QUOTE(Karusia @ 2015 05 12, 08:07)
Šiaip - jeigu bijote reakcijos, pagalvokite, kas viduje atspindi tą priešiškumą - jūsų baimės? jūsų mintis, kad gal vaikus mylėsite nevienodai?
Gal būt tai intuityvi baimė, kad išlikus priešiškumui/nedraugiškumui kaip šeima gali likti izoliuota nuo dabartinės aplinkos - draugų ir artimųjų. Gali tekti tą draugų ir artimųjų benduomenę kurti nuo nulio.
Sutinku su kitomis, kad pirmosios artimųjų/draugų rekacijos keičiasi. Ir jei kas nors pasakė nesąmonė, dar nereiškia, kad taip manys ir po metų.
Didžiausią išliekančios izoliacijos riziką matyčiau jeigu pasitaikytų labai sužeistas vaikas.
Gerai prisimenu vienos pažįstamos pasakojimą. Jos sesuo įsivaikino vaiką su rimtomis problemomis, tame tarpe ir socialinėmis. Įvaikinimo momentu taip neatrodė (vaikas buvo vos metukų su viršumi).
Pažįstama man sakė, kad labai pritaria įvaikinimui, žavisi savo seserimi, ir o bet tačiau... bendravimas šeimomis yra juodas ir sunkus darbas (nes įvaikintas vaikas niekaip neįgyja priimtinų bendravimo įgūdžių, skriaudžiami jos pačios vaikai jei tik paliekami kartu kelioms minutėms). Labai nuoširdžiai pasakė, kad šalia savo rūpesčių (šiuo atveju nesvarbu kokių) neturi jėgų investuoti į abiejų šeimų bendravimą ir... stengiasi, kad kuo rečiau tektų susitikti su tuo vaiku (tuo pačiu ir jo mama) ir kuo neutralesnėje aplinkoje (t.y. ne pas save namuose).