Įkraunama...
Įkraunama...

Širdelės bėdos

QUOTE(manika @ 2015 11 12, 09:40)
Idomu, jei jis skirtas siam dalykui, kodel man dare ta tyrima? lyg ir nebuvo pas mane paroksizminiu tachikardiju?  Sinusiniu registruota holteri, bet del ju nieko nesake.
Kaip tada nustato ekstasistoliu priezasti, kai irgi daro abliacija kad jas panaikinti?





Pasitaiko , kad sin tachikardija issivysto i paroksizmine, manau noredami atmesti paroksizma ir atliko si tyrima. Loram, gal paaiskintu aiskiau.
Atsakyti
QUOTE(maskatukas @ 2015 11 12, 12:28)
Pasitaiko , kad sin tachikardija issivysto i paroksizmine, manau noredami atmesti paroksizma ir atliko si tyrima. Loram, gal paaiskintu aiskiau.


As ne Loram, tai tik samprotauju, gal ziuri, ar nera papildomu pluostu g.gif . Idomu, ar papildomi pluostai buna igimti, tik nepasireiskia, ar gali buti igyti? Ar WPW sindromas visada igimtas?
Mano anyta juokiasi is manes, kad bijau to tyrimo, ji pati jau du kartus sirdies zondavima dare, nes padarius pirma karta ir nieko neradus, sugalvojo pakartot doh.gif .
Atsakyti
1. aš nežinau ko ieškojo
2. papildomi pluoštai būna tik įgimti
3. ekstrasistolių priežasties nieks niekaip nenustato
4. ekstrasistolių abliacija atliekama, kai tos ekstrasistolės būna VISOS vienodos ir jų būna labai daug (pvz 30000/parą) arba mažiau, bet labai greit progresuoja širdies geometrijos kitimas (pvz KS dilatacija)
5. papildomų pluoštų nemato perstemplinio tyrimo metu; apskritai jis nematomas taip kaip mes įsivaizduojam - tiesiog žiūri kaip plinta impulsai (EKG) ir pagal tai spėja/įsivaizduoja kur tas pluoštas yra
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Loram: 12 lapkričio 2015 - 20:05
QUOTE(Loram @ 2015 11 12, 21:03)
1. aš nežinau ko ieškojo
2. papildomi pluoštai būna tik įgimti
3. ekstrasistolių priežasties nieks niekaip nenustato
4. ekstrasistolių abliacija atliekama, kai tos ekstrasistolės būna VISOS vienodos ir jų būna labai daug (pvz 30000/parą) arba mažiau, bet labai greit progresuoja širdies geometrijos kitimas (pvz KS dilatacija)
5. papildomų pluoštų nemato perstemplinio tyrimo metu; apskritai jis nematomas taip kaip mes įsivaizduojam - tiesiog žiūri kaip plinta impulsai (EKG) ir pagal tai spėja/įsivaizduoja kur tas pluoštas yra


As nesuprantu. Tai kokie kardiologai mane gydo????Man pasake- pluostai nepaveldimi ir ekstrasistoliu niekas nepanaikina.Gal tik stimuliatorius gali padeti. Tai po vizito spalio 29 d pas kardiologa suteikta man info.
Atsakyti
QUOTE(maskatukas @ 2015 11 12, 20:29)
As nesuprantu. Tai kokie kardiologai mane gydo????Man pasake- pluostai nepaveldimi ir ekstrasistoliu niekas nepanaikina.Gal tik stimuliatorius gali padeti. Tai po vizito spalio 29 d pas kardiologa suteikta man info.

paveldimas ir įgimtas - tai skirtingi reikalai smile.gif
ekstrasistolių stimuliatorius tikrai nepanaikins lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Loram @ 2015 11 12, 20:37)
paveldimas ir įgimtas - tai skirtingi reikalai smile.gif
ekstrasistolių stimuliatorius tikrai nepanaikins  lotuliukas.gif


Tai jei paveldimas, vadinasi įgimtas g.gif .
Ar gali taip būti, kad pluoštas "tyli" 30-40 metų, o po to pasireiškia?
Beje, o ką reiškia "pakitusi širdies geometrija".Pas mane taip echoskopijos tyrimo atsakyme parašyta.

