QUOTE(Milao @ 2015 07 01, 16:05)
Dar pažiūrėjau į savo paveiksliuką, tai pasirodo visgi nupiešiau ne taip, kaip anksčiau planavausi. Anksčiau galvojau apie vatą viršuje tarp betono ir bitumo, o ne tarp polistirolo ir betono. Dabar abu variantai. Kuris kaži geresnis?
Aš vis tiek nesuprantu vieno dalyko - o kokiais tikslais ant stogo lieti betono/stiažkės monolitinę plokštę? Suprasčiau, jei stogas planuojamas kažkiek rimčiau eksploatuojamu, kažkokią ant jo įrangą dėt, gal ir patogumo dėlei tinka, bet šiaip kam? Suprantu Minto atvejį, kai ant nelygaus PUR sluoksnio betonas išlietas kaip išlyginamasis sluoksnis. Bet kodėl įprastiniu atveju netinka tiesiog ant EPS priklijuot ar prismeigiuoti 2-3 cm kietos vatos sluoksnį ir ant jos dėti prilydomą dangą?
Dėl garo išlyginimo/nuleidimo. Žiurinėjau Icopal'o ir Midos produktus, tiek vieni, tiek kiti turi specialios 'ventiliuojamos' prilydomos dangos produktus - bitumas apatinėje pusėje ne ištisinis, o su raštu, suformuojančiu susisiekiančius kanalus, per kuriuos tas garas gali pasišalinti į dangos šonus. Nesvarstytinas variantas?
Dar konstruktorius užsiminė apie galimybę viršutiniame EPS sluoksnyje išfrezuot išilginius griovelius (ar gamykloje užsisakyt išfrezuotus), per kuriuos slėgis iš išsilygintų. Bet čia turbūt variantas būtų dedant ant EPS ištisinę EPDM tipo membraną, prilydomai dangai vis tiek virš EPS reikėtų kažkokio apsauginio vatos/betono sluoksnio, kad bitumas EPS negadintų.
Dėl betono plokštės skilinėjimo. Icopal'o dangos montavimo instrukcijoje rekomenduojama, jei danga klijuojama ant lietos betono plokštės, toje plokštėje rekomenduojama įrengti 'deformacines' siūles 6x6m kvadratais. Kaip suprantu, tam, kad plokštė skiltų kontroliuojamai. Na ir kadangi tokia instrukcija ateina iš dangos gamintojo, darau prielaidą, kad tokie betono plokštės skilinėjimai kompensuojami dangos tamprumo ir jos ištisumas nepažeidžiamas... Gal, Mintai, netaisyk jau tos poliuretaninės dangos defektų, o tiesiog prilydomą užsidėk ir turėtų būt ramu geram dešimtmečiui ar dar ilgiau?