Įkraunama...
Įkraunama...

Roma

QUOTE(tute28 @ 2015 02 19, 11:11)
Turiu FB sita lietuviu gide, is nuotrauku ir atsiliepimu labai maloni moteris https://www.facebook...eporoma?fref=ts

Mes pernai praleidome 3 dienas su Nerija Romoje, super moteriškė. Daugiau, nei galėjome tikėtis.
Atsakyti
Prieš savaitėlę klausiau patarimų, dabar trumpai pasidalinsiu. smile.gif

Buvom 3,5 dienos.

1 Klaida, kad visur vaikščiojom, reikėjo imti Romos pasą. Būtume ir muziejų daugiau aplankę, nes gauni nuolaidas ir kojas pataupai. Atidirbom nuo ryto iki vakaro. smile.gif

2. Kadangi nepagulėt važiavom tai pamatėm viską kas svarbiausia ir ne tik, kai kur ir po 2 kartus buvom.

3. Sugaišom laiko kol nuėjom iki Vatikano ir nepapuolėm nes buvo uždarytas dėl šventės. Susijaukė visas planas. Teko čia sugrįžti kitą dieną ko pasekoje nespėjome į Kolizjiejų nes ten paskutinis įėjimas 15.30. Kažkaip nesitikėjau kad taip anksti užsidarys.

4. Vatikane laukėm 45min eilėje per Siksto koplyčią prisjungę prie grupelės patekome į Baziliką (čia gautas patarimas labai pravertė, nes eilė į baziliką labai ilga ir būčiau jau nestovėjus.smile.gif

5. Vatikanas buvo ta vieta kuri patiko mažiausiai iš visos kelionės (išskyrus Rafaelo salės ir koplyčia).

6. Bazilika tikrai verta vizito ir apsilankymas ant kupolo kėlėmės liftu ir teko kažkiek palipti, vyrui vos nesigavo priepuolis nuo uždaros erdvės, laiptukai labai siauri.

7. Ir dar aplankėme Neapolį, Pompėjos miestą! Skyrėm visą dieną. Gaila, kad nespėjom aplankyti Neapolio archeologijos muziejaus, ten sudėti radiniai iš Pompėjos miesto. Prieš Pompėją yra kitas miestukas jis buvo palaidotas dar gilesniu sluoksniu, atsiliepimuose skaičiau, kad gal jį geriau aplankyti turintiems mažiau laiko, nes tas pat tik mažesnis.

Planas įvygdytas su kaupu ir liko priežastis sugrįžti aplankyti Koliziejų, šalia stovėjom 2 kartus bet taip ir nepatekom. doh.gif Vyras burbėjo, kad visą reikalą sugadino tas mano Vatikanas. (ir jis teisus)

Visada keliaujam į kitas vietas, bet Roma tas miestas kur manau dar sugrįšiu.
Geros kelionės vykstantiems!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sarr: 20 vasario 2015 - 00:40
7. Ir dar aplankėme Neapolį, Pompėjos miestą! Skyrėm visą dieną. Gaila, kad nespėjom aplankyti Neapolio archeologijos muziejaus, ten sudėti radiniai iš Pompėjos miesto. Prieš Pompėją yra kitas miestukas jis buvo palaidotas dar gilesniu sluoksniu, atsiliepimuose skaičiau, kad gal jį geriau aplankyti turintiems mažiau laiko, nes tas pat tik mažesnis.

Kiek laiko vykote iki Neapolio? Kiek kainavo kelione? Ar verta buvo vaziuoti? Mes vaziuojam kovo pradzioje ir turesim 4,5 dienas. Sakot daug vaikscioti reikejo? mes irgi planuojam vaikscioti, gyvensim Via Nazionale gatveje tai paziurejau kad viskas vietoje, planuojame nepirkti Roma pass... g.gif
Atsakyti
QUOTE(Sarr @ 2015 02 20, 00:37)
Prieš savaitėlę klausiau patarimų, dabar trumpai pasidalinsiu. smile.gif

Buvom 3,5 dienos.

