QUOTE(*** @ 2015 01 22, 08:35)
Nesamoe visiska. Ventiliuojamas tarpas apacios is kur i kur?
Ventiliuojamas tarpas nuo lietvamzdžio po čerpėmis į viršų iki kraigo. Tokiu pat principu ir po difuzine esantį tarpą galima ventiliuoti, nors tai nėra būtina.
QUOTE(cibulis @ 2015 01 21, 18:07)
2. Gal manyti, kad ten drėgmės nebus ir palikti taip. Beje, iš kur ten gali būti drėgmė? Jei iš vidaus PIR plokštės su aliuminiu, tai iš namo vidaus konstrukcija negaus drėgmės. Nebent per lauko sienas kažkiek pateks. Lieka vienas kelias: iš lauko. O čia čerpės (gerai prapučiamos), difuzinė (pralaidi iš vidaus) ir dar MPP. Gal ten nieko nebus ir tarpo iš viso nedaryti?
Montuoti be vėdinimo tarp difuzinės ir mpp yra šiek tiek rizikingiau, dėl to kad ten patekęs vanduo duotų pelėsį, tik jam ten patekti būtų labai sunku ir iš vidaus, ir iš išorės kai difuzinė sveika, vata sausa, stogas sandarus su garo barjeru.
Tada vėl grįžtame prie pradinio varianto montuoti MPP 5-10mm atstumu nuo difuzinės ant klijų ir metalinių kampelių po to juos išsukant. 38mm tarpas tik tuščiai švaistoma erdvė ir šiek tiek didesnis kondensato kiekis šioje tuštumoje, kuris daug įtakos neturėtų padaryti jeigu plokštė impregnuota. Čia grynai tik tas reiškinys, kai vakare 38mm ertmė vėsta susidaro kažkiek rasos, o kitą dieną ji vėl išgaruoja.
QUOTE(cibulis @ 2015 01 21, 18:07)
3. Šiaurinėje pusėje užeina ant latako, bet labai minimaliai. Kur yra gegnės, buvo dėti laikikliai ir matosi šiek tiek ilgesnė nei gegnių kraštai difuzinė.
Štai čia. Bet jie iš karto, kai dėjo lataką, neįkirpo difuzinės, kad ji gražiai apeitų laikiklį, ir nepakankamai paliko, kad užtektų išsikišimo. O pietinėje pusėje
baigiasi lygiai su gegnės galu, t.y. tikrai nepakanka, kad užeitų ir į lataką.
Tai koks plyšys nuo latako iki čerpės? Ar čerpės nesiekia latako toje vietoje pro kur turi patekti oras?
QUOTE(cibulis @ 2015 01 21, 18:07)
4. Kiek aš suprantu, tai pačios čerpės nėra sandarios, todėl per jų tarpus pasišalina dalis drėgmės
Bet ir vėjas kartais atneš lietaus per šiuos tarpus.
QUOTE(cibulis @ 2015 01 21, 18:07)
Kitas dalykas, kiek aš suprantu, tai oras patekęs po šiaurinės pusės lataku praeina visą stogą ir išlenda pietinėje pusėje tarp čerpių ar latako apačioje. Arba atvirkščiai: iš pietų pusės oras po čerpėmis vaikšto per visą stogo plotą.
Aš taip nemanau. Turi išeiti per kraigą.
QUOTE(Verteris @ 2015 01 21, 21:46)
Dėl šiltumo - bandau šnekėtis su PHI sertifikuotais, tai gal supras apie ką poreikis. Kad būtų ir PHI sertifikuotas ir plokštuminius pamatus projektuoti galėtų - čia jau praradau viltį tokių rasti...
Nerasite universalaus konstruktoriaus. Visi su savo specializacija, ypač pamatistai yra atskiri. Jeigu konstruktorius išmano visas sritis, tai nereikia tikėtis, kad jis jas visas suprojektuos optimaliai.
Jūsų pareiga parinkti gerus mazgus, žinoti kokias medžiagas naudoti ir atiduoti dalis savo sričių specialistams, pvz phpp skaičiavimai + pamatų konstruktyvas + likusio namo konstruktyvas. Reikia reikalauti įvairių pjūvių brėžinių, ypač netipinių vietų - paslėptas lietaus nuvedimas, įlajos, stogeliai, balkonai, vitrinos montavimo, trapai ir įvairios grindų dangos ant PP betono, kur yra nukrypimai nuo plokščio paviršiaus, garažo jungtis su namu, terasos juntis su namu. Jums mazgai gal ir aiškūs, bet reikia viską suvesti į visumą mm tikslumu, kitaip reiks padirbėti su perforariumi. Šiltam namui netiks jų turimi šablonai, nebent konstruktorius specializuojasi projektuoti šiltus namus.
Braižant reikia kuo daugiau bendrauti, kad konstruktorius nenukeliautų į lankas prikurdamas ko nereikia. Svarbiausia nekeisti nuomonės jau pateikus medžiagą ir suformavus užduotį, kad nereikėtų iš esmės visko perdaryti.
Geriausia eigoje gauti BIM 3D modelį ir lygeriačiai susidėlioti ventiliacijos, kanalizacijos vamzdynus, kurie dažnai pakoreguoja konstruktyvą.
QUOTE(cibulis @ 2015 01 22, 13:24)
Ką tik kalbėjau su Isover techniku. Jis sakė, kad jie jau 4-5 metus kaip rekomenduoja stoge naudoti dvi plėveles: apatinę (prie gegnių) - difuzinę, o viršutinę (link stogo dangos) - antikondensacinę. Sakė, kad tokie stogai ilgiau tarnauja. Vadinasi MPP ir difuzinė bus dar geresnis rezultatas.
Teisingai.
Jeigu abu tarpai vėdinami, tai po stogo danga galima dėti mažiau laidžią vandeniui ir ne tokią brangią antikondensacinę plėvelę, o apačioje mpp ar kitokia difuziškai atvirą stogui skirtą plokštę.
Plokštę pakeitus difuzine plėvele prastėja sandarumas, ilgaamžiškumas, mechaninis standumas - vatos viršaus nebetampo vėjo gūsiai, kaip kad su plėvele, vata mažiau dulka/dūlėja.