Įkraunama...
Įkraunama...

Provansas ir klasika mūsų namuose

QUOTE(Pupukas24 @ 2014 12 10, 17:08)
as tikrai netaikiau sau to, tik siaip kaip pavyzdi paemiau 4u.gif siaip uzklausiau, nes ne viena karta pastebejau, kad smerkiat pastelini pasirinkima, kaip drasos neturejima  4u.gif

Kartais zmones nori, bet nedrista del daugelio priezasciu, viena is ju - ka kiti pagalvos.
Po to susimasciau, kad sakot, skauda galva.. Gal cia daugiau isitikinimas, juk is tiesu tam tikrose kulturose (ypac afrikos, rytu) - spalvos tikrai naudojamuos nuo iki.. Vargiai, ar del to tapo skauduliais g.gif Musu kultura is tiesu nemegsta spalvu, kiek teko girdeti parduotuviu vadovu pasisakymus, tai pabaigoj beveik visada nuskamba fraze - bandom atvezti ir ryskesniu spalvu, po truputi pratiname lietuvius prie ju.

Bet sitas klausimas tikrai nera kazkoks konfliktiskas, ar bloga - gera. Cia labiau analize del musu stereotipu, o stereotipai - giliai isisaknije, juos pakeisti ypac sunku, todel yra, kaip yra. Juk tam tikros epochos trunka simtais metu, zmones nelengvai pasiduoda tokio tipo naujovems. Cia jau truputi nusivaziavau lotuliukas.gif


QUOTE(Juodai @ 2014 12 10, 17:16)
Man rodos, kad Žalia Rūta yra pati gerokai "nusipastelinus" biggrin.gif ir niekam nieko nerodo...

Tikrai taip. Galiu pasakyti - is baimes lotuliukas.gif Tikrai blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Žalia Rūta @ 2014 12 10, 16:37)
Kartais zmones nori, bet nedrista del daugelio priezasciu, viena is ju - ka kiti pagalvos.
Po to susimasciau, kad sakot, skauda galva.. Gal cia daugiau isitikinimas, juk is tiesu tam tikrose kulturose (ypac afrikos, rytu) - spalvos tikrai naudojamuos nuo iki.. Vargiai, ar del to tapo skauduliais g.gif Musu kultura is tiesu nemegsta spalvu, kiek teko girdeti parduotuviu vadovu pasisakymus, tai pabaigoj beveik visada nuskamba fraze - bandom atvezti ir ryskesniu spalvu, po truputi pratiname lietuvius prie ju.



man tai keistai atrodo, kai lietuvius pradeda lyginti su afrikieciais, meksikieciais ir t.t. Ju kitoks mentalitetas, kitoks klimatas, kitoks gyvenimo budas, kitokie paprociai, paveldas ir t.t. ir pan. Jiems nuo vienu dalyku galva skauda, mums nuo kitu. Kodel mes turime i juos lygiuotis ir pratintis prie ryskiu spalvu, jeigu esam is esmes kitokie - saltos zonos gyventojai, saltos tiek klimatu, tiek charakteriu. Juk pietieciai nesistengia buti subtilesni ir atsisakyti savo spalvu deriniu, todel kad kitur kitaip. Tai kodel mes taip gedijames ir stengiames priversti save pamilti tai ka naudoja kiti, kas mums ne pagal prigimti
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo @leja: 10 gruodžio 2014 - 17:26
QUOTE(@leja @ 2014 12 10, 18:24)
Kodel mes turime i juos lygiuotis ir pratintis prie ryskiu spalvu, jeigu esam is esmes kitokie - saltos zonos gyventojai, saltos tiek klimatu, tiek charakteriu. Juk pietieciai nesistengia buti subtilesni ir atsisakyti savo spalvu deriniu, todel kad kitur kitaip. Tai kodel mes taip gedijames ir stengiames priversti save pamilti tai ka naudoja kiti, kas mums ne pagal prigimti

Kažin, ar tos pastelinės spalvos yra atėję iš mūsų šaknų, t.y. iš prigimties g.gif. Man rodos tai daugiau visai nesenų laikų išmislas - kuo praktiškiau, ką žmonės pagalvos, kad tik neišsišokt, taip kaip visi...
Atsakyti
QUOTE(Juodai @ 2014 12 10, 18:39)
Kažin, ar tos pastelinės spalvos yra atėję iš mūsų šaknų, t.y. iš prigimties  g.gif. Man rodos tai daugiau visai nesenų laikų išmislas - kuo praktiškiau, ką žmonės pagalvos, kad tik neišsišokt, taip kaip visi...

Nesivelsiu i diskusija smarkiai, bet sitas argumentas "ka zmones pagalvos" tai jau visai mano nuomone netinka cia. Juk pries 10 metu buvo madinga melynai geltoni virtuves baldai, o mano mociutes tarybine virtuve - raudona ir blizgiu pavirsium. Ir zmones nieko nepagalvojo biggrin.gif taip ir su baltais baldais pasteliniam interjere - gryna mada ir interjeru zurnalu/tinklapiu suformuotas klyksmas, uoliai palaikomas ir visokio lygio parduotuviu. Tiesa, vis labiau pastebiu, kad "provansas" is prabangiu salonu kraustosi i visokius berry ir ermitazus.
Ir psichoanalize apie prigimti visai man ne i tema, nes visai neseniai baltos sienos ir balti baldai kele nuostaba, o prasidejus euroremontu laikams kaip tik atsimenu zurnalu patarimus rinktis ramesnes spalvas ir nedazyti virtuves skaisciai violetine.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo femme: 10 gruodžio 2014 - 17:51
QUOTE(@leja @ 2014 12 10, 18:24)
man tai keistai atrodo, kai lietuvius pradeda lyginti su afrikieciais, meksikieciais ir t.t.

