Įkraunama...
Įkraunama...

Globėjai ir įtėviai apie viską 3 :)

QUOTE(Ute @ 2015 01 23, 17:19)
bigsmile.gif Gerai, kad mes jau turime vieną ir dar su charakteriu. O tai jau būčiau neištvėrusi ir į eilę atsistojusi  blush2.gif

P.s. mano hobis - skaityti lauke ant sūpynių jaukiomis vasaros popietėmis.


O kokį turit? Maniškė bet kokį imtų, kad tik kas duotų biggrin.gif. O jei rimtai - reikia jai šuns, net labai. Užregistravau ją į kažkokią jaunųjų kinologų mokyklėlę, tai nors tiek tam kartui bus.
Atsakyti
QUOTE(Pippi @ 2015 01 23, 18:19)
O kokį turit? Maniškė bet kokį imtų, kad tik kas duotų  biggrin.gif. O jei rimtai - reikia jai šuns, net labai. Užregistravau ją į kažkokią jaunųjų kinologų mokyklėlę, tai nors tiek tam kartui bus.


Foksterjero mišrūnas (išvaizda ir charakteriu labai primena trumpaplaukį foksterjerą).

Beje, ne vieni mano pažįstami kai jų paaugliai vaikai užsinorėdavo šuns pirmiausia eidavo su jais savanoriauti į gyvūnų prieglaudas ir žiūrėdavo, ar tas noras greit nepraeina.

Va vieni, kaip tik po metų savanoriavimo įsigijo šunį. Bet čia labiau tas atvejis, kai tėvai nėra tikri, ar jų šeimai (t.y. ne tik vaikui) tikrai reikia šuns.
Atsakyti
Aš galvoju apie laikiną šunelio globą,kad pamatyčiau vaikų reakciją ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Sunute @ 2015 01 21, 10:03)
šilumos pirštinėmis nesulipinsi, gniūžtės nepadarysi. Skubus, irzlokas rytas, o dar tėtis išvykęs kelioms dienoms...Supyko, regis, sugrioviau rimtus planus...einant į mašiną kieme: "ir jūs visai ne tėvai, o bomžai tėvais apsimetę". Džiaugiausi, kad pratrūko, forma, žinoma, juokinga (slapčia krizenau pusdienį), bet jam tobulesnė, manyčiau, sunkiai įmanoma. Vakare kalbėjomės - meilesnio prisiglaudusio "kaco" įsivaizduoti negaliu.


Vos iškapsčiau žinutę. Prisiminiau, kad teko kalbėtis su psichoterapeutę apie vaiko priešiškumo formas tėvams. Kalbėjome apie aštresnes formas. Ji sakė, kad vaikas tai ką mano apie save įdeda į aštrias priešiškumo formas tėvams ir pykčio momentu persako tai ką mąsto apie save. Šiuo atveju tai gali reikšti, kad giliai viduje jis save laiko bomžu ir netikru vaiku.

Kadangi kalbėjome mano vaiko kontekste, tai neuždaviau bendro klausimo - kuriems amžiaus tarpsniams tai galioja.


Atsakyti
Ute - įdomi mintis.
Įdomu - visas tas santykis yra santykis su tėvais ar tik priešiškumas? ne aštrios formos, bet vistik - priešiškumas, užsisklendimas, 'nedraugavimas'?
Atsakyti
Kai paklausei, ilgai nesugalvojau kaip atsakyti g.gif Pasamprotausiu iš savo varpinės. Bet neesu tikra, ar to klausei.

Pirmiausia yra didelis dirglumas, kurį dar labai padidina brendimas. Dėl dirglumo daug dalykų nesigauna, t.y. negali su savimi susitarti, kad darytum tai ką protas liepia.

Pvz. reikia daryti namų darbus, nes ryt svarbus kontrolinis (o norisi gerai pasirodyti ir supranti, kad reikia), bet nesusitvarkoma su savimi ir vietoje to spaudomas TV pultelis, kasomas šuo ar dar kas nors daroma. Pati situacija (nesusitvarkymas su savimi) jau iššaukia viduje visokias neigiamas reakcijas.

