Įkraunama...
Įkraunama...

Globėjai ir įtėviai apie viską 3 :)

QUOTE(Lotari @ 2015 01 19, 15:40)
g zyzia ko kur nors pavalgyti nežsukam, o tada savaitę bamba, kad kavineja blynų nevalgė. vakar bambėjo, kaip visą mėnesį nevalgė saldumynų. Ale kai pradėjau vardinti kur valgė tortą (buvo trys gimtadieniai), kur buvo namie keptas keksas su šokolado gabaliukais.

Jei keksui tešlą maišytų patys, tik mamai prižiūrint, gal keksą prisimintų ilgiau? Plius bendra veikia, naujos patirtys. Ir kokį tinginį iš sausainių jau laisvai gali patys pasidaryt. Nebūtų laiko dejonėms. :rolleyes
Blynus irgi galima kaip kavinėje išsikepti. Ir patiems tešlą užmaišyt, ir grietinėle papuošti.
Atsakyti
QUOTE(arna @ 2015 01 19, 14:55)
Jei keksui tešlą maišytų patys, tik mamai prižiūrint, gal keksą prisimintų ilgiau? Plius bendra veikia, naujos patirtys. Ir kokį tinginį iš sausainių jau laisvai gali patys pasidaryt. Nebūtų laiko dejonėms. :rolleyes
Blynus irgi galima kaip kavinėje išsikepti. Ir patiems tešlą užmaišyt, ir grietinėle papuošti.

rankas iki pusės būna suskišę į bet ką kas gaminama. Patys sau ir varškėtukus gamino. Ale vis tiek, jiems kažkoks išsivystęs apsipirkimo kompleksas. Kai nueinam į parduotuvę visko reikia, visko nori, pyksta kai liepiu pasirinkti vieną daiktą. Tada prasideda zyzimas kodėl neperkam makaronų tų ir anų, nors stalčius lužta nuo makaronų pasirinkimo. atda kodėl nėra namie kakavos, nors indas pilnas net nepaleistas stovi. grįžtam namo, parodau kur guli, pageria kelias dienas, po savaitės parduotuvėje vėl tas pats, kodėl neperki kakavos, nors indas namie puspilnis doh.gif
Man toks vaizdas, kad jie anskčiau nieko nematė, tokie pabaisiukai miške auginti. Nes reikia visko, dabar pat ir čia, o kas valgys nesvarbu, svarbiausia pirkti ,pirkti doh.gif . Tokie totalūs parduotuvių maniakai. biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lotari: 19 sausio 2015 - 15:18
QUOTE(Lotari @ 2015 01 19, 17:17)
Man toks vaizdas, kad jie anskčiau nieko nematė, tokie pabaisiukai miške auginti. Nes reikia visko, dabar pat ir čia, o kas valgys nesvarbu, svarbiausia pirkti ,pirkti  doh.gif . Tokie totalūs parduotuvių maniakai.  biggrin.gif

Tada iš anksto aptarčiau, ką pirksime, kiek ir kam galim išleisti. Jei nesilaiko susitarimo, kitas apsipirkimas be jų (patikrinta priemonė, veikia thumbup.gif).
Atsakyti
QUOTE(austulis @ 2015 01 18, 13:39)
Sveikos 4u.gif Mes jau po visko..Susipažinom wub.gif

Ech mergaites,kiek daug noreciau pasakyt jums,pasiguost,kas man ant dusios..Bet taip nesinori viesai sad.gif verysad.gif

smagu girdėti wub.gif

Visada galima pasikalbėti prie arbatos puodelio. rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Lotari @ 2015 01 19, 16:17)
Man toks vaizdas, kad jie anskčiau nieko nematė, tokie pabaisiukai miške auginti. Nes reikia visko, dabar pat ir čia, o kas valgys nesvarbu, svarbiausia pirkti ,pirkti  doh.gif . Tokie totalūs parduotuvių maniakai.  biggrin.gif


Gal kartu, namie, ramiai sudarytas pirkinių sąrašas situaciją pakeistų. Tada dalis sąrašo į rankas vienam, kita dalis kitam - ir tegu blaškosi po parduotuvę, renka, lygina kainas, žiūri sudėti, kiekius to paties produkto. Sprendžia ką pirkti, ko ne. Tegu žino kokia suma šiandien skirta apsipirkti, skaičiuoja.
Atsakyti
QUOTE(arna @ 2015 01 19, 15:58)
Tada iš anksto aptarčiau, ką pirksime, kiek ir kam galim išleisti. Jei nesilaiko susitarimo, kitas apsipirkimas be jų (patikrinta priemonė, veikia thumbup.gif).

va šito nebandėm, nes karts nuo karto vis prikišam spinteles įvairesnio maisto, tai vaikštai apsižiūri akcijas.
Atsakyti
Sulaukiau klausimo: ką rašyti apie savo gimimą? (čia tokia užduotis mokykloje g.gif). Na ir ką protingo patarti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Ute @ 2015 01 19, 21:44)
Sulaukiau klausimo: ką rašyti apie savo gimimą? (čia tokia užduotis mokykloje  g.gif). Na ir ką protingo patarti?  g.gif

Nelygu koks klausimas. Pradžiai gal pakanka informacijos kuriam mieste gimė. Kokio ūgio ir svorio, jei žinot. Kokios spalvos buvo plaukai (čia galima ir sukurti). Koks buvo metų laikas... Kaip jis dabar mielas, kokių minčių kelia...
Atsakyti
QUOTE(Ute @ 2015 01 19, 19:44)
Sulaukiau klausimo: ką rašyti apie savo gimimą? (čia tokia užduotis mokykloje  g.gif). Na ir ką protingo patarti?  g.gif
Mes atpasakojom pasaką,kurią jam "sekė" mama,piešėm genealoginį medį,reikėjo atsinešt močiutės nuotruką,papasakoti apie giminės tradicijas ir saitus.....
Atsakyti
Germine, jūs matyt kiek jaunesni g.gif Nes užduotys su medžiais pas mus buvo tikrai ne šiemet (tada problemų nebuvo).

