Man visokios įlajos nepatinka, be to kiek matau naujos statybos namų plokščiais stogais, tai galiu daryti išvadą, kad labai mažai kam jos patinka. Dažniausiai plokšti stogai be vieno parapeto, su nuolydžiu į tą pusę, ir su lietvamzdžiu, kaip ir visų šlaitinių stogų atveju. O jei jau lietaus nuvedimo sistema kaip šlaitinio, tai manyčiau nėra jokios būtinybės šildyti lietvamzdžius.
Ar visgi planuojant daryti stogą su visais parapetais, įlajomis, slėptais lietvamzdžiais ir t.t.?
QUOTE(viniuz @ 2015 01 13, 23:37)
Norėjau išmanančių žmonių pasiteirauti koks ar yra konsensusas dėl šildymo laidų lietvamzdžiuose namui su plokščiu stogu. Ar jie reikalingi ar vis dėlto ir be jų viskas kas reikia prateka Lietuvos oro sąlygom?
<{POST_SNAPBACK}>Pradžioj ir aš maniau, kad parašius į aktyvesnę temą, sulauksiu daugiau atsakymų. Bet vis gi norintys ir turintys ką parašyti, randa klausimus ir mažiau populiariose, siauresnėse temose. Ateityje forumą skaitysiančių ir informacijos ieškosiančių labui, siūlau konkrečius klausimus nagrinėti labiausiai klausimą atitinkančiose temose.
Toliau apie mazgą konkrečiai. Iš principo koncepcija patiko. Čia matau labai daug bendro su BangO papaišyta koncepcija, tik čia šiek tiek detaliau. Ir daugiausia klausimų kyla iš skirtumų. Klausimai, tikriausiai konstruktoriui:
1. Kuo motyvuojamas 30 laipsnių parapeto šono nuolydis? Kodėl ne tiesiog statmenai 90?
2. Stogo danga prilydoma numatyta? Po ja tie 2cm vata? Gal būtų galima parodyti ir stogo detalę C?
3. Parapetas panašu, kad nevėdinamas. Tai reiktų kaminėlių garo nuleidimui. Numatyta?
4. Parapeto apskardinimo nuolydis 0,7, sakyčiau stipriai mažokas. Nereiks ir labai stipraus vėjo, kad vanduo nutekėtų skarda aukštyn į išorinę parapeto pusę, o tada ant fasado, kas tikrai nėra gerai. O be to, 0,7 labai jau panašu į 0. Ar rasit juvelyrą, kuris visur išlaikys tokį slidų nuolydį? Man labiau patiktų kokie 10 laipsnių.
5. Parapeto detalės aukštis nurodytas 870(750). Ar tai reiškia, kad skirtinguose namo galuose parapeto aukštis skirtingas, t.y. parapeto viršus atkartoja stogo nuolydį?
6. Stogo nuolydis 0,7 pagal STR tik išimtinais atvejais. Dėl kokių priežasčių jūsų atvejis laikomas išimtiniu? Jei nuolydis iš išimtinių kategorijos, tai nuojauta kužda, kad ir danga - ne defaultinis prilydomas bitumas? Bet iš kitos pusės, danga nupiešta dviguba, o kiek girdėjęs, dvigubu sluoksniu klojamas tik bitumas.
7. Kokiais atstumais prismeigiuotas polistirolas? Vienodai visur, ar gal tankiau ties pakraščiais? Viršutinis 2cm sluoksnis neprismeigiuotas. Kaip jis tvirtinamas prie EPS80?
8. Jei visgi bus pasirinktas ne įlajų, o išorinių lietvamzdžių variantas, kaip atrodo lietvamzdžių tvirtinimo mazgas?
9. Įdomu jūsų konstruktoriaus nuomonę sužinoti - dėl kokių priežasčių nenaudotas EPS50 vietoj EPS80, bent jau apatiniame sluoksnyje?
X. Kas tas PV? Photovoltaic?
QUOTE(viniuz @ 2015 01 14, 21:25)
Kadangi stogų tema ne tokia aktyvi kaip PV, o be to būtent čia buvau kažkada užklausęs dėl šiltų prapetų, tai norėjau pasidalinti konstruktoriaus siūlomu parapeto mazgu ir paprašyt supermamų PV komandos komentarų:
https://www.dropbox....n/0001.png?dl=0 <{POST_SNAPBACK}>