Įkraunama...
Įkraunama...

Depresija

Depresija – tai ne tik bloga nuotaika ar nusiminimas, tai kūno ir sielos liga,kuri diena iš dienos veikia mintis,jausmus, fizinę sveikatą ir elgseną.Depresiją gali sukelti staigus stresas,nelaimės, o kartais ji ištinka tada, kai gyvenimas klostosi gerai. Depresijos apimti žmonės netenka susidomėjimo tais dalykais, kurie anksčiau buvo malonūs. Jie nebegali bet prisiversti eiti į darbą, jaučiasi kalti ir nepilnaverčiai. Kartais kenčiantieji nuo depresijos ima galvoti apie mirtį ir savižudybę.

Priežastys

Genetiniai veiksniai - paveldėjimas.
Kai kurios tam tikro organizmo ypatybės (pavyzdžiui, neuromediatorių - noradrenalino, serotonino kiekis, išsiskyrimas).
Gyvenamosios aplinkos veiksniai.
Įvairios ligos, apsinuodijimas kai kuriomis medžiagomis
Psichologinės ir socialinės problemos.
Paprastai susideda daugelis iš išvardintų priežasčių. Pavyzdžiui, vien psichologinis stresas retai sukelia depresiją. Kartu dažnai būna ir paveldėjimas, ir organizmo ypatumai, ir dar kelios priežastys.
Depresijos pagrindas - tai serotonino ir noradrenalino apykaitos sutrikimas, tiksliau, jų sumažėjimas.

Požymiai

Beveik visais atvejais pasireiškia tokie depresijos požymiai: sumažėjusi dėmesio koncentracija, kaltės jausmas, sumažėjęs pasitikėjimas savimi, pesimistinės mintys apie ateitį, savižudiškos mintys ar veiksmai, miego ir apetito sutrikimai.

Pagrindinės depresijos formos (depresijos tipai)

1. Didžioji depresija. Ji pasireiškia tokiais požymiais:
Prislėgta, liūdna nuotaika. Kartais, ypač vaikams - irzli nuotaika. Tokia nuotaika būna didžiąją dienos dalį, beveik kasdien.
Sumažėję interesai ir pasitenkinimas bet kokia veikla.
Svorio pokyčiai - sumažėjimas ar padidėjimas.
miego sutrikimai - mieguistumas arba nemiga.
Kasdieninis nuovargis.
Nepaaiškinamas arba kliedesinis kaltės jausmas, savęs nuvertinimas.
Sumažėjusi dėmesio koncentracija, kūrybiškumas.
Savižudiškos mintys ir ketinimai, kartais - mėginimas žudytis.

2. Somatinio tipo depresija. Šiai depresijos formai būdingesni organizmo pokyčiai, kurie kartais painiojami su organine patologija:
Sumažėję interesai ir pasitenkinimas.
Ankstesnis nubudimas rytais (dviem valandom ir daugiau).
Susilpnėjusi reakcija į įvairius išgyvenimus.
Požymiai sunkesni rytais.
Apetito sumažėjimas ir svorio kritimas.
Lytinio aktyvumo sutrikimas.

Širdies ritmo sutrikimai, skausmas širdies plote, nerimas, mirties baimė (vadinamoji kardialinė depresijos forma).
Galvos skausmas, baimė išprotėti, nerimas - cefalginė depresija.
Virškinamojo trakto sutrikimai, vidurių užkietėjimai, pilvo skausmai, liežuvio skausmas - abdominalinė depresijos forma.

3. Melancholinio tipo depresija. Jai būdingi šie simptomai:
Interesų ir pasitenkinimo įvairia veikla sumažėjimas (būtinas požymis).
Silpna ir nepakankama reakcija į malonius dirgiklius (būtinas požymis).
Kiti, nebūtini simptomai: liūdna nuotaika, ryškesnė rytais, ankstesnis nubudimas rytais, apetito sumažėjimas ir svorio kritimas, nepagrįstas kaltės jausmas.

Depresija skirstoma į lengvą, vidutinio sunkumo ir sunkią. Kartais sunki depresija gali turėti psichozės simptomų - kliedesių, haliucinacijų.

KUR RASTI PAGALBĄ

PSICHIKOS SVEIKATOS CENTRAI

PAGALBA TELEFONU/INTERNETU


Sena Tema


Gydymas

Depresijos gydymas priklauso nuo depresijos formos, paciento amžiaus ir pageidavimų. Atsižvelgiama ir į gretutines ligas. Depresijos - tai sunkiai pagydoma liga, dažnai galimi jos atkryčiai (tai liga visam gyvenimui). Dažnai siekiama ne išgydyti depresiją (tai retai įmanoma), bet pasiekti ligos remisiją (požymių išnykimas).