Taip, palyginau fiziologija, t.y. spalvu poveiki neurosistemai skirtingu krastu gyventoju. Galingos tos spalvos hihihi.gif

Tik kazkodel uzsipuole mane, nors as net nekisau ryskiu spalvu doh.gif Kalba buvo apie derinima doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Žalia Rūta: 10 gruodžio 2014 - 17:52
Gal cia sovietmecio periodu mes taip supilkejom, kai nieko nebuvo, viskas buvo deficitas. Paziurejus i musu tautinius kostiumus nepasakytum, kad lietuviams nepatiko spalvos. As manau, kad pastelinius variantus daug kas renkasi, nes tai sugesnis kelias paciam isirenginejan, nenusigrybauti. Visokios kavos, kakavos, late del to, kad taip lengviau suderinti. Ne kiekvienam duota taip moket suderint, kaip 8ndra Marcinkeviciene derina, o ir ji pripazista liapsusu pridarius. Gi kiekvienas toks promachas paskui arba akis bado, arba per kisene kerta. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(aistukas @ 2014 12 10, 19:07)
Gal cia sovietmecio periodu mes taip supilkejom, kai nieko nebuvo, viskas buvo deficitas.

As sakyciau, kad sovietmetis uzmuse ne spalvas, bet uzgniauze individualuma ir nora issiskirti. Juk kai parduotuvej su talonu dvieju modeliu sofos, viena prieskambario spinta, o labai pasisekus - lentvario kilimas jaunavedziu parduotuvej, tai labai nepasisakosi su isskirtiniu skoniu. Net istisa daugiabuti isklijuodavo vienodais tapetais ir isklodavo rudu linoleumu.
Todel as pastebiu is sovietmecio likusi nesibodejima isirengto namus, kaip aplinkui matyta begales kitu, akla bezdzioniavima, lyg vis dar butu deficito laikai.
Atsakyti
QUOTE(femme @ 2014 12 10, 19:25)
Todel as pastebiu is sovietmecio likusi nesibodejima isirengto namus, kaip aplinkui matyta begales kitu, akla bezdzioniavima, lyg vis dar butu deficito laikai.

biggrin.gif tas aklas, nes:
1. Nera rubliu (isspaust is **** reik gabumu).
2. Vienodai sviecia.
3. Jei ir nori, nemoka. O cia susije su 1 numeriu biggrin.gif
4. Nukopinti lengviausia bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Žalia Rūta: 10 gruodžio 2014 - 18:45
QUOTE(femme @ 2014 12 )
taip ir su baltais baldais pasteliniam interjere - gryna mada ir interjeru zurnalu/tinklapiu suformuotas klyksmas, uoliai palaikomas ir visokio lygio parduotuviu. Tiesa, vis labiau pastebiu, kad "provansas" is prabangiu salonu kraustosi i visokius berry ir ermitazus.

Oj kaip dziaugsiuosi, jau stebiu kad daugeja visko kaip man reikia, tik domuse kainos doh.gif
Laukiu zaliuziu foto, labai labai, nes siandien matavo, pasirinkau placias, dabar parinuosi kad vonioje bus per placios.
Man tik nepatiko ta uzuolaida laiptu aiksteleje, na kazkaip ne taip, dar prailgina ta siena, uzstoja sviesa..o jeigu ta anga iremint remu ar apvadu, po apacia paleisti paveiksliuku. Nukryps akys kitur..o gal tiktu nedideli veidrodeliai tokio stiliaus kaip sviestuvas.
Atsakyti
Supilkejima turejau omeny ne tik isorini, bet ir vidini, kaip vizualiai skurdzios aplinkos, deficito pasekme. Is esmes, Femme, parast ta pati, tik placiau, su pavyzdziais. 4u.gif smile.gif
Atsakyti
Kaip jums šis modernios klasikos interjeras?

http://www.manonamai...e.d?id=66580776
Atsakyti
QUOTE(@leja @ 2014 12 10, 17:24)
Kodel mes turime i juos lygiuotis ir pratintis prie ryskiu spalvu, jeigu esam is esmes kitokie - saltos zonos gyventojai, saltos tiek klimatu, tiek charakteriu.

visa tai vadinama genais 4u.gif .

QUOTE(femme @ 2014 12 10, 18:25)
As sakyciau, kad sovietmetis uzmuse ne spalvas, bet uzgniauze individualuma ir nora issiskirti. Juk kai parduotuvej su talonu dvieju modeliu sofos, viena prieskambario spinta, o labai pasisekus - lentvario kilimas jaunavedziu parduotuvej, tai labai nepasisakosi su isskirtiniu skoniu. Net istisa daugiabuti isklijuodavo vienodais tapetais ir isklodavo rudu linoleumu.
Todel as pastebiu is sovietmecio likusi nesibodejima isirengto namus, kaip aplinkui matyta begales kitu, akla bezdzioniavima, lyg vis dar butu deficito laikai.

kaip tik siandien buvau mb uzvedusi diskusijai, kas formuoja musu ivaizdi (aplinkos, asmenini) - mes patys ar vistik marketingas verysad.gif .
Nors ir rodos nebe deficito laikai, bet esme tam tikra prasme nelabai pasikeite. Atsirado tik galimybe daug ieskoti ir, po ilgu pastangu, ka nors rasti. Kitaip - turesi ta, ka tau pasiulys/isiulys.
Todel, vieni moka pinigus ir leidzia ieskoti kitiems, kiti taupo ir iesko patys, likusiems - nera arba laiko, arba noro tai daryti. Vistik ta likusioji dalis matyt ne tokia jau ir maza, kuri sukuria bezdzioniavimo/atkartojimo tendencija.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vida777: 10 gruodžio 2014 - 21:34