QUOTE(brum @ 2015 06 10, 11:57)
tai sumokėsi, jei anksčiau laiko išimsi. ir tai galima sugalvot būdų, kaip to išvengt: perrašyt sutartį vaikui (iki 24m, jei neklystu) arba perrašyt tėvams (pensijinio amžiaus). o šiaip jei norėsi išsiimt pensijai atėjus (arba paankstintai pensijai), tai jokio mokesčio tu nemokėsi
Tai, kad ne visai taip yra, kaip parašėte. Gyvybės draudimo išmoka neapmokestinama, kai gavėjas yra jaunesnis, kaip 26 (ne 24metų), vyresnis kaip 55 metų (nuo 2013m sudarytoms sutartims, jei neklystu, nebeliko tų 55m, tiesiog neapmokestinama jei iki senatvės pensijos liko ne daugiau kaip 5m, tai gaunasi jau visi 60 metų), yra dar išimtys nedarbingiems asmenims, neįgaliems vaikams, žodžiu, viskas išsamiai išdėstyta GPM įstatyme, bet jei nepriklausai nei vienai iš tų grupių, praėjo 10m, baigėsi sutartis ir deklaruodamas naudojaisi GPM lengvata, tai išmoka bus apmokestinama 15%.
O kas liečia apėjimą, tai negalvokite, kad visada suveiks, visi puikiai žino ko siekiama sutarties pabaigoje keičiant naudos gavėją

Čia tik šiaip citata iš vieno banko puslapio: "Atkreipiame dėmesį, kad naudos gavėjo ar draudėjo keitimas prieš draudimo sutarties pabaigą siekiant išvengti gyventojo pajamų mokesčio gali būti traktuojamas kaip piktnaudžiavimas ir draudimo išmokos gali būti apmokestintos 15% GMP tarifu."
Kad jūs perrašysiste sutartį, tai dar tikrai nereiškia, kad išvengsite mokesčių

Nenoriu čia teršti paskolų temos ir cituot paklodžių iš GPM įstatymo, tik norėjau perspėti, kad ne visada GPM lengvata yra toks gėris, jei žmogui aktualu pats atsivers įstatyma ir pasidomės.