Vaistai nuo depresijos

Antidepresantai (gydymas jais ilgas; juos reikia vartoti net kai depresijos požymiai praeina. Visiška ligos remisija pasireiškia nei anksčiau nei po 6 mėnesių antidepresantų vartojimo).
Psichoterapija. Dažnai tai - pagalbinis metodas. Jis reikalauja daug laiko ir paciento pasiryžimo, tačiau įdėjus pastangų - labai efektyvus.
Kiti metodai (labiau pagalbiniai): magnetiniai, elektriniai gydymo metodai, miego ribojimas, šviesos terapija.

Kodėl depresiją būtina gydyti?

Anksti pradėjus gydymą, pacientas pasveiksta, liga neprogresuoja ir nepereina į lėtinė formą.
Depresinį ligonį dažnai kamuoja mintys apie savižudybę. Negydant, ligai paūmėjus, didėja nusižudymo rizika. Būklei gerėjant, šios mintys išnyksta. Tačiau neretai pagerėjus būklei nuo antidepresantų ligoniai žudosi( sustiprėja fiziška, kai tuo tarpu mintys apie savižudybę neišnyksta).
Negydant depresijos padidėja ligos pasikartojimo tikimybė. Kas antram pacientui po pirmo depresijos epizodo būna antras. Ketvirto epizodo rizika( po trijų) – apie 90%.
Negydant depresijos sumažėja gyvenimo kokybė, krenta darbingumas, kenčia šeima.

Ar Jums pažįstami šie simptomai?
-pastoviai prislėgta nuotaika, negatyvios mintys
-nėra jėgų ir motyvacijos atlikti net paprasčiausius buities darbus
-nieks negali priversti Jus nuoširdžiai nusišypsoti
-ateityje nebus nieko gero
-pastovus dirglumas, nervingumas
-nuolat jaučiamas silpnumas, greitas nuovargis
-nemiga arba miegas nesuteikia poilsio
-sunku priimti sprendimus, nėra pasitikėjimo savimi
-visiška apatija

Artimieji ir draugai nesupranta, jiems atrodo kad mes mažai stengiamės arba tiesiog nenorime kovoti. Bet jie nesuvokia kad:
-mes skaitom knygas, straipsnius -bet tai nepadeda
-vartojam įvairius vaistus, jų kombinacijas-bet tai būna neefektyvu ir kartais net pavojinga
Viso šito pasekoje galima sulaukti trumpalaikio pagerėjimo, bet dažniausiai gyvenimas vėl sugrįžta į įprastas depresijos vagas.
Atsakyti
Oho... visada galvojau, kad depresija yra išsidirbinėjimas ir nieko daugiau. Kad nusimuilinti nuo darbų ir t.t., apsimetus, kad sergu. Vėžys va, liga, širdies nepakankamumas liga, o čia... Pasirodo, kad ir depresija išmąstyta iki ligos.
Atsakyti
QUOTE(OkoksSkirtumas @ 2014 12 17, 07:45)
pasirodo, kad ir depresija išmąstyta iki ligos.

nu matai, kaip diena taip naujiena...

QUOTE(OkoksSkirtumas @ 2014 12 17, 08:45)
O aš neieškau bėdų lygioj vietoj ir savęs neėdu.
Tiesiog neknisu savęs nei kitų. Viskas.

o ir ko nusprendei kad mano bedos is lygios vietos, arba kad as knisu kitus??
Atsakyti
QUOTE(Ondatra... @ 2014 12 17, 08:52)
nu matai, kaip diena taip naujiena...
o ir ko nusprendei kad mano bedos is lygios vietos, arba kad as knisu kitus??

Aš nesakiau, kad tavo bėdos lygioj vietoj ir kažką knisi. Bet iš patirties galiu pasakyti, kad daugelis mūsų labai mėgstame sakyti ir galvoti, kad viskas labai blogai, kai tikrai nėra blogai ir t.t. Mėgstame prisiimti kankinio vaidmenį, kad kiti pagailėtų, kai realiai nėra ko kankintis. Reikia džiaugtis kiekviena diena. Sakiau jau, mamai išpoeravo vėžį, prieš mėnesį, džiaugiamės, kad grįžo namo, kad jaučiasi gerai, labai džiaugiamės. Sutiksim naujus metus, valio, sulaukėme ir sutikome. Bus laisvų dienų - nuostabu. Pasnigs - iš viso būtų pasaka. Maži džiaugsmai yra svarbūs, tada ir bėdos lengviau sprendžiasi.
Atsakyti
QUOTE(OkoksSkirtumas @ 2014 12 17, 10:00)
Aš nesakiau, kad tavo bėdos lygioj vietoj ir kažką knisi. Bet iš patirties galiu pasakyti, kad daugelis mūsų labai mėgstame sakyti ir galvoti, kad viskas labai blogai, kai tikrai nėra blogai ir t.t.