1 Klaida, kad visur vaikščiojom, reikėjo imti Romos pasą. Būtume ir muziejų daugiau aplankę, nes gauni nuolaidas ir kojas pataupai. Atidirbom nuo ryto iki vakaro. smile.gif




labai smagu, kad taip aprašėt, tikrai padeda tokie patarimai dėliojantis kelionę.



Bet va pvz mano pastebėjimas dėl Romos paso - tai mes jo nepasigedom nei trupučio. Gyvenom prie pat Romos forumo, viskas praktiškai labai arti. Toliausias objektas buvo Vatikanas, bet iki jo tuos 3 km irgi smagiai nuėjom.
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2015 02 20, 12:06)
labai smagu, kad taip aprašėt, tikrai padeda tokie patarimai dėliojantis kelionę.
Bet va pvz mano pastebėjimas dėl Romos paso - tai mes jo nepasigedom nei trupučio. Gyvenom prie pat Romos forumo, viskas praktiškai labai arti. Toliausias objektas buvo Vatikanas, bet iki jo tuos 3 km irgi smagiai nuėjom.


Mes gyvenom taip pat pačiam centre netoli Vittoriano, dar vadinamas „vestuvinis tortas“. Tai tikrai viskas šalia ir visgi nuo 10 iki kokių 8 vakaro būdavom ant kojų,norėjau viską pamatyti tai kai kur galima būtų ir pavažiuoti, nelikdavo laiko dienos metu pavalgyti, mes tikrai "varėm " smile.gif daug savo kojelėm. smile.gif Nusprendėm, kad pasas mums butu nepamaišęs, plius visur bilietai 10-15 EUR, žinoma ir šiaip visur neužeisi dėl laiko, su pasu gauni nuolaidą 2-3 EUR Esu sportiška, bet vyrą nuo kojų ir save nuvariau. smile.gif




Papildyta:
QUOTE(geggle @ 2015 02 20, 12:00)
7. Ir dar aplankėme Neapolį, Pompėjos miestą! Skyrėm visą dieną. Gaila, kad nespėjom aplankyti Neapolio archeologijos muziejaus, ten sudėti radiniai iš Pompėjos miesto. Prieš Pompėją yra kitas miestukas jis buvo palaidotas dar gilesniu sluoksniu, atsiliepimuose skaičiau, kad gal jį geriau aplankyti turintiems mažiau laiko, nes tas pat tik mažesnis.

Kiek laiko vykote iki Neapolio? Kiek kainavo kelione? Ar verta buvo vaziuoti? Mes vaziuojam kovo pradzioje ir turesim 4,5 dienas. Sakot daug vaikscioti reikejo? mes irgi planuojam vaikscioti, gyvensim Via Nazionale gatveje tai paziurejau kad viskas vietoje, planuojame nepirkti Roma pass... g.gif


Iš TErmini stoties, ten ir bilietus pirkom iš vakaro, žiūrėjom pigiausius 11,80 EUR, važiavo apie 2:30 val. Tada iš Neapolio į Pmpėją dar apie 30 min kitu traukinuku, bilietus pirkom taip pat vietoj. Viso apie 3 val kelionė, išvykom apie 8 ryto , nuo kokių 11,30 iki 16,30 praleidom pompėjoj ir tada atgal namo. Yra greiti traukiniai bet reikia pagauti bilietus iš anksto pigiau, kadangi nežinojau ar išvis ten važiuosim ir ar bus laiko tai palikau save eiga. Buvom nusikalę nuo vaikštynių tai traukinį pasėdėt buvo pats tas. Ir pamačiau visai kitokius žmones. Romoje buvau sužavėta elegancijos, visi gražiai apsirengę kaip ir sostinė, pavažiavus vietiniais traukiniais pasimato ir kitokių žmonių. smile.gif

