Įkraunama...
Įkraunama...

Globėjai ir įtėviai apie viską 3 :)

QUOTE(Ute @ 2015 04 18, 08:34)
Dėl darželių nesutinku. Biologinius vaikus tėvai turi galimybę užrašyti į eilę kada tik leidžia tvarka (kai kur ir nuo gimimo į darželius). O Įvaikintų - ne.

Ten kur darželių trūksta jei nedaro išimčių įvaikintiems, įvaikinti daugeliu atveju atsidurtų už borto nes jie negalėjo būti užrašyti tiek anksti kiek kiti vaikai. Tai jau būtų diskriminacija.

Tikrai taip! Turėtų būti privilegijos su darželiais, kaip tarkim kariškių vaikams- juk pakeiti gyvenamą vietą neplanuotai.
Atsakyti
QUOTE(sraige @ 2015 04 18, 06:37)
O mes turejom tu privilegiju, nereikejo nei prasyt...
Kai pasiėmėm Pupą,iš kart nuėjau į darželį.Pažadėjo po 2m.Po kelių dienų direktorė paskambino,kad nuo rudens galiu atvest-jie irgi nori prisidėti prie gerų darbų wub.gif Su visais vaikais,kuriems reikėjo,neturėjau bėdos dėl to.
QUOTE(Ute @ 2015 04 18, 07:34)
Dėl darželių nesutinku. Biologinius vaikus tėvai turi galimybę užrašyti į eilę kada tik leidžia tvarka (kai kur ir nuo gimimo į darželius). O Įvaikintų - ne.
drinks_cheers.gif
QUOTE(Šelma @ 2015 04 18, 11:05)
Tikrai taip! Turėtų būti privilegijos su darželiais.
Net nepavadinčiau to privilegija-greičiau norma.

Kol neaplojo,kalbėjom apie finansinę paramą įvaikiams ir įtėviams.Galvoju,jei būtų gerai sustyguota sveikatos apsauga,ir visi,auginantys vaikus,gautų tinkamą priežiūrą,jokių išmokų nereikėtų.Juk kai tik užeina kalba apie pinigus,koks pagrindinis motyvas?Kad didžiausios lėšos reikalingos medicinai:psichologams,psichiatrams,kineziterapeutams,logopedams...vitaminams,imunomoduliatoriams ir visokiems nervų sistemos stiprintuvams...
Atsakyti
QUOTE(Germinė @ 2015 04 18, 11:50)
Galvoju,jei būtų gerai sustyguota sveikatos apsauga,ir visi,auginantys vaikus,gautų tinkamą priežiūrą,jokių išmokų nereikėtų.Juk kai tik užeina kalba apie pinigus,koks pagrindinis motyvas?Kad didžiausios lėšos reikalingos medicinai:psichologams,psichiatrams,kineziterapeutams,logopedams...vitaminams,imunomoduliatoriams ir visokiems nervų sistemos stiprintuvams...


drinks_cheers.gif

Įvaikinimo atveju

+ įsikūrimas - tam jau egzistuoja įvaikinimo išmoka
+ atostogos vaiko adaptacijai - irgi jau įteisinta.
Atsakyti
Ute- atostogos globos atveju jau įteisintos ar ne?
Atsakyti
Atostogos įteisintos seniai,bet man niekas nepasakė,kad galiu auginti iki trijų metų.Būčiau nuo Joninių iki Naujų išėjus,nebūčiau darbo praradus...
Taip,įsikūrimo pašalpa kai kuriais atvejais tiesiog būtina.Nes dabar toks jausmas,kad jei vežam,tai ir krauna:gruodis,šalčiai ir trys nuogi basi vaikai.Uojojoj...Bet kodėl įsivaikinus vieną vaikelį gali reikėti tokios pašalpos,aš nesuprantu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Karusia @ 2015 04 18, 12:09)
Ute- atostogos globos atveju jau įteisintos ar ne?


Nežinau g.gif Kaip laikina globėja ėmiau tas atostogas:
LDK 179 str:2. Darbuotojams, paskirtiems naujagimių globėjais, suteikiamos atostogos už laiką nuo globos nustatymo dienos, kol kūdikiui sueis septyniasdešimt dienų.

Bet įvaikinimo atveju galima imti 3 mėn. atostogas net jei jau jokios atostogos nepriklauso (pvz. įvaikini 4 metų vaiką).
Papildyta:
QUOTE(Germinė @ 2015 04 18, 12:20)
Atostogos įteisintos seniai,bet man niekas nepasakė,kad galiu auginti iki trijų metų.Būčiau nuo Joninių iki Naujų išėjus,nebūčiau darbo praradus...

Bet kodėl įsivaikinus vieną vaikelį gali reikėti tokios pašalpos,aš nesuprantu  ax.gif


Čia apie skirtingas atostogas eina kalba. Ir globojant ir įvaikinus (kol nepakeista tvarka) galima auginti iki 3 metų kaip ir biologiniams tėvams.

