QUOTE(BangaS @ 2015 02 24, 16:53)
Aš šiltinsiu putplasčiu.
Baldų nugarėlėse taip pat yra medžio plaušo plokštė (MPP), tik neatspari atmosferos poveikiui. Dėl tarpo ventiliavimo nepasakysiu. Šiek tiek ventiliacijos ten nepakenktų, ypač kai toks didelis tarpas paliktas.
Aš vis tiek nesupratau jūsų prieš paskutinio
posto. Lentų pakloto aš jau neuždėsiu. Mano stoge jau uždėta difuzinė. MPP sutinku, kad būtų geras dalykas, bet visa esmė, kad apačioje turi būti oro tarpas. Štai apie kurią
vietą kalbu.
Labai norėjau tokio sumuštinio: Difuzinė + Oro tarpas + MPP + ekovata + PIR, bet pasirinkau tokį: difuzinė + vata + PIR.
Kokie pirmo varianto trūkumai mano galva.
1.
Be ventiliacinių angų galimas pelėsis ant MPP, o jas padaryti dabar jau per vėlu.
2. Išmetu 10 proc. brangių gegnių, nes lieka 40 mm oro tarpas. O juk už tas gegnes jau sumokėta.
3. Reikia net 9 cm PIR, tačiau dėl erdvės stokos aš negaliu daryti GKP karkaso.
4. Tokiu atveju yra PIR plokštė su gamykloje prilydytu GKP, bet ji turi prastą garų izoliaciją. Be to sandarinti su folija tokio PIR neįmanoma. Netinka.
5. Reikia dėti du PIR sluoksnius: 6 cm PIR su aliuminiu iš abiejų pusių + 3 PIR su GKP. Brangu ir man nepatinka dvigubas PIR sluoksnis, papildomos skyles tvirtinant antrą sluoksnį, prastėjanti garo izoliacija.
6. Man stogui reikia pasiekti ne prastesnę nei 0,075 U vertę. Kaip žinia, pagal STR statybinės medžiagos turi deklaruojamą ir projektinę vertę. Štai
čia reikia parsisiųsti priedą.
7. Jei dedu 36 cm ekovatos + 9 cm PIR, tai turiu tokią stogo vertę -
0,077. Vertė netinka. Čia pagal gamintojo deklaruotas vertes.
8. Pagal STR prie deklaruojamų verčių reikia pridėti paklaidas, todėl PIR vertė suprastėja nuo 0,023 iki 0,025, o ekovatos nuo 0,039 iki 0,059. Tokiu atveju stogo U vertė tesiekia
0,10. Labai blogas ir brangus rezutatas.
9. Mano skaičiavimai rodo, kad toks stogo sumuštinis man kainuotų apie 3000 Lt brangiau nei su vata.
10. Pavojus dėl ekovatos sukritimo. Sako, kad mano dvišlaičiame stoge lyg ir neturi sukristi, bet kas ten žino.
Ekovatos privalumą matau tik vieną - aukštesnę darbo kokybę tose vietose, kur sunku prieiti. Vien dėl tos aukštesnės darbo kokybės taip ilgai kankinausi dėl ekovatos (beje būtent jūsų užvestas ant kelio) kol supratau, kad mano stogas nepritaikytas šiai medžiagai. O probleminių vietų šalinimas brangus, sudėtingas ir netikslingas.
Vatos privalumai
1. Apie 3000 pigiau.
2. Nesukris.
3. U vertė pagal gamintojo deklaruotas vertes -
0,075.
4. Pagal projektines vertes -
0,079. Tačiau pakanka PIR sluoksnį pastorinti 2 cm ir turiu
0,074. Tiek pastorinti galiu, nes erdvės po gegnėmis pakanka.
5. Mažesnė apkrova stogui ir t.t.
Vata realiai turi tik vieną trūkumą - darbo kokybė. Bet ją tikiuosi išsireikalauti arba nusipirkti (vien vatos sudėjimas man kainuos 15-18 eurų už kv. metrą (priklauso kurį variantą rinksiuosi), bet vis tiek bus pigiau už sudėtingą ekovatos variantą). Mano surasti stogininkai 10-ui gal ir nepadarys, bet 9-ui turėtų padaryti. O tokio rezultato man tikrai pakanka. Galima sakyti, kad vatą per difuzinę gali prapūsti, bet tada reikia dėti arba priešvėjinę vatą arba MPP. Priešvėjinę vatą dar kaip ir galiu įdėti, bet MPP - niekaip, nes grįžtame prie tų pačių problemų, kurios būdingos stogo šiltinimui su ekovata.
Taip pat jau nusprendžiau, kad šiltinsiu visą stogą, o ant stygų užmesiu vatos dėl garso izoliacijos. Taip pat įsirengsiu liuką į pastogę. Turėsiu šiokį tokį sandėlį ir galimybę apžiūrėti stogą. Apšiltines visą stogą eliminuoju HEB šalčio tiltą, pertvarinės sienos lindimo į apšiltinimo sluoksnį šalčio tiltą, ventiliacinių angų šalčio tiltą, vatos virš stygų uždengimą nuo vėjo, lietaus problemą ir ventiliacijos, elektros tvirtinimą į stygas problemą. Nes jei šiltinčiau iki stygų, tai ir PIR turėtų eiti tik iki stygų, todėl kai daryčiau elektrą, ventiliaciją, visai tai kažkaip reikėtų pritvirtinti prie stygų, t.y. prie PIR. Mano galva taip išvengiu daugybės problemų.
Kai dar projektinėje stadijoje nebuvo apsvarstyta kaip geriausia šiltinti dvitėjes gegnes ir kad vietoje difuzinės geriau naudoti MPP, tai jau yra kaip yra ir nereikia lipti per save. O ir taip tikiu, kad gerai sudėta vata tikrai ilgai ir nuobodžiai tarnaus. Vėjas gali su laiku išjudinti difuzinę, bet jau yra kaip yra. Jei vatos atveju gali tekti keisti difuzinę, tai ekovatos atveju ją gali tekti papildyti. O tam irgi reikia priėjimo, kurio nėra.
Stogo šiltinimas EPS man nepatinka. Ne tam ši medžiaga skirta, bet kiekvienam savo. Galėčiau supūsti PUR putomis, bet man kelia abejonių jų poveikis sveikatai. Ir aišku - kaina. Šita medžiaga nėra tokia gera, kad būtų verta mokėti už kubą 750 Lt su darbu ir po keleto metų turėti tik 0, 028 liamda.