Ar ten važiuoti čia jau pagal pomėgis. Jei man reiktų rinktis Vatikanas ar Pompėja tai aš už Pompėją ir ne kitaip. Vatikane ėmėm audio gidus ( visiškai neįdomiai pasakojo, sausai) Vat pompėjoj pasigailėjom, kad to nepadarėm, nes istorijų ten tikrai daug, vis kur prie kokios grupės pasiklausydavom ar darbuotojų paklausinėdavom. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Sarr @ 2015 02 20, 10:56)
Mes gyvenom taip pat pačiam centre netoli  Vittoriano, dar vadinamas „vestuvinis tortas“. Tai tikrai viskas šalia ir visgi nuo 10 iki kokių 8 vakaro būdavom ant kojų,norėjau viską pamatyti tai kai kur galima būtų ir pavažiuoti, nelikdavo laiko dienos metu pavalgyti, mes tikrai "varėm " smile.gif daug savo kojelėm. smile.gif  Nusprendėm, kad pasas mums butu nepamaišęs, plius visur bilietai 10-15 EUR, žinoma ir šiaip visur neužeisi dėl laiko,  su pasu gauni nuolaidą 2-3 EUR  Esu sportiška, bet vyrą nuo kojų ir save nuvariau. smile.gif


na mūsų tikslas kai buvo tiesiog pabūt dviese be šalia keturių rėkiančių noriu to, ano, nenoriu šito, o aš noriu to ir t.t., ir Romoj buvau jau ne pirmą kart, tai užteko ir savų kojų. Nors vyras grįžo namo su pūslėm ir šiaip visas vos paeinantis smile.gif
Ir šiaip vaikščiojant labiau pajauti miesto dvasią, daugiau pamatai realaus miestiečių gyvenimo, ne tik tuos turistinius objektus. O be to ir nekenčiu viešojo transporto naudojuos tik išskirtiniais atvejais net ir Lietuvoj.

Bet čia gi kiekvienam savo.
Atsakyti
Mes Romos paso irgi nepasigedom, bet Romoje buvom pilnas 5 dienas, į Vatikaną (beje, viena labiausiai patikusių aplankytų vietų biggrin.gif ) turėjom bilietus, pirktus internetu, niekur neskubėjom, viską pamatėm, valgėm kai išalkdavom, laiko tikrai užteko.
3 dienų man niekaip nebūtų užtekę.
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2015 02 20, 11:09)
Ir šiaip vaikščiojant labiau pajauti miesto dvasią, daugiau pamatai realaus miestiečių gyvenimo, ne tik tuos turistinius objektus.


drinks_cheers.gif
nors viesuoju transportu irgi savotiskai idomu pravaziuoti bent karta smile.gif
Atsakyti
taip 5 dienos tikrai reikalingos. Kai pamatai Roma ir dar Pompėja per 3,5 dienas tai ir pagalvoji, kad reikėjo Romos paso biggrin.gif

Kadangi mes keliavome be vaikų su pageidavimų orkestru, o vieni, tai ir lakstėm. smile.gif

Atsakyti
Ruosiames ir mes i issvajotaja Roma wub.gif . Gal kas pades: Ar Romos mieste metro/autobusai vaikams mokami ar ne?
Atsakyti
QUOTE(Dowie @ 2015 02 21, 09:52)
Ruosiames ir mes i issvajotaja Roma  wub.gif . Gal kas pades: Ar Romos mieste metro/autobusai vaikams mokami ar ne?


na pati nesusidūriau, bet štai ką tripadvisor'is rašo:
"Children less than 10 years old can travel on any bus, tram or metro for free if they are accompanied by an adult person with a valid ticket"
Atsakyti
Sveikos,

po savaitėlės jau antrą sykį lankysiu Romą, prieš tai buvau rudenį, o kaip dabar orai? Gismeteo žada saulę ir +16, ar taip ir yra šiuo metu - gal kuri neseniai buvusi pasidalins aprangos ypatumais smile.gif
Atsakyti