Tačiau įvaikinimo atvejui numatytos specialios apmokamos atostogos ir jas galima imti jei vaikas ir vyresnis nei 3 metai. Aš neėmiau, nes pagal tada galiojusią tvarką reikėjo rinktis arba vienas, arba kitas, o su mažu vaiku buvo palankesnės kitos.
Atsakyti
QUOTE(Ute @ 2015 04 18, 12:27)
Čia apie skirtingas atostogas eina kalba.Tačiau įvaikinimo atvejui numatytos specialios apmokamos atostogos ir jas galima imti jei vaikas ir vyresnis nei 3 metai.
Va va,matot,kokia neteisybė,kaip skriaudžiami ir diskriminuojami globėjai protest.gif protest.gif protest.gif
lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Germinė @ 2015 04 18, 13:38)
Va va,matot,kokia neteisybė,kaip skriaudžiami ir diskriminuojami globėjai  protest.gif  protest.gif  protest.gif
lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif

Nepykit jei ne taip ka parasysiu, bet visais atvejais tiek globejai tiek ir iteviai yra skriaudziami. Man atrodo tiek globejams, tiek iteviams reikalinga visokeriopa parama tiek finansine, tiek ir kitokia.
Atsakyti
QUOTE(Germinė @ 2015 04 18, 12:20)
Taip,įsikūrimo pašalpa kai kuriais atvejais tiesiog būtina.Nes dabar toks jausmas,kad jei vežam,tai ir krauna:gruodis,šalčiai ir trys nuogi basi vaikai.Uojojoj...Bet kodėl įsivaikinus vieną vaikelį gali reikėti tokios pašalpos,aš nesuprantu  ax.gif


Čia yra keli aspektai. Vienam vaikui vis vien reikia, net jei ir trigubai mažiau nei trims mirksiukas.gif

Antra - priimta, kad kiekviena šeima gauna vaiko gimimo išmoką vaiko kraiteliui nepriklausomai nuo šeimos turtinės padėties, logiška, kad tai priklausytų ir įvaikinimo atveju.

Konkrečiai mums tai buvo brangu. Apskritai auginant vaiką bendrauji su vos vos vyresnių vaikų ir vos vos jaunesnių vaikų mamomis ir daikteliai bei nesunešioti drabužėliai keliauja iš vienos šeimos į kitą.

Tuo tarpu kadangi pas mus buvo neaišku kokio amžiaus vaiką pasiūlys, nieko neturėjome pasiruošę. O ir nesitarsi iš anksto su dešimčia šeimų, kad jei bus 2 metų berniukas, kreipsimės į jus, jei 1,5 m. mergaitė - tai į kitus ir t.t.

Kai viską teko supirkti per man rodos tris dienas (dar per tas dienas ir iš darbo išeiti atsotogų) - tai tikrai labai daug kainavo ir labai daug permokėjau. Ko visiškai nebūtų, jei pvz, būčiau turėjusi mėnesį.

Atsakyti
http://www.lrytas.lt...o-patys.htm?p=2
wub.gif
Atsakyti

thumbup.gif saunuoliai 4u.gif clap_1.gif clap_1.gif clap_1.gif clap_1.gif
Atsakyti
QUOTE(sraige @ 2015 04 18, 07:37)
O mes turejom tu privilegiju, nereikejo nei prasyt...Darzelis vaikui buvo nemokamas, bet cia darzelio vadovybes geranoriskumas.Kadangi as globoju vaika, tai man vis primindavo, kad jei kokios problemos, tai nepamirst, kad sis vaikas yra valstybes. Ir viena karta tvarkant asmeninius vaiko reikalus kur beeiciau uztrenkdavo man duris, nuejus pas cocialines darbuotojas viskas buvo sutvarkyta  ax.gif


nemokamas darzelis tai neprivilegija. ivaikinus vaika jokiu privelgiju valstybe i ji neturi, tai seimos vaikas. apie globa as nieko neismanau.

QUOTE(Ute @ 2015 04 18, 08:34)
Dėl darželių nesutinku. Biologinius vaikus tėvai turi galimybę užrašyti į eilę kada tik leidžia tvarka (kai kur ir nuo gimimo į darželius). O Įvaikintų - ne.

Ten kur darželių trūksta jei nedaro išimčių įvaikintiems, įvaikinti daugeliu atveju atsidurtų už borto nes jie negalėjo būti užrašyti tiek anksti kiek kiti vaikai. Tai jau būtų diskriminacija.


niekada nerasiau vaiku i eile del darzeliu. nei vyresneles, nei kai isivaikinau. Susitvarkius dokumentus nuskubejau pas direktore, ir sutarem kada galesiu atvesti.

QUOTE(Šelma @ 2015 04 18, 12:05)
Tikrai taip! Turėtų būti privilegijos su darželiais, kaip tarkim kariškių vaikams- juk pakeiti gyvenamą vietą neplanuotai.


keiciau vieta, parodziau buto pirkimo dokumentus, ir leido lankyti darzeli 4u.gif

QUOTE(vaidagad @ 2015 04 18, 17:16)
Nepykit jei ne taip ka parasysiu, bet visais atvejais tiek globejai tiek ir iteviai yra skriaudziami. Man atrodo tiek globejams, tiek iteviams reikalinga visokeriopa parama tiek finansine, tiek ir kitokia.


iteviai skriaudziami? jau kuom taip jie skriaudziami?

manes niekaip ir niekas nenuskriaude, teismas ivyko, vaikas pavarde mano turi. Gyvenam ramiai, vaziuojame visur kur norime, jokiu ataskaitu niekam. Vaikas netraumuojamas pokalbiais ir susitikimais su kitais asmeninimis. kodel valstybe man turetu moketi pinigus, kad issivaikinau vaika. Kai pagimdziau vaika, valstybe nereme. Apart tokiu ismoku kurios priklauso viena karta.


jei galeciau atsaukti del globos ir ivaikinimo. tik ivaikinimas 4u.gif kiekvienos nuomone skirtinga, ir ja gerbiu. 4u.gif
Atsakyti