Jei tėvai paragins ar pasisiūlys padėti, pyktis ant savęs gali persikelti į pyktį ant tėvų. Net jei tėvai nieko nesakys, pyktis vis vien gali persikelti ant jų nes viduje jie vis vien nutuokia, kad mokytis reikia ir kad nesiseka prisiversti, t.y. mato silpnumą nors to ir neparodo žvilgsniu, raginimu ar barimu.

Atsiranda ir nenoras bendrauti ir užsisklendimas - kam bendrauti su tokiu nevykėliu ir nesusitvarkančiu su savimi, tai persikelia į nebendravimą su tėvais.
Manau tai labai stipriai eina kartu su baime, kad "mane permato", o šiuo metu nekenčiu savęs/nemėgstu/nepasitikiu/nusiviliu, vadinasi ir tie, kas permato žiūri į mane taip pat.

Tik po to pokalbio ėmiau suprasti, kodėl kartais tėvams reaguojant ramiai ir pozityiai gali būti pykčio protrūkis ant jų.
Atsakyti
Sveikos,

Kiek daug ir įdomiai prikalbėjot wub.gif Viską perskaitau, stengiuosi suvirškint, nes manęs visa tai laukia tik po kelių metų. Kol kas didelės akys nenustoja šypsotis ir džiugint mus visus. wub.gif

Kalbėjot apie hobius, pasidalinsiu ir aš - daug mezgu ir rašau laiškus ("senoviškai" - ranka rašyti, įdėti į voką) nuo paauglystės draugėms iš užsienio. Dar truputį paskaitinėju apie fotografija (bet šitam laiko beveik nelieka).
Atsakyti
QUOTE(Ute @ 2015 01 24, 15:55)
Vos iškapsčiau žinutę. Prisiminiau, kad teko kalbėtis su psichoterapeutę apie vaiko priešiškumo formas tėvams. Kalbėjome apie aštresnes formas. Ji sakė, kad vaikas tai ką mano apie save įdeda į aštrias priešiškumo formas tėvams ir pykčio momentu persako tai ką mąsto apie save. Šiuo atveju tai gali reikšti, kad giliai viduje jis save laiko bomžu ir netikru vaiku.

Kadangi kalbėjome mano vaiko kontekste, tai neuždaviau bendro klausimo - kuriems amžiaus tarpsniams tai galioja.

Manyčiau, kad čia labiau paaugliams. Bet, manau, kad neaiškūs panašaus mąstymo daigeliai ir mūsų mažiaus galvoje. Rašiau, kad pasibaigė poreikis "gražiai pasakaitei".

Būtent, už tai ir džiaugiuosi, kad turėjau progą tai spręsti, pastiprinti mažių - vakare pažaisti jam mielus (sekasi) stalo žaidimus, užtikrinti jam jo gebėjimus (jautriai išgyvena savo neatitikimą bendram klasės lygiui) ir begalinę meilę jam. Dar kartą jautriai ir ramiai pašnekėti apie praeitį ir tai, koks man jis svarbus. Kaip kniaubėsi, tarsi norėdamas įlįsti į mane, paguldytas lovon smile.gif.
Mūsų atveju, dar yra ir mano elgesio kopijavimas - nesu aš iš ramiųjų santūrių smile.gif. Esant priežasčiai, po kelių įspėjimų atūžiu pas juos uraganu... Vaikai taip pat šiuo požiūriu neatsilieka, o gal ir lenkia smile.gif Į mane abu smile.gif. Žodynas jo, šiuo atveju, pasiskolintas iš mokyklinio (aiškinau, kažkada, kokių rusiškų žodžių santrupa yra 'bomžas', bet, abejoju, ar mažius bent truputį įsisąmonino).

Ačiū, Ute.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sunute: 25 sausio 2015 - 15:29
QUOTE(Ute @ 2015 01 25, 14:56)
Kai paklausei, ilgai nesugalvojau kaip atsakyti  g.gif Pasamprotausiu iš savo varpinės. Bet neesu tikra, ar to klausei.