bet depresiją nustato gydytojai ir vaistus nustato gydytojai, kaip ir vėžį, kaip ir bronchitą
o jum atrodo kad sugalvojau, kad man blogai ir depresija ir sėdžiu su ta depresija. arba nerimu...sugalvojau panerimauti ir davai pabijosiu. o dėl nusimuilinimo nuo darbų......nė dienos nepraleidau darbų dėl to, kad jaučiuosi šūdinai ir niekam darbe į galvą neateitų, niekas už mane nedirbo nė vieno darbo. tai prie ko čia nusimuilinimas nuo darbų?
maža kas jums atrodo ir ką jūs galvojate. jums nereikia nieko galvoti, tiesiog priimti faktą kad yra ir tokia liga. faktas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bučkis: 17 gruodžio 2014 - 09:37
QUOTE(bučkis @ 2014 12 17, 09:36)
bet depresiją nustato gydytojai ir vaistus nustato gydytojai, kaip ir vėžį, kaip ir bronchitą
o jum atrodo kad sugalvojau, kad man blogai ir depresija ir sėdžiu su ta depresija. arba nerimu...sugalvojau panerimauti ir davai pabijosiu. o dėl nusimuilinimo nuo darbų......nė dienos nepraleidau darbų dėl to, akd jaučiuosi sūdinai ir niekam darbe į galvą neateitų. tai prie ko čia nusimuilinimas nuo darbų?
maža kas jums atrodo ir ką jūs galvojate. jums nereikia nieko galvoti, tiesiog priimti faktą kad yra ir tokia liga. faktas.

Tai ir priėmiau, kaip faktą. Kitaip ir nėra kaip priimti. Jei pripažinta, kad liga, yra vaistai, simptomai ir gydymas, vadinasi, tikrai liga. Tik tiek, kad mano aplinkoje niekad nieko panašaus nėra buvę, na, nesusidūriau. Maža su kuo gyvenime dar nesusidūriau, tai nereiškia, kad to ir nėra.
Atsakyti
QUOTE(OkoksSkirtumas @ 2014 12 17, 10:37)
Tai ir priėmiau, kaip faktą. Kitaip ir nėra kaip priimti. Jei pripažinta, kad liga, yra vaistai, simptomai ir gydymas, vadinasi, tikrai liga. Tik tiek, kad mano aplinkoje niekad nieko panašaus nėra buvę, na, nesusidūriau. Maža su kuo gyvenime dar nesusidūriau, tai nereiškia, kad to ir nėra.

o kas čia jau jums ims ir labai pasakosis. kai aplinkinių nuomonė dažniausiai ir būna tokia - išsidirbinėji, prisigalvoji ir prisikuri problemų.
Atsakyti
QUOTE(OkoksSkirtumas @ 2014 12 17, 09:37)
Tai ir priėmiau, kaip faktą. Kitaip ir nėra kaip priimti. Jei pripažinta, kad liga, yra vaistai, simptomai ir gydymas, vadinasi, tikrai liga. Tik tiek, kad mano aplinkoje niekad nieko panašaus nėra buvę, na, nesusidūriau. Maža su kuo gyvenime dar nesusidūriau, tai nereiškia, kad to ir nėra.

Bet tai įdomi jūs - ne tas žodis. Įlendat į temą su savo problema, kuri čia visai ne prie ko. Ir toliau sėdit čia ir komentuojat tai, ko nichujutki nenuraukiat.
Atsakyti
QUOTE(off-line @ 2014 12 17, 09:47)
Bet tai įdomi jūs - ne tas žodis. Įlendat į temą su savo problema, kuri čia visai ne prie ko. Ir toliau sėdit čia ir komentuojat tai, ko nichujutki nenuraukiat.

Prie ko, ne prie ko biggrin.gif. Na, bent jau nesikeikiu ir kitų nekeikiu. Kaip matau, labai gaila temos ir forumo? Ale ir kodėl? lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(OkoksSkirtumas @ 2014 12 17, 09:55)
Prie ko, ne prie ko biggrin.gif. Na, bent jau nesikeikiu ir kitų nekeikiu. Kaip matau, labai gaila temos ir forumo? Ale ir kodėl?  lotuliukas.gif

Ne, nesikeikiat. Įžeidinėjat netiesiogiai. O jei šito nesuprantant, tai jums ne tik skaičiavimo problemos.
Forumo man negaila, jame yra labai daug likusios vietos, kurią galit panaudoti savo asmeninėms reikmėms.
Atsakyti
QUOTE(off-line @ 2014 12 17, 10:06)
Ne, nesikeikiat. Įžeidinėjat netiesiogiai. O jei šito nesuprantant, tai jums ne tik skaičiavimo problemos.
Forumo man negaila, jame yra labai daug likusios vietos, kurią galit panaudoti savo asmeninėms reikmėms.

Beje, dėl skaičiavimo problemų vos nepraradau darbo. O man darbas Nr. 1. Iš jo gyvenu. Ir nieko neįžeidinėju, tamstai tik taip atrodo.
Atsakyti
OkoksSkirtumas, man pagaliau ima atrodyti, kad trolini arba pati nežinai, kodėl čia esi smile.gif

Labas, apsimetėlės depresikės, prisigalvojančios problemų ten, kur jų nėra, eikit geriau linksmintis smile.gif pff smile.gif

Atsakyti