QUOTE(cibulis @ 2015 01 06, 15:58)
Bet būtent
Domekt serija yra sertifikuota. O gamintojas, mano supratimu, turėtų sertifikuoti geriausią savo produktą. Išeitų, kad Kompakt yra prastesnis.
Nesusilaikiau, paofftopikinsiu.
Jeezus, gamintojas sertifikuoja produktą, kurį mano reikalingu sertifikuoti.
Jei primityviai, idealiu atveju procesas atrodo taip. Sąvininkas žiūri į įmonės rezultatus ir praplatina angą direktoriui, kad blogai (nėr pardavimų, pelno, apyvartos ar pan.), žodžiu suprantama kalba paaiškina žmogui, ką reikia pasiekti (jei sąvininkas = direktorius, šito etapo nėra).
Tada direktorius savo ruožtu platina angas žemesniems pardavimų, technikos, aptarnavimo, veiklos ir pan. direktoriams (ar sk. vadovams, ar kas ten pagal įmonės struktūrą) ir įtaigiai paaiškina, ko nori sąvininkas iš jų ir ką reikia pasiekti.
Tada anie arba patys arba sava suprantama kalba pakalbėję su savo pavaldiniais nusprendžia, visafirminiam angų apsaugojimui reikia produkto X, kurio savikaina Y, pagal parametrus maždaug būtų Z ir kurį potencialiai būtų galima parduoti N gavrikų už S pinigų (na o, kad po pardavimo tas produktas kels galvos skausmą galutiniam vartotojui, tai jau ne gamintojo problema).
Visa tai nuleidžiama 'golovastikams', kurie apibrėžtų reikalavimų ribose kažką konstruoja. Tada pardavimų genijui kyla geniali mintis - o va jei ant to produkto dar užklijuosime birką iš superduperinstituto M, galėsim lengviau parduot N+K produktų, paimdami S+T daugiau pinigų. Jei papildomos pajamos (už daugiau parduotų produktų su didesne kaina) atperka birkos kainą, 'golovastikai' pastudijuoja superduperinstituto M sertifikavimo metodiką ir konstruojamą produktą datraukia iki tokio lygio, kad sertifikaciją praeitų.
Viso to rezultate turime pabrangintą daiktą (produkto šlifavimo kaštai + sertifikavimo kaštai), kurio visa esmė yra ta, kad jis praėjo sertifikavimo pagal sertifikavimo metodiką. Jo gerumas/blogumas ne certifikavimo metodikos aplinkybėmis lieka tiesa, slypinčia anapus.
Kitaip sakant - sertifikuotų daiktų gerumas yra sąlyginis, sertifikatas reiškia tik tiek, kad daiktas atitiko kriterijus sertifikavimo proceso nustatytomis sąlygomis ir daugiau nieko (ir tikrai neparodo geriausio gamintojo produkto, tuo labiau kad 'gerumo' kriterijų gali būt daug). Jei LT klimato sąlygos išeina už sertifikuojančios organizacijos metodikos ribų, tai jau lieka vargšo kliento galvos skausmu. Taigi geriausia rekomendacija šiuo atveju būtų surasti kelis veikiančius planuojamus pirkti įrenginius ir pašnekėt su sąvininkais, kokias problemas jie sukelia. Su sąlyga, aišku, kad tie sąvininkai objektyvūs, nesusiję su įrenginio pardavėjais.
Arba, šiuo konkrečiu atveju, eiti ir įdėmiai skaityti ką reiškia passivehauso rekupo sertikatas - kokie parametrai, kaip testuoti, kokiomis sąlygomis ir t.t. bei tada bandyti suprasti ir nuspręsti, ar daiktas, kuris praėjo tokius bandymus, yra tinkamas konkrečiomis sąlygomis (LT klimatas, namo charakteristkos, oro kiekiai ir t.t.).