Įkraunama...
Įkraunama...

Globėjai ir įtėviai apie viską 3 :)

QUOTE(Lakšmi @ 2015 08 18, 13:05)
Sveikos.
mes gavome leidimą vaikui svečiuotis ir iškart parsivežėm merginą... Viskas puiku, tik jaučiu, kad nedrįstu jos auklėt kaip savo vaikų - tarsi ji svečias. Pati sakau, kad ji lygiateisis vaikas namie, bet matau, kad jai darau nuolaidų - sunku pasakyk kad turi kažką padaryt, pvz. nusivalyti dulkes, indus išplauti. Suvokiu, kad turiu ją mokyti to, bet kažkaip tarsi nepatogu smile.gif gal kas panašiai jaučiasi?

pazystamas jausmas...turit persilauzt, nes ant galvos uzsilips 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(gucci78 @ 2015 08 18, 13:45)
As augau su broliu ( abu bio vaikai seimoje ) ir jis visa gyvenima eme mano daiktus neatsiklauses, tvarkesi mano daiktuose kaip savuosiuose smile.gif visa laika su tuo kovojau, uzaugom ir viskas taip pat, atvaziuoja pasišeimininkauja, kas jam patinka pasiima.. iki siol nesuprantu kaip taip gali elgtis smile.gif tiesiog jie tokie atsipute.. jjiems viskas bendra.. kas cia tokio pasiimti kas patiko.. ? smile.gif


ar nemanote kad tokiu budu kompensuojama meiles ir silumos trukumas?

maniske buvo palikta, maisto pilna namie, bet ji kartais slapcia valgo, kartais paslepia koki sokaladuka, saldaini, sausaini. atsisestu virtuveje ir valgytu, bet reikia slepti. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(laureta @ 2015 08 19, 02:25)
ar nemanote kad tokiu budu kompensuojama meiles ir silumos trukumas?

maniske buvo palikta, maisto pilna namie, bet ji kartais slapcia valgo, kartais paslepia koki sokaladuka, saldaini, sausaini. atsisestu virtuveje ir valgytu, bet reikia slepti.  verysad.gif


siuo atveju situacijos kardinaliai skirtingos.. pas jus islikusios traumos vaiko pasamonej, nesaugumas .

kalbant apie zmones kurie nelabai gerbia kitu daiktus, erdve , tai as manau , kad jie tiesiog tokie atsipute, nesureiksmina daiktu vertes ir jiems keista, kad kiti del to stresuoja.. tie daiktu emimai is sesiu broliu irgi nelygus.. vieni tyciniai, , kenkejiski, kiti savininkiski, treti is smalsumo, noro lygiuotis ..
Atsakyti
Sveikos,

Nuo ko patartumėt pradėti naujokei?
T.y. tik pradedu žiūrėti nuo ko pradėti norint įvaikinti. Žinau kur info reikia ieškotis kokiam puslapyje. Mačiau sąrašą dokumentų, kuriuos reikia pateikti.
Iškyla klausimai, į kuriuos gal čia kas atsakys.
Jei esam su vyru registruoti skirtingose vietose - kaip tada? Kol kas prisiregistruoti vienoje vietoje neturime galimybių dėl tam tikrų priežasčių. Ar reikia kažkokių dokumentų, kad gyvenam abu kartu (ir vaikas gyvens) ten kur vienas iš mūsų priregistruotas?
Trumpai tariant - reikia suruošti visus dokumentus, pateikti, tuomet lankyti kursus. Tuomet busim įrašyti į laukiančiųjų eilę. O kaip tada mums vaiką parinks? Taip aklai - vieną dieną gausim žinią - atvažiuokit radom jums vaiką. Kažkaip bijau to momento, kad galim nerasti ryšio su vaiku.
Kiek paskaičiau šiame skyriuje kartais mamos parašo, kad pirmiau nusižiūri kažkur vaikutį, tuomet teikia dokumentus ir parsiveža vaikutį namo. Kad ir pirmiau trumpam svečiuotis. Tai gal ir mes su vyru galim taip padaryti?