Bet va man nuo nulio kurti pasaką dabar (abiem pusėm suprantant, kad tai, pasaka..) g.gif Kaip ir amžius nebe tas... Pasiūlyti pačiai sukurti?

Arna, kiek suprantu jau reikia pakankamai sudėtingo samprotavimo (ar kaip ten dabar vadina) rašinio. Ko gero tikimasi, kad paaugliai klaus mamų ar tėčių apie tos dienos jausmus, įvykius kurie sukėlė jausmus (taip, metų laikas irgi gali sukelti jausmus) ir turėtų per save „perleidę“ parašyti. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Ute @ 2015 01 19, 21:39)
Germine, jūs matyt kiek jaunesni  g.gif Nes užduotys su medžiais pas mus buvo tikrai ne šiemet (tada problemų nebuvo).
Gal nuo mokyklos,ar mokytojos priklauso?Nes mažylė pirmokė piešė,o kiti trečioj/antroj klasėj
Atsakyti
QUOTE(Ute @ 2015 01 19, 19:44)
Sulaukiau klausimo: ką rašyti apie savo gimimą? (čia tokia užduotis mokykloje  g.gif). Na ir ką protingo patarti?  g.gif


QUOTE(arna @ 2015 01 19, 20:45)
Nelygu koks klausimas. Pradžiai gal pakanka informacijos kuriam mieste gimė. Kokio ūgio ir svorio, jei žinot. Kokios spalvos buvo plaukai (čia galima ir sukurti). Koks buvo metų laikas... Kaip jis dabar mielas, kokių minčių kelia...


QUOTE(Germinė @ 2015 01 19, 20:49)
Mes atpasakojom pasaką,kurią jam "sekė" mama,piešėm genealoginį medį,reikėjo atsinešt močiutės nuotruką,papasakoti apie giminės tradicijas ir saitus.....


Arna ir Germinė aprašė dar palyginus vaikiškas situacijas, kažkaip nė viena iš panašių užduočių nebuvo sukėlusi rezonanso mano vaiko sieloje... O užduotis, su kuria dabar susidūrė ir Utė su dukra, mano sūnui sukėlė labai skausmingus dalykus. Ji gerokai sudėtingesnė, be to vaikai būna paaugliško amžiaus. Pagal tą užduotį būtent aš turėjau aprašyti savo jausmus, išgyvenimus tuo momentu, kai vaikas gimė, o jie savo gražias istorijas galimai turėjo pristatyti prieš klasę (tiksliai nebuvo įvardinta ar toks bus atsiskaitymo būdas). Sūnus sakė, kad gavo užduotį paprašyti mamų, kad jos aprašytų kokius jausmus išgyveno kai juos PAGIMDĖ.

Aš jam sakiau, kad galiu parašyti labai gražią istoriją, kurioje nebus nė lašo melo, bet ir nė lašo netiesos - tiesiog "apeisiu" sudėtingus kampus apie įvaikinimą - juk neturiu rašyti apie gimdymą, o apie tai, ką jutau jį pamačiusi, paėmusi ant rankų, priglaudusi prie krūtinės... Man sakant šiuos žodžius pastebėjau, kad sūnus verkia. Jis beveik nekalbėjo, ašaros tekėjo skruostais... Ir sakė: nenoriu, nenoriu, kad jie replikuodami pasityčiotų... Įžeistų tave, mane, mūsų šeimą...

Toje mokykloje, kur jis mokėsi, mokytojos nežinojo apie tai, kad jis įvaikintas (mes neslėpėm, bet ir nematėm reikalo rėkti apie tai). Vaikų tarpe yra žinančių, bet sūnus turi gan tvirtą asmeninį autoritetą, tikriausiai dėl to jis grubesnių bendraamžių įžeidimų nėra patyręs. Bet konkreti situacija galėjo sukelti prunkštimus, replikas ir... jo šeimos - brangiausio, ką jis turi pažeminimą... Tuos jausminius mamos išgyvenimus jis turėjo skaityti prieš klasę. Tą vienintelį kartą jis verkė, bijojo, kad kas nors paleis repliką apie mane, jį...

Tokie dalykai visada paliečia vaiko sielą, verčia suvokti kitoniškumą, sukelia skausmą, gėdą ir begalę kitų jausmų. Sūnaus ašarose mačiau visą jo išgyvenimų puokštę - kitoniškumo suvokimą ir baimę būti kitokiam, begalinį vienatvės tarp bendraamžių jausmą ir daugybę vidinės sielos atspalvių, apie kuriuos jis nekalbėjo, bet aš širdimi juos skaičiau...

Tai buvo per visus mokymosi metus vienintelis kartas, kai mes su vyru leidom sūnui neiti į mokyklą.


Atsakyti