Manau tai labai stipriai eina kartu su baime, kad "mane permato", o šiuo metu nekenčiu savęs/nemėgstu/nepasitikiu/nusiviliu, vadinasi ir tie, kas permato žiūri į mane taip pat.

Tik po to pokalbio ėmiau suprasti, kodėl kartais tėvams reaguojant ramiai ir pozityiai gali būti pykčio protrūkis ant jų.


ne visai taip klausiau, bet supratau, maniškė iki tokių paaglysčių dar nepriėjo, bet daigų yra, kai pnebūtų keista, padėjo - savianalizei, savęs pažinimui katechzės bažnyčioje, ruošiasi pirmajai komunijai.
kol kas turim atvirkštinį procesą - mažą, bet stabilų savivertės augimą (kita mokykla). Ir greičiausiai ryšium su tuo - pirmi bandymai atsirinkti draugus (nebuvo atrankos visiškai), pirmi pasitikėjmai savimi.


QUOTE(Sunute @ 2015 01 25, 15:23)
Žodynas jo, šiuo atveju, pasiskolintas iš mokyklinio (aiškinau, kažkada, kokių rusiškų žodžių santrupa yra 'bomžas', bet, abejoju, ar mažius bent truputį įsisąmonino).

Kai dirbau mokykloje (o dirbau visada su paaugliais) visus tiek rusiškus, tiek angliškus keiksmažodžius išversdavau įlietuvių kalbą. cool.gif Nors rajona sbuvo padėk DIe, prie manęs nesikeikdavo ir neaiškių išsireiškimų dauguma nevartodavo. Nes į pasisveikinimą 'Hai gais" gaudavo atsakymą "sveiki gaidžiai" laugh.gif šeštokėliai. Žinau, kad neparaidžiui, bet cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karusia: 25 sausio 2015 - 16:11
QUOTE(Karusia @ 2015 01 25, 16:10)
Kai dirbau mokykloje (o dirbau visada su paaugliais) visus tiek rusiškus, tiek angliškus keiksmažodžius išversdavau įlietuvių kalbą. cool.gif Nors rajona sbuvo padėk DIe, prie manęs nesikeikdavo ir neaiškių išsireiškimų dauguma nevartodavo. Nes į pasisveikinimą 'Hai gais" gaudavo atsakymą "sveiki gaidžiai"  laugh.gif šeštokėliai. Žinau, kad neparaidžiui, bet cool.gif

Retsykiais, labia epizodiškai susiduriu su paauglių (ne blogiausių) grupėmis )

Man žiauriai gaila gražaus, herojišką semantinį lauką tradicijoje turinčio paukščio...apraudu "gaidelį auksaskiauterėlį" ...apie "Katinėlį ir gaidelį" tylėt belieka...maniškių mylimiausia vaikystės pasaka...


Aš panašiai elgiuosi - prašau vertimo, nežinantiems, ar nenorintiems žinoti, padedu...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sunute: 25 sausio 2015 - 16:20
QUOTE(Karusia @ 2015 01 25, 16:10)
Kai dirbau mokyklojevisus tiek rusiškus, tiek angliškus keiksmažodžius išversdavau įlietuvių kalbą. cool.gif Nors rajona sbuvo padėk DIe, prie manęs nesikeikdavo ir neaiškių išsireiškimų dauguma nevartodavo. Nes į pasisveikinimą 'Hai gais" gaudavo atsakymą "sveiki gaidžiai"  laugh.gif šeštokėliai. Žinau, kad neparaidžiui, bet cool.gif

QUOTE(Sunute @ 2015 01 25, 16:18)
Aš panašiai elgiuosi - prašau vertimo, nežinantiems, ar nenorintiems žinoti, padedu...

Aš irgi visada vertėjauju mirksiukas.gif
Atsakyti

O aš stengiuosi negirdėt keiksmų, žvilgsniu "priploju", atsiprašo, bet vis viena karts nuo karto bleksi doh.gif
Atsakyti