Nu atsiprašau, jei esu kai kur naivuolė. Paprotinkit. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Karusia @ 2015 08 18, 21:03)
kokio amžiaus ta panelė?


16 metų
Papildyta:
QUOTE(sraige @ 2015 08 18, 22:51)
pazystamas jausmas...turit persilauzt, nes ant galvos uzsilips  4u.gif


4u.gif
Atsakyti
QUOTE(gucci78 @ 2015 08 19, 14:07)
siuo atveju situacijos kardinaliai skirtingos.. pas jus islikusios traumos vaiko pasamonej, nesaugumas .

kalbant apie zmones kurie nelabai gerbia kitu daiktus, erdve  , tai as manau , kad jie tiesiog tokie atsipute, nesureiksmina daiktu vertes ir jiems keista,  kad  kiti del to stresuoja..  tie daiktu emimai is sesiu broliu irgi nelygus.. vieni tyciniai, , kenkejiski, kiti savininkiski, treti is smalsumo, noro lygiuotis ..


tai ne nesaugumo jausmas. ivaikintas ar auges seimoje, pasamonej turi tai kas ryskeja vienokiu ar kitokiu atveju, per poelgi.

ne motais, kiek kalbeta, aiskinta, sakyta. ima, nes nori. labai nori. smile.gif verysad.gif kam prasyt jei galima pasiimt, kada uzsimane. kaip paaiskinti? as neimu is kt seimos nariu daiktu, nelandzioju nei po pinigines, daiktus. mano mazoji tai daro. smalsumo vedama? koks tai jausmas? as nedariau, tai nezinau ka tai reiskia.
Atsakyti
QUOTE(gucci78 @ 2015 08 19, 14:07)
kalbant apie zmones kurie nelabai gerbia kitu daiktus, erdve  , tai as manau , kad jie tiesiog tokie atsipute, nesureiksmina daiktu vertes ir jiems keista,  kad  kiti del to stresuoja...

drinks_cheers.gif
Laureta, manau tai tiesiog būdo skirtumas, ne piktybiškas elgesys. Čia kaip su tvarka kambary- gali reikalaut, muštruot, baust, yra žmonių iš kurių jos neišreikalausi. Ne todėl, kad jie piktybiški, jiems tiesiog dzin. Nesuvokia skirtumo ir bemato prasmės į vietą daiktus padėt smile.gif Tie tavo-mano daiktai yra labai skirtingai suvokiami. Va mano vyras pasiunta, kai bernai jo švarias kojines nutysia iš stalčiaus (nora ten dar 10 švarių liko), o man jokio erzelio savo rūbų pas mergas kambary ieškoti, užsinorėjo kokių timpų, pasiemė, koks skirtumas biggrin.gif Man sunku suvokti, kad jam gaila, jam- kad man nesuprantama nuosavo daikto sąvoka biggrin.gif Jei dūsta telefonas, kišu į arčiausiai pasipainiojusi pakrovėją, bet namie visi žino, kad tėčio pakrovėjo liest negalima (savo susiraskit!) biggrin.gif Tiesiog reikia priimti, kad skirtingi esam 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Prima-Wera @ 2015 08 19, 16:29)
Iškyla klausimai, į kuriuos gal čia kas atsakys.
Jei esam su vyru registruoti skirtingose vietose - kaip tada? Kol kas prisiregistruoti vienoje vietoje neturime galimybių dėl tam tikrų priežasčių. Ar reikia kažkokių dokumentų, kad gyvenam abu kartu (ir vaikas gyvens) ten kur vienas iš mūsų priregistruotas?



