QUOTE(Noriukas5 @ 2015 01 20, 06:15)
Todel, kad OSB plotis 1.25. Ir vatos storesnes buna, o keleta darbininku, kad sudetu vata neatsiuncia
Kaip nebuna idealiu projektu ir stogu?, juk cia kas kas sake, kad pas mane jokiu statybos metu pakeitimu nebus, viskas pagal projekta, o juk daugelis sake, pradesi statyti bus tu niuansu ir pakeitimu, tas pats ir cia su vata, zmones, kurie dirba su jomis statybose, dejo ir sako tiesa, kad islinksta ir t.t., bet ne viskas kategoriskai atsakoma NESAMONE
Aš klausiau, kodėl tokį keistą gegnių aukštį gamintojas pasirinko: 407 mm. Prie ko čia 1,25 OSB niekaip nesuprantu. Beje OSB
gegnių storis - 10 mm. Vatos išlinkimas - ne pasaulio pabaiga. Kalba buvo apie tai, kaip teisingai sudėti vatą. O kai kas išlendą ir varo, kad su vata bus 1-2 cm oro tarpai. Ar ne absurdas. Pusę, jei ne daugiau, pasyvių namų pastatyti apšiltinti vata (ir sienos, ir stogas) ir nieko. O čia SM chebra kaip išprotėję į stogą nori sukišti EPS (vienintelis dalykas, jei statai visą plastikinį namą: sienos iš EPS blokelių, stogas iš EPS plokščių, tada taip, bet ten iš esmės yra vientisa technologija, nors man toks plastikinis, sintetinis namas nepatinka). EPS stoge - visiškas absurdas. Kiekvieną medžiagą reikia naudoti pagal paskirtį ir nekišti, kur jai ne vieta. Kaip vatos niekas nededa į pamatus, taip EPS nereikėtų kišti į stogą. Bet tebūnie kaip kas nori. Čia kaip ir PUR putos. Parodykit man nors vieną Vokietijos dvišlaitį namą, kur būtų supurkšta šitom putomis. Aš tokio neradau. O štai PIR plokštės visai kitas dalykas. Jas deda ir ant stogo viršaus, ir iš apačios.
Taip kad esu kategoriškas šiuo atveju: į medinio dvišlaičio namo stogą geriausią dėti vatą (stiklo, akmens) ar ekovatą. Visą kitą tik statybinė pornografija. Todėl svaikit ką norit, bet kažkaip tas vatas visas pasaulis sudeda, gauna A+ ir A++ sertifikatus, su termovizijomis ir sandarumo viskas būna gerai. Bet kai ateina atgrubnagiai meistrai, tai ir rezultatas būna atitinkamas. Geriau nieko už vatą ir ekovatą stogui kol kas negalima pasiūlyti, todėl reikėtų geriau pasidomėti, kaip ją gerai ir teisingai sudėti, kokie yra sprendimai dvitėjoms sijoms ir t.t.
O dėl projekto pakeitimų, tai nei truputį nepagavai kampo nei tu, nei kiti. Aš tikrai nekeičiu projekto, t.y. kokios buvo suskaičiuotos atitvarų U vertės, tokias ir noriu pasiekti. O ar tą U vertę garantuos vata, ar ekovata - jokio skirtumo. Projekto esmė yra U vertės. Būtent jas aš bandau pasiekti. Lygiai taip pat kaip reikalavimai rekūpui: ne prastesnis nei 94 proc. Štai ką reiškia nenukrypti nuo projekto.
O šiaip namo išoriniai matmenys atitinka 1 cm tikslumu. Langų matmenys, angų matmenys lygiai tas pats. Vienintelis dalykas, kad pamatistai namą 4 cm iš rytų į vakarus paiilgino. Tą aš žinojau, kai dar darė pamatus, todėl nieko baisiai.
Nepasikeitė nei namo spalva, klinkerio vieta, ar kiti dalykai. Grindų U vertę pasiekiau, sienų U vertę pasiekiau, su langais lygiai tas pats. Sienoms netgi panaudojau tinką, nes norėjau įgilintų smeigių, kad jos nesukurtų šalčio tilto. O ir ten, kur bus klinkeris smeigės vis tiek yra įgilintos, todėl klinkeris nebus tikras, o bus lanksčios Meldofer plytelės. Niekur nenukrypau nuo projekto.
Net ir su stogu kol kas nenukrypau nuo projekto. Visa bėda, kad per mažai pasigilinau į stogus, todėl nebuvo iki galo išdirbtas stogo sumuštinis. Štai dabar ir bandau išdirbti stogo sumuštinį įvertinus visus įmanomus niuanansus. Taip kad niekur niekas nenukrypo, nes projekto esmė yra: išlaikyti namo matmenis, langų matmenis ir pasiekti suskaičiuotas U vertes. Kokiomis medžiagom tai padarysi, tavo reikalas.