Mano giminėje niekas neturi problemų su širdimi unsure.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Demetra: 12 lapkričio 2015 - 21:02
paveldimas - tai įgimtas, bet įgimtas - tai nebūtinai paveldimas smile.gif
Gali "tylėti" pluoštas smile.gif yra 2 laikotarpiai, kai dažniausiai pasireiškia (ypač moterims) 15-25 ir 35-45 gyvenimo metai
Atsakyti
Loram, ka reiskia visos vienodos ekstrasistoles? Tai jos turi buti priesirdines arba skilvelines ? Jei yra ir tos ir tos tai ka tai reiskia? Ar ekstrasistoles daro koki poveiki sirdziai fiziologiskai ar pakinta kas nors sirdy, ar nesilpsta pati sirdele nuo ju?
Atsakyti
Ar yra galimybe apskritai nustatyti ekstrasistoliu priezasti? Tai nuo ko jos atsiranda zmonems? As niekaip nesuprantu?
Atsakyti
QUOTE(manika @ 2015 11 13, 19:25)
Loram,  ka reiskia visos vienodos ekstrasistoles?  Tai jos turi buti priesirdines arba skilvelines ? Jei yra ir tos ir tos tai ka tai reiskia? Ar ekstrasistoles daro koki poveiki sirdziai fiziologiskai ar pakinta kas nors sirdy, ar nesilpsta pati sirdele nuo ju?

vienodos - tai reiškia, kad vienodai atrodo visada - jei yra ir tos, ir tos - apie ekstrasistolių abliaciją kalbos nebėra. dažniausiai ekstrasistolės nieko nekeičia ir niekas ten nesilpsta širdyje; kai jų yra labai daug (kalba eina apie dešimtis tūstančių), ypač kai viena po kitos - gali keistis širdis (pvz išsiplėsti prieširdžiai arba skilveliai); dažniausiai pvz nustatomas išsiplėtęs kuris nors prieširdis ar kairysis skilvelis, bet kartu pas žmogų su amžiumi randasi ir kitų ligų ir nelabai aišku kas kaltesnis - ekstrasistolės ar tos kitos ligos...

QUOTE(manika @ 2015 11 13, 20:11)
Ar yra galimybe apskritai nustatyti ekstrasistoliu priezasti?  Tai nuo ko jos atsiranda zmonems?  As niekaip nesuprantu?
ekstrasistolių priežastis yra širdies ląstelių membranų elektrinis nestabilumas.
Atsakyti
QUOTE(Loram @ 2015 11 13, 22:06)
vienodos - tai reiškia, kad vienodai atrodo visada - jei yra ir tos, ir tos - apie ekstrasistolių abliaciją kalbos nebėra. dažniausiai ekstrasistolės nieko nekeičia ir niekas ten nesilpsta širdyje; kai jų yra labai daug (kalba eina apie dešimtis tūstančių), ypač kai viena po kitos - gali keistis širdis (pvz išsiplėsti prieširdžiai arba skilveliai); dažniausiai pvz nustatomas išsiplėtęs kuris nors prieširdis ar kairysis skilvelis, bet kartu pas žmogų su amžiumi randasi ir kitų ligų ir nelabai aišku kas kaltesnis - ekstrasistolės ar tos kitos ligos...

ekstrasistolių priežastis yra širdies ląstelių membranų elektrinis nestabilumas.


O sakykit kaip sioje vietoje padeda betablokatoriai? Jie normalizuoja membranu elektrini impulsa? O ka daro abliacija su ekstrasistolem? Tai per abliacija suranda ta ekstrasistoliu priezasti zaisdele ir ja uzdegina? Ar kaip?
Atsakyti
QUOTE(manika @ 2015 11 13, 21:36)
1. O sakykit kaip sioje vietoje padeda betablokatoriai?  Jie normalizuoja membranu elektrini impulsa? 2.  O ka daro abliacija su ekstrasistolem?  Tai per abliacija suranda ta ekstrasistoliu priezasti zaisdele ir ja uzdegina?  Ar kaip?

1. tiesiogiai ne - lėtina elektrinio impulso plitimą ir taip padaaro ilgesnį laiką, kai ląstelės yra nejaudrios.
2. kai visos ekstrasistolės yra vienodos (monomorfinės) yra manoma, kad jos kyla vienoj vietoj - EFT metu intrakardiniu elektrodu surandama ta vieta ir prideginama.

ai, net nežinau kaip čia paprastai ir trumpai paaiškint smile.gif
kam labai įdomu - pasiskaitinėkit www.ekg.lt smile.gif čia tokia truputį senovinė knyga, bet dar prieš 15m. geresnės nebuvo LT kalba smile.gif paskaitykit 2 skyrių smile.gif o apie ekstrasistoles yra 7,3,2 skyriuje biggrin.gif
Atsakyti