mums jokių problemų šiuo klausimu nekilo. Vaikų teisės prašo pateikti pažymą apie šeimos sudėtį. Bėda ta, kad neaišku, kas tokią pažymą išduoda. Paprasta, kai abu registruoti vienu adresu, tada tiesiog ištraukia duomenis iš registro ir viskas. Vaikas bus registruojamas mamos bute, kuriame esu registruota ir aš, ir kuriame mes gyvensime.
Atsakyti
QUOTE(Šelma @ 2015 08 19, 18:24)
drinks_cheers.gif 
Laureta, manau tai tiesiog būdo skirtumas, ne piktybiškas elgesys. Čia kaip su tvarka kambary- gali reikalaut, muštruot, baust, yra žmonių iš kurių jos neišreikalausi. Ne todėl, kad jie piktybiški, jiems tiesiog dzin. Nesuvokia skirtumo ir bemato prasmės į vietą daiktus padėt  smile.gif Tie tavo-mano daiktai yra labai skirtingai suvokiami.


Atsakyčiau, kad tai yra ir būdo/kultūrinis skirtumas ir tačiau ir empatijos nebuvimas, t.y. nesugebėjimas suvokti ką jaučia kitas žmogus.

Žmonių požiūriai skiriasi tiek dėl skirtingo būdo, pomėgių, tiek dėl skirtingo auklėjimo. Svarbu suvokti, kad tai kas man normalu kitam gali kelti didžiulį diskomfortą. Natūralu suvokti kito jausmus ir į juos atsižvelgti. Juolab, kai kalba eina apie kito žmogaus erdvę.

Svetimų daiktų ėmimas tik vienas iš daugelio dalykų. Manau, kad čia auklėti būtina. Ne todėl, kad nenormalu imti kito daiktą (tai normalu, jei abiem pusėms tinka). Bet diegti suvokimą, kad žmonės skirtingi ir reikia suvokti jų jausmus.
Atsakyti
QUOTE(Šelma @ 2015 08 19, 19:24)
drinks_cheers.gif 
Laureta, manau tai tiesiog būdo skirtumas, ne piktybiškas elgesys. Čia kaip su tvarka kambary- gali reikalaut, muštruot, baust, yra žmonių iš kurių jos neišreikalausi. Ne todėl, kad jie piktybiški, jiems tiesiog dzin. Nesuvokia skirtumo ir bemato prasmės į vietą daiktus padėt  smile.gif Tie tavo-mano daiktai yra labai skirtingai suvokiami. Va mano vyras pasiunta, kai bernai jo švarias kojines nutysia iš stalčiaus (nora ten dar 10 švarių liko), o man jokio erzelio savo rūbų pas mergas kambary ieškoti, užsinorėjo kokių timpų, pasiemė, koks skirtumas  biggrin.gif Man sunku suvokti, kad jam gaila, jam- kad man nesuprantama nuosavo daikto sąvoka  biggrin.gif Jei dūsta telefonas, kišu į arčiausiai pasipainiojusi pakrovėją, bet namie visi žino, kad tėčio pakrovėjo liest negalima (savo susiraskit!)  biggrin.gif Tiesiog reikia priimti, kad skirtingi esam  4u.gif


as esu pedante, mano vyresnelei pofik ta tvarka, gali perlipt per ruba ir palikt namus netvarkoj.

as buvau aukleta, kam nupirkta rubai seimoj, imti kito nevalia. niekas nesidalino seimoj nei batais, kojinem ar rubais. tokia buvo tvarka.

mano seimoje as aukleju taip pat, bet pasirodo kai kam nusispjaut i kazkokius jausmus. kas cia tokio kad pasiemiau, nes norejau. Vat tuomet ir as panorejau... daugiau nebeima rubu is mano spintos. nes is josios spintos dingo rubai ne tik mano paimtieji, bet ir jos megstamiausi. viena karta paslepiau. tai ispejimas. kita karta nuveziau i konteineri rubu. nufilmavau, kad patiketu. su vaikais mazais is tokiu dalyku nelabai gal pasimokys, bet vyresniems tinka.

mano kojines tik ant mano koju. niekas negali naudoti, nes tai nehigieniska. smile.gif prikalti galima mane prie sienos, bet tokia esu.

