QUOTE(dvyne9 @ 2015 02 11, 20:31)
QUOTE(renaciute @ 2015 02 08, 14:14)
[b
Ir dar kažkaip susipainiojau dėl maitinimo. Kai tėtė išgirdo diagnozę ir laukė gydymo, gydytojai dėl mitybos nieko nesakė, neliepė nieko keisti, ir paprašė nieko papildomo nevartoti - papildų ar žolių. Na manau čia dėl to, kad laukia gydymas ir viskas jau po jo galima bandyti. O va penktadienį tėtė gydytojos užklausė dėl maisto ir tooookią paskaitą gavo.... Gaila, manęs šalia nebuvo, bet kiek pamena tai taip - griežtai uždraufė bet kokias košes (tinka tik baltieji grikiai), vaisių tik rūgštūs, jokiais būdais ne bananai, kriaušės ir panašiai. Ir kuo riebiau. Kiauliena, jautiena. Iš pieno - tik kas riebu - grietinė, varškė ir sviestas, jokių rūgščių ir liesų produktų. Iš gėrimų - kakava tinka. Česnako daug... Daug ko matyt ir nepamena tėtė, burokėliai, pomidorai ir rauginti kopūstai, marinuoti grybai gerai.
Tėtė pasimetė, visą laiką stengėsi liesiau - mėgo košes, dribsnius, pieną, liesą vištieną. Bet gydytojos klauso, bet aš bijau kad jo skrandis nepaveš tokio pakankamai riebaus ir sunkaus maisto. Česnakas, citrusiniai, rauginti maistai - jam kelia rūgštingumą, sunkiai virškina. Tai dabar galvoju, ką daryti? Ar tik pasiūlyta dieta jo svaikatos nepablogins? O gal be reikalo nerimauju. Ar turėjote tokių gana kategoriškų nurodymų dėl valgymo jūs?
Gal ta gydytoja, kuri liepė kardinaliai keisti mitybą, ir norėjo jums gero, bet tikrai ne laiku ir ne vietoj. Be reikalo žmogui įnešė sumaišties. Aš tai jūsų vietoj klausyčiau tų daktarų, kurie nesiūlė nieko keisti. Papildai ir žolės-taip, negalima, nes gali susilpninti chemijos veikimą arkitaip neigiamai paveikti organizmą, kol gydotės. Bet, su visa pagarba jūsų tai gydytojai, kuri matyt yra pagauta dabar plintančios mados viską gydyti mitybom, drįstu manyti, kad jos patarimai gali tik pakenkti. Sveikam žmogui ar sveikstančiam- gal ir galima pasinaudoti tokiais patarimais. Kai kas gali apsaugoti, kai kas išprovokuoti vėžį. Kai kas įrodyta, kai kas-teorijos, hipotezės, galima tikėti, galima-ne. Bet bet kokiu atveju, maisto įtaka vėžiui galėtų tapti svarbi tik per labai ilgą laiką. Ne per mėnesį, ne per metus, net ne per kelis. Sergančiam žmogui, kurio būklė, kiek iš jūsų supratau, apysunkė, ir kuriam ką tik pradėtas intensyvus gydymas, toks kardinalus mitybos pakeitimas ne tik nepadės, bet gali būti per didelis krūvis organizmui, ir visiškai nereikalingas. Dabar ligoniui reikalinga pilnavertis kaloringas maistas, kurį jis mėgsta, nuo kurio nepykina ir kuris nesukelia dar papildomų problemų sveikatai. O visos tos madingos dietos ir visa kita-tik po gydymo, ir tik tada, kai bus atsistatęs organizmas. Bet koks rimtas onkologas, dietologas, fiziologas jums pasakytų tą patį.
Beje, kadangi domitės apie kitiems pasiūlytas rekomendacijas, galiu atsakyti, ką man kažkada atsakė mano gydytojai onkologai, kai, prisiskaičiusi "stebuklingų"knygų, paklausiau, ką jie apie tai mano. Atsakymas buvo toks-onkologiniai ligoniai yra labai pažeidžiama žmonių grupė, kuria atsiranda norinčių pasinaudoti. Įvairiausios knygos, kursai, "stebuklingi"vaistai, "stebuklingos" dietos-iš to galima susikrauti nemažus pinigus. Žmonės, atsidūrę sunkioje padėtyje, tiki viskuo. Bet dar niekas oficialiai neįrodė, kad tai gali padėti. O nepakankama ar kardinaliai pakeista mityba chemoterapijos metu gali susilpninti organizmą ir neigiamai įtakoti gydymo sėkmę. Ir tai, beje, įrodyta. Taigi, spręsti jums.