės lietuvių lit. kontekste - numeris 1. Pirmąją knygą prasitęsiau bibliotekoje, nors buvau perskaičius - iki tol, kol įsigysiu savo. Kitos, perskaitytos per sausį - L. Harper ,,Nežudyk strazdo giesmininko", T. Guenard ,,Stipriau už neapykantą", R. Granauskas ,,Trys vienatvės", J. Harris ,,Šokoladas", H. Haddon ,,Tas keistas nutikimas šuniui naktį", T. Shah ,,Tūkstančio ir vienos nakties šalyje", J. Melnikas ,,Maša, arba postfašizmas", taip pat Metų knygos rinkimuose vaikų ir paauglių kategorijoje dalyvaujančios knygos.
Gal ir be reikalo čia vardiju, bet kaip kitaip čia pažinsi žmogų, jei ne iš jo skaitomų knygų
Gal ir be reikalo čia vardiju, bet kaip kitaip čia pažinsi žmogų, jei ne iš jo skaitomų knygų
sveika prisijungus
o jei dar bent po trumpą atsiliepimą parašytum apie išvardintas knygas, būtų išvis