QUOTE(Ute @ 2015 08 20, 12:07)
Atsakyčiau, kad tai yra ir būdo/kultūrinis skirtumas ir tačiau ir empatijos nebuvimas, t.y. nesugebėjimas suvokti ką jaučia kitas žmogus.

Žmonių požiūriai skiriasi tiek dėl skirtingo būdo, pomėgių, tiek dėl skirtingo auklėjimo. Svarbu suvokti, kad tai kas man normalu kitam gali kelti didžiulį diskomfortą. Natūralu suvokti kito jausmus ir į juos atsižvelgti. Juolab, kai kalba eina apie kito žmogaus erdvę.

Svetimų daiktų ėmimas tik vienas iš daugelio dalykų. Manau, kad čia auklėti būtina. Ne todėl, kad nenormalu imti kito daiktą (tai normalu, jei abiem pusėms tinka). Bet diegti suvokimą, kad žmonės skirtingi ir reikia suvokti jų jausmus.


niekada su draugem nesidalinau rubais, mano dukra dalinasi. man tai siaubas, nesuvokiama. blink.gif
Atsakyti
QUOTE(laureta @ 2015 08 20, 16:28)
as buvau aukleta, kam nupirkta rubai seimoj, imti kito nevalia. niekas nesidalino seimoj nei batais, kojinem ar rubais. tokia buvo tvarka.

mano kojines tik ant mano koju. niekas negali naudoti, nes tai nehigieniska.  smile.gif prikalti galima mane prie sienos, bet tokia esu.



Tokia esu ir as drinks_cheers.gif Mane irgi erzintu jei kas nors imtu mano daiktus nesiklauses.Gal todel ir pas mus sis klausymas yra toks opus.Ir erdves bei laisves jose skirstau labai konkreciai cia tavo ,cia mano ,o cia musu.
Pas mus tai dar kitas klausimukas islindes i pavirsiu tai lytinis domejimasis vienas kitu.Kas ten pas ka tose kelnese gyvena.Suprantu,kad tai 4-6 meciu raidos momentas,bet vistiek nejauku kai vaikis vis bezaizdamas su dukra vis uz pupos bando pakutenti.Nu brac ir kiek aiskinu,kad taip elgtis negalima reakcija 0 sveiku doh.gif Tikiuosi visa tai praeis neuzilgo.Persirengiant tai nusiims trusikelius ir laksto nuogu pimpu kol priverstinai neapvelki pizamos.Pats gali rengtis ir pusvalandi jei nieko nedarysi.Ot vaizdu duoda sesei blink.gif Sakau ar tu matei,kad mes nuogi lakstytume po namus tai kodel tu pliksineji?Tarpais jau nebesuprantu kas normalu,o kas nevisai unsure.gif
Nuo rugsejo suformavo naujas darzelio grupes.Is pradziu planavome ,kad eis i viena grupe abu nes skirtumas amziaus tik 1.5 metu,bet dabar nusprendem,kad visgi geriau bus abiems jei eis i skirtingas grupes.Geraldas riboja Austeja ir neleidzia su kitais vaikais zaisti vaiksto kaip seselis visur paskui.Taip ir ji tures savo iprasta gyvenima.Ir jis bus priverstas susiformuoti savo draugu rata.Ar teisingas musu sprendimas mes pamatysim jau po menesiuko smile.gif
Praeita savaitgali sventem vaiko pirmaji gimtadieni seimoje.Buvo gal 10 vaiku.Gavo daug dovanu ir viskaspagaliau tik jam biggrin.gif Sventeme gamtoje.Pirmoji svente gavosi visai sauni.Vaikas pute savo gimtadienio torto zvakutes ir tikrai mates buvo labai patenkintas smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Ryto rasa*: 29 rugpjūčio 2015 - 16:21
sveiki, ar yra kur nors globeju/iteviu savipagalbos grupe? Roziniai akiniai labai greitai nukrito, sunku.
Atsakyti