QUOTE(miegapele @ 2015 01 26, 19:01)
Zinau ne viena atveji, kai sveikas zmogus pasiteirauja serganciojo apie sveikata, gydyma ir sulaukia grubaus atsakymo, neva jam rupi tik kada jis mirs, pletkai ir panasiai. Kartais atrodo, kad su tuo demesiu lendi zmogui i dusia, nors tikrai nera taip. Juk kai norisi, pasisakai pats, juk tikrai ne visi nori kalbeti apie savo liga, blogas emocijas ir panasiai. Cia jautrus dalykai. Aisku, ne visi mes vienodi.
Tikriausiai pastebejote, kad nelabai ir as klausineju, kaip tu, o kaip tu...Bet tai nereiskia, kad man jus dzin. Mano abu tevai serga veziu. Suprantu ir jus. Bet tikriausiai geriausiai vienas kita supranta sergantieji.
Ne man spręsti apie visus besigydančius. Bet ar tik apie ligą galima kalbėti, o kur gyvenimas, kelionės, knygos, įspūdžiai, nuotykiai. Gal galima tiesiog savo darbais, projektais ir panašiai praskaidrinti dieną besigydančiam draugui. Kiekvienas kitaip priima ligą, kitaip pateikia gydymą ir atsiradusius sunkumus. Tiesa man pirmo susitikimo su psichologe metu, kai vyrui diagnozavo ligą, akcentavo nepriimkit asmeniškai besigydančio blogesnę nuotaiką, savijautą, nevisada pavyksta, bet žinai, kad ne tavyje esmė, ilgas varginantis gydymas, sveikatos, jėgų trūkumas duoda savo.
Ištikrųjų yra kažkiek to atsiskyrimo, bet ir sveikiesiems būna, argi ne. Man taip, ypač kai jautiesi emociškai pavargęs, pvz nuo vaikų virusiukų.
QUOTE(ingriga @ 2015 01 26, 20:44)
Tikrai daug žmonių nežino kaip bendrauti, jaučiasi nejaukiai
Man po mėn. nedarbingumo paskambino vedėja, tai tokia pasimetus, sakė anksčiau nedrįso trukdyti
Kaip tik per panoramą kalba apie Tomoxifeno dingimą
Tikra tiesa nežino, kartais gal nenori, negali žinot.
Aš vyro draugams siuntinėjau atskenavus knygą, kurią čia įdėjau parsisiuntimui. Ištikrųjų ne vieną ir ne du teko guosti, kaip jiems sunku, kaip čia taip ir anaip mano vyrui susirgus. Ir kai tie žmonės tiesiog išgaravę iš mūsų gyvenimo, dabar atrodo juokinga mano įdėtos pastangos jiems padėti, paskatinimas, kad gal pradžiuginkit savo draugą bent žinute, jei leis sveikata ir noras bus paskambins.
QUOTE(Caskada @ 2015 01 27, 16:33)
Angele, aciu uz atsakyma. O seserei kai rado recidyva, tai tik tas priepuolis sukele nerima? Nebuvo jokiu kitokiu itarimu, kad yra recidyvas, na galvos skausmas, ar kiti pozymiai?
Būdavo galvos skausmų, kad visai liovęsi kažin ar buvo. Būdavo karts nuo karto aptirpimo ir kalbos sutrikimo priepuolių, su traukuliais buvo pirmas nerimo rodiklis. MRT kartodavo kas metus, 4 metai iki recidyvo, dabar jau greit metai po antrosios operacijos. Tik jėgų sumažėjimas labai pasijuto rudenį, buvo smegenų edema, operavęs neurochirurgas sakė, kad dar liekamieji nuo švitinimo. Psichologinė būsena neramina, nieko nenoras ir baimės, ir vėl siūlau šį kartą nueiti į meno terapiją, pasinaudoti, kad organizuojama jos mieste. Vien tas išėjimas ir bendravimas su nuostabiomis psichologėmis. Galų gale gal yra žmonių kurie savo pavyzdžiu parodytų neužsidaryti. Mama vis tempia ir tempia bent pasivaikščioti, bent kažką nuveikti. Prieš recidyvą daug aktyviau gyveno, nebuvo tiek visko. Norėčiau dažniau matytis, padėti kažkaip, bet kai užsisukę su vaikų kosuliais ir vyro tyrimais, telefonu kitaip atrodo.
Norali, giebkit siūlomą gydymą ir siekit remisijos. Stiprybės jums.
Karme, vyrui polineuropatija, kineziterapija daug duoda. Bent kažkiek palankstinėti kojas, stiprinti raumenis, specialistų priežiūroj. Akcentavo, kad priversdamas dirbti nerviniai procesai nesivysto taip sparčiai. Būdavo jam atsigulus chemijai užsiėmimai vietoj, kad išmokti pratimus. Po reanimacijos prisidėjo kritinių būklių polineuropatija. Dabar jau kažkiek judina pėdas, ne tik nejautrumas ir aptirpimas jam. Tiesa kai skausmai buvo, tai buvo paskyrę vaistų neurologai, gal verta pasikonsultuoti, keistai skambėjo paskaičius, bet jie skiriami epilepsijai, cukrinio diabeto sukeltoms neuropatijoms.
Po lašinimų paaštrėja, silpnumas taip pat labai jaučiasi kojose ir visam. Po kurio laiko pagerėja.