QUOTE(gustika @ 2015 01 18, 13:20)
Teko ziureti laida per lrt,kalbejo vaiku psichaitre.Deja,pavarde neuzfiksavu,na ir temasukosi butent apie keliones lektuvu su mazameciais vaikais.
Pasak jos,vaikui iki 5m. nereiketu skristi lektuvu,nes tai kenkia jo nervu sistemai.Ji akcentavi,kad jei tevai negali atsisakyt lektuviniu kelioniu,tagu tada paliekavaika auklei,mociutei ir pan.,o patys skraido.
Taip pat buo kalbea ir apie maziuku,iki 2m. patiriama diskomforta del slegio kitimu,kad jauciamas skusmas ausytese.
Sakysit,galima zindyt kol kyla lektuvas.Taip,bet kiek teko skrist,butent tie metinukai rekia kaip skerdziami vos tik lektuvasnuo zemes atplysta.
Visame pasaulyje žmonės skraido visur. Nebūtinai į egzotiškas keliones. Jei tai būtų taip kenksminga ar žalinga ar pavojinga, tikrai niekas neleistų mažučiukų į lėktuvus, kaip beje ir nėščiųjų nepriima nuo 7 nėštumo mėnesio be gydytojo pažymos.
O, ausytes skauda ne tik vaikučiams. MB beveik visada ir net labai skauda ausis. Ir, net porą dienų po to, būna blogai girdi, ausys užgultos būna.
QUOTE(pagyvenus @ 2015 01 18, 13:46)
O jeigu pažiūrėjus į situaciją iš kito taško?
Aš nemėgstu išvažiuoti iš namų, nemėgstu nakvoti svetimoje vietoje. Jokie kelionės įspūdžiai ar atostogų malonumai man nekompensuoja to diskomforto. Gimus vaikui "aplinkos spaudžiama" vykom dviem savaitėm atostogauti į lietuvos pajūrį pirmą kartą kai vaikui buvo devyni mėnesiai, paskui dar kartą po metų. Nes kaip gi kitaip, gi VISI geri tėvai kasmet veža vaikus prie jūros. Gi saulė, vitaminas D, jodas. Vyrui viskas buvo OK su tom atostogom. Vaikui tokio amžiaus kai po to ramiai apsvarsčiau, mano supratimu jokio skirtumo. O štai man buvo blogai. Tada aš pirmą kartą rimtai apgalvojau kur visgi yra priežastys to vadinamo "aplinkos spaudimo" ir kad demokratinis principas mažumai prisitaikyti prie daugumos šeimoje netinka.
Ir mano supratimu, kai pasirenki elgtis taip kaip tau patogu ir įprasta, vieniems garsiau, kitiems tyliau bet kirba vidinis klausimas, ar toks mano pasirinkimas yra geras artimiesiems. Ir jis "gaudo" iš aplinkos bet kokį signalą, kad šalia esančiam gali būti negerai. Nes jeigu to sąžinės balso, raginančio atsižvelgti į artimą, nebūtų, bet kuris silpnesnis ir negslintis už save pastovėti būtų sutryptas. Tai ir sudaro tą "aplinkos spaudimą", kuris verčia apmastyti savo pasirinkimus ir atsižvelgti į kitus.
O jei visgi eini prieš savo norus ir įpročius ir taikaisi prie kitų, tada jautiesi šūdinai ir vidinės antenos gaudo iš aplinkos signalus, kad va artimiesiems tokia "auka" labai reikalinga ir tas savęs spaudimas ir aukojimas yra prasmingas.
Ir, manau, kad mes turėtume būti dėkingi už tai, kad kiekvienu atveju žmoguje veikia filtras, kuris aplinkoje surenka jam aktualią informaciją. Tik reikia ne piktintis, neigti ar aklai sutikti, o apgalvoti kiek tai, kas vyksta su kitais, atitinka konkrečiai mano situaciją ir, jei reikia, koreguoti savo pasirinkimus.
Bet, kam kaltinti aplinką dėl tavo paties pasirinkimo. Juk ne aplinka tave ištempia kažkur, tu pati nusileidi ir nusprendi prisitaikyti prie tos aplinkos.