Įkraunama...
Įkraunama...

Hormonų tyrimai

QUOTE(nefifi @ 2015 04 01, 10:48)
Nelabai į hormonų temą aš, bet nežinau, kur rašyt. Pasidariau Vitamino D tyrimą - 20 ng/ml, kai normos 30-100. Hm, į normas tai netelpu.


Man kažkaip atrodo, kad Lietuvoje visi netelpa į normas, bent jau po žiemos. Na man taip atrodo... Gi saulės turime tik kelias savaites per metus, ko norėti...
Atsakyti
QUOTE(nefifi @ 2015 04 01, 10:48)
Nelabai į hormonų temą aš, bet nežinau, kur rašyt. Pasidariau Vitamino D tyrimą - 20 ng/ml, kai normos 30-100. Hm, į normas tai netelpu.

Nefifi, dariausi ir aš aną savaitę, tai atsakymas mano kiek didesnis už tavąjį. Kol kas su medikais nesikonsultavau, bet radau informacijos (ir aišku jau pamečiau - jeigu rasiu - pasidalinsiu), kad vit. D kiekis (toks, kokį nustatė tau, ar man), netgi gerokai viršija gruodžio-kovo mėnesio normas.

Štai ir šaltinis 4u.gif Nors pasigilinus labiau, tampa akivaizdu, kad skirtinguose šaltiniuose yra nurodomos skirtingos normos. Štai pvz.:
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iveina: 01 balandžio 2015 - 12:16
Iš karto pabrėžiu, kad tai tik mano nuomonė mirksiukas.gif
Aš irgi kažkada savo endokrinologės užklausiau dėl galimo vitamino D trūkumo... Atsakė, kad tai šiandieninės mados klyksmas. Sakė visur konferencijose kur ji yra dalyvavusi visi kalba kaip beveik visas ligas reikia gydyti atstatant vitamino D trūkumą, nors niekas nekalba apie kokius nors atliktus išsamius, pagrindžiančius dabartinius spėjimus tyrimus apie vitamino trūkumo žalą. O ir paties vitamino D tyrimo kaina beprotiška (čia gydytojos sakinys). Labiau vitaminas D aktualus augančiam organizmui, bet kaip ji sakė net savo mergaitei, katra jau gal pradėjo eiti į mokyklą nieko papildomo neduoda. Aš jai dar pasisakiau, kad nemėgstu būti/ degintis saulėje, tai ji atskė, kad saulė nėra būtina. Svarbiausia, kad būti šviesoje, o vitaminas D gaminasi/ patenka per pliką odą.
Po šio pokalbio vitamino D trūkumo/normos nesureikšminu kaip nepastojimo priežasties g.gif Mūsų mamos ir močiūtės gimdė po 6-8 vaikus gyvendamos toje pačioje Lietuvoje ir gaudamos tą patį vitamino D kiekį kaip ir mes blush2.gif Kažin ar jis koją kiša dėl nepastojimo? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Iveina @ 2015 04 01, 11:59)
Nefifi, dariausi ir aš aną savaitę, tai atsakymas mano kiek didesnis už tavąjį. Kol kas su medikais nesikonsultavau, bet radau informacijos (ir aišku jau pamečiau - jeigu rasiu - pasidalinsiu), kad vit. D kiekis (toks, kokį nustatė tau, ar man), netgi gerokai viršija gruodžio-kovo mėnesio normas.

Turėjau įtarimų, kad gi darantis tyrimą man, kaip mėgėjai būti saulėj, liepą, manau, būtų viršytos visos normos smile.gif Sakau, kad jausti kažką blogo - nejaučiu.
Comma, esu labai linkusi tau pritarti. Nes net google visaip vedu Vit. D ir pastojimo ryšį, bet informacijos negaunu. Tiesiog dariausi vakar AMH, tai prie to pačio sugalvojau ir vit. D.
Atsakyti
[quote=siaures meskute,2015 03 31, 20:21]
jis isskaiciuojamas is testoterono ir shgb 4u.gif
[b]

Ačiū už atsakymą, pasiskambinau į laboratoriją, kur darysiu, tai sakė kad šių hormonų išskaičiuotas santykis smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Comma @ 2015 04 01, 14:11)
Iš karto pabrėžiu, kad tai tik mano nuomonė mirksiukas.gif
Aš irgi kažkada savo endokrinologės užklausiau dėl galimo vitamino D trūkumo... Atsakė, kad tai šiandieninės mados klyksmas. Sakė visur konferencijose kur ji yra dalyvavusi visi kalba kaip beveik visas ligas reikia gydyti atstatant vitamino D trūkumą, nors niekas nekalba apie kokius nors atliktus išsamius, pagrindžiančius dabartinius spėjimus tyrimus apie vitamino trūkumo žalą. O ir paties vitamino D tyrimo kaina beprotiška (čia gydytojos sakinys). Labiau vitaminas D aktualus augančiam organizmui, bet kaip ji sakė net savo mergaitei, katra jau gal pradėjo eiti į mokyklą nieko papildomo neduoda. Aš jai dar pasisakiau, kad nemėgstu būti/ degintis saulėje, tai ji atskė, kad saulė nėra būtina. Svarbiausia, kad būti šviesoje, o vitaminas D gaminasi/ patenka per pliką odą.
Po šio pokalbio vitamino D trūkumo/normos nesureikšminu kaip nepastojimo priežasties g.gif Mūsų mamos ir močiūtės gimdė po 6-8 vaikus gyvendamos toje pačioje Lietuvoje ir gaudamos tą patį vitamino D kiekį kaip ir mes blush2.gif Kažin ar jis koją kiša dėl nepastojimo? g.gif

Mūsų mamos močiutės kurios gimdė seniau gal neturėjo bėdų su pastojimu. Ir dar daug kitų dalykų įtakojo.
Na kas kaip nori tas taip vadina, mada ar būtinybė. Bet jei jūsų endokrinologe teigia kad vjt d skirtas tik augimui...Na aš tokia nepasitikeciau. Čia tik mano nuomone wink.gif ir koks čia mados reikalas...Jo nauda jau seniai nustatyta o kad į Lt atkeliavo tik kokie metai... Na svarbu atkeliavo.


Papildyta:
QUOTE(nefifi @ 2015 04 01, 14:36)
Turėjau įtarimų, kad gi darantis tyrimą man, kaip mėgėjai būti saulėj, liepą, manau, būtų viršytos visos normos smile.gif Sakau, kad jausti kažką blogo - nejaučiu.
Comma, esu labai linkusi tau pritarti. Nes net google visaip vedu Vit. D ir pastojimo ryšį, bet informacijos negaunu. Tiesiog dariausi vakar AMH, tai prie to pačio sugalvojau ir vit. D.

Blogai ieskot info. 4u.gif
As ji keliausi beveik tris metus kol pasiekiau norma tad visiems jis labai skirtingai.
Atsakyti
QUOTE(siaures meskute @ 2015 04 01, 15:26)
Mūsų mamos močiutės kurios gimdė seniau gal neturėjo bėdų su pastojimu. Ir dar daug kitų dalykų įtakojo.
Na kas kaip nori tas taip vadina,  mada ar būtinybė. Bet jei jūsