Įkraunama...
Įkraunama...

Globėjai ir įtėviai apie viską 3 :)

QUOTE(adrastea @ 2015 04 16, 08:33)
kažin kodėl pačios kai kurios renkatės globą o ne įvaikinimą g.gif


todėl, kad šito vaiko negalima įvaikinti.
Ta pačia proga nuplaukė ir žalia korta.

Bet, jei išmokos padidės, t.y. neteks naudoti šeimos biudžeto, turiu mintį, kad gal dar vieną vaiką galėtume priglobti.....
Atsakyti
QUOTE(šeimos kaklas @ 2015 04 16, 09:26)
Atmetus pinigų aspektą labai pritariu, kad ne tik šioje situacijoje įtėviai pamirštami, nes kaip ir 'sutvarkytas' reikalas. Realiai yra  tikrai šeimų, kuriose įvaikiai nėra saugūs ir nėra tenkinami jų poreikiai, kaip ir reikėtų kažkokios gal irgi priežiūros, nors aš asmeniškai to labai nenorėčiau.
Tada gal pats įvaikinimas prarastų prasmę?Kuo jis skirtųsi nuo globos,jei įtėviai gautų išmokas ir būtų tikrinami įvairių instancijų?Gal aplamai reikėtų vienos,bendros institucijos,kuri būtų už vaikų gyvenimą šeimoje?
Kakle,tu klysti- įvaikinimas nėra įstatymiškai apibrėžtas,bet dar labai daug "uždarų" įvaikinimų.Pvz: mano Pupos broliukas.
Atsakyti
Karusia, laikau kumščius, kad tos išmokos padidėtų smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Karusia @ 2015 04 15, 17:38)
Vienintelė išmoka įvaikinotjams, kaip suprantu, jei vaikas mažas, - jo gimimo pašalpa. Globėjai to negauna.


Ne visai taip. Ir globėjai gauna gimimo pašalpą. Yra ir įvaikinimo vienkartinė išmoka kurią jau gauna tik įvaikintojai įsiteisėjus teismo sprendimui.

QUOTE(Karusia @ 2015 04 15, 17:38)
Ute, kaip visada - labai tikliai.


ax.gif

QUOTE(Germinė @ 2015 04 16, 10:02)
Tada gal pats įvaikinimas prarastų prasmę?Kuo jis skirtųsi nuo globos,jei įtėviai gautų išmokas ir būtų tikrinami įvairių instancijų?Gal aplamai reikėtų vienos,bendros institucijos,kuri būtų už vaikų gyvenimą šeimoje?


Teoriškai reiktų, bet... Pasižiūrėkime į skandalus spaudoje susijusius su vaikais. Prostitucija ir seksualinis išnaudojimas globos namuose, gerianti darželio auklėtoja, striptizą šokanti mokytoja, vaikus debilais vadinanti mokytoja (šviežiausias skandalas)... Skandalai spaudoje dideli, o valstybinės įstaigos tyli... Gal tik tas vienas seksualiai išnaudojęs globos namų direktorius atleistas iš pareigų ir vyksta tyrimas.

Tokios institucijos veiklos rezultatas gali būti labai ne koks... Per anksti apie tai kalbėti.
Atsakyti
QUOTE(Germinė @ 2015 04 16, 10:02)
Kakle,tu klysti- įvaikinimas nėra įstatymiškai apibrėžtas,bet dar labai daug "uždarų" įvaikinimų.Pvz: mano Pupos broliukas.


Germine - bet manau, kad šeima gali pati nuspręsti su kuo bendrauti ir su kuo ne....
Mano globėjų grupėje viena moteris pasakojo, kad jos įvaikio sesės įtėviai su jais bendrauja, o su kita šeima, kur auga dar vienas vaikas - kategoriškai atsisako, ir bendros visų vaikų šventės nunyko....

QUOTE(šeimos kaklas @ 2015 04 16, 10:03)
Karusia, laikau kumščius, kad tos išmokos padidėtų smile.gif

smile.gif

QUOTE(Ute @ 2015 04 16, 10:16)
Ne visai taip. Ir globėjai gauna gimimo pašalpą. Yra ir įvaikinimo vienkartinė išmoka kurią jau gauna tik įvaikintojai įsiteisėjus teismo sprendimui.
ax.gif

Skandalai spaudoje dideli, o valstybinės įstaigos tyli...


Nežinojau smile.gif

Kartais skandalai išpūsti iš nulio, prisiminkime Coliukės istoriją - koks košmaras, vaikas 9 kg, o jei globos namai būtų nutylėję, viskas ir būtų likę dar vienu mitu - globos namuose marina vaikus badu....
Atsakyti
QUOTE(adrastea @ 2015 04 16, 09:33)
, kažin kodėl pačios kai kurios renkatės globą o ne įvaikinimą g.gif

Aš todėl, kad augindama 3 bioliginius dar 3 (o ateityje ir 4-5), nebūčiau pavežus finansiškai. Teoriškai, kadangi turiu savo verslą, galiu uždirbti tiek, kad nereiktų valatybės paramos, bet tada tektų dirbti tiek, kad vaikams laiko nebeliktų- kokia tada prasmė? Dar todėl, kad manau vaikas turi žinoti savo šaknis ir pagal galimybe bendrauti su bio mama, ką maniškiai, tie kurie nori, sėkmingai daro. Ar todėl aš tampu liaudies priešu norinčiu prasipelnyti?
Atsakyti
QUOTE(Šelma @ 2015 04 16, 11:09)
Ar todėl aš tampu liaudies priešu norinčiu prasipelnyti?
Jo jo,mes gi tave ne vieni metai pažįstam lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Ute @ 2015 04 16, 12:16)
Ne visai taip. Ir globėjai gauna gimimo pašalpą. Yra ir įvaikinimo vienkartinė išmoka kurią jau gauna tik įvaikintojai įsiteisėjus teismo sprendimui.
ax.gif


Jei niekas nesikeitė per pastaruosius kelerius metus, tai globėjai gimimo pašalpą gauna tik tuo atveju jei vaikui dar nėra suėję metukai ir jei ta išmoka nebuvo paimta. Mes, deja, savaitę pavėlavom. g.gif
Dėl globos ar įvaikinimo statuso, tai kiekvienas renkasi savo nuožiūra su visom iš to plaukiančiom pasekmėm. Mūsų vaikas į šeimą atėjo todėl, kad jam reikėjo šeimos, o mums reikėjo dar vieno išdykėlio ir tai niekaip nesusiję su pagalba valstybei. Jei finansinė situacija keisis, gali būti, kad ir mūsų šeima didės. Dažnai apie tai pamąstom, širdį kutena, bet kol kas tai būtų per didelė prabanga. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Šelma @ 2015 04 16, 11:09)
Aš todėl, kad augindama 3 bioliginius dar 3 (o ateityje ir 4-5), nebūčiau pavežus finansiškai. Teoriškai, kadangi turiu savo verslą, galiu uždirbti tiek, kad nereiktų valatybės paramos, bet tada tektų dirbti tiek, kad vaikams laiko nebeliktų- kokia tada prasmė? Dar todėl, kad manau vaikas turi žinoti savo šaknis ir pagal galimybe bendrauti su bio mama, ką maniškiai, tie kurie nori, sėkmingai daro. Ar todėl aš tampu liaudies priešu norinčiu prasipelnyti?

Jo, privalai suskaičiuoti, ar visi centai vaikams nuėjo, o jei bent vienas Tau lupdažiui, ati žinok....

Skaudoką skurdo Lietuvos diskusiją užvirinote...
Negalėjau įvaikinti 2 metus dėl to, kad niekaip nebūčiau savo lėšomis patempusi mažiaus net minimalios reabilitacijos. Ir savo , ir brolio pinigus "rijo' kaip kiauran maišan..

Manyčiau, kad įtėviams turėtų būti kompensuojama adaptacija ir gal reabilitacija - nemokama psichoterapija (jei tokios reikia), kineziterapija. Bent jau tiems sutrikimams, kuriuos įspaudė valstybinė priežiūra ir artimų nebuvimas šalia. Turėtų būti privilegijos patenkant į darželius ir mokyklas (jei įvaikinami vyresni).

Netiesa, kad įvaikinimui rūšiuojami "geresni" vaikai. Globai papuolusių ne vieną "kokybiškesnį" mačiau, negu mūsų įvaikinimui rengti smile.gif
Kiekvienas atvejis unikalus.

Protingiausia būtų, kad kiekvienas vaikas gautų vienodas VAIKO išmokas, o globėjams būtų mokamos išmokos už globą ir suteikiamos visos normalių dirbančiųjų privilegijos. Vaikai, mano supratimu, neturėtų būti skirstomi pagal išmokas - dažna šeima vaikui negali skirti tokių pinigų...iš čia ir nuoskaudos, bei pykčiai, globėjų moralės "tikrinimai".

vau idėja: nepajėgi uždirbti pakankamai pinigų, kad galėtum savą pagimdytą auginti - globok....ir negimdyk. Ekologija - tikra pagalba perkrautai žmogiena planetai ir kokybės gerinimo pastangos:)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sunute: 16 balandžio 2015 - 12:11
QUOTE(Sunute @ 2015 04 16, 12:07)
dažna šeima vaikui negali skirti tokių pinigų...iš čia ir nuoskaudos, bei pykčiai, globėjų moralės "tikrinimai".
Aš niekaip negaliu pamiršti ex socės komentaro,kad jau man tai nederėtų skųstis,nes gaunu net po 520,o ji dvi dukras augina ir nieko negauna,net nežino,kaip dvyliktokę išruoš mokyklos baigimui...Nors niekad ir nesiskundžiau,kad pinigų trūksta.Tai ką norėti iš eilinio piliečio,kuris net nenutuokia apie globą ir globotinių problemas,jei žmogus,dirbantis institucijoj daug metų ir savo akimis matęs begalę istorijų,pavydi ....Tik nesuprantu vieno-kodėl tie kurmiai skaičiuotojai neima globoti?
Šiaip tai turėtų būti įsikūrimo pašalpa globotiniui-juk į šeimą ateina žmogus,kuriam reikia lovos,spintos,stalo,patalynės...Iš patirties kalbu-oho,kaip papurtėm santaupas po trynukų parėjimo unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Karusia @ 2015 04 15, 17:38)

Vienintelė išmoka įvaikinotjams, kaip suprantu, jei vaikas mažas, - jo gimimo pašalpa. Globėjai to negauna.




QUOTE(arna @ 2015 04 16, 11:59)
Jei niekas nesikeitė per pastaruosius kelerius metus, tai globėjai gimimo pašalpą gauna tik tuo atveju jei vaikui dar nėra suėję metukai ir jei ta išmoka nebuvo paimta. Mes, deja, savaitę pavėlavom.  g.gif



Ha, mes gavom dvigubą gimimo pašalpą tongue.gif cool.gif

O dėl visokių išmokų kažkaip nesusimąstau, kad jaučiuosi nuskriausta jos negaudama. Mūsų sprendimas buvo įvaikinti ir tiek. Ir nesigilinam, kodėl kažkam moka, kažkam ne, ar turėtų mokėt daugiau...
Kaip kad gimstamumo skatinimas pašalpų didinimu, taip ir globa ar įvaikinimas. Net nežinau, ar tai iš esmės padidintų globėjų skaičių.
Atsakyti
Tikiuosi padidintų, Amade 4u.gif Tarkim, mes ėmėm paskolą, kad įsirengti antram namo aukšte kambarius ir galėtumėm pamti K brolį ir sesę. Į širdį tilpo, o ploto mažai buvo. 5 metus atidavinėjam smile.gif Dabar priestatą statom, įrengsime dar du kambarius, kad galėtumėm dar vieną mergytę, o gal ir dvi, pasiimt. Jei auginčiau tik savo 3 pagimdytus, tų išlaidų nebūtų, tilpome ir name iki renovacijos. Lovos ir stalai mažiausios išlaidos buvo.
Turiu daug kantrybės, žinių, sugebėjimą labai greitai pamilti naują žmogų, visa širdimi noriu užauginti dar ne vieną vaiką, kuris vis dar Ten gyvena, bet neturiu pinigų tiek, kad užtektų visų vaikų poreikius patenkinti. Valstybės parama išsprendžia tą problemą. Kodėl kažką siutina, kad ją gaunu?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Šelma: 16 balandžio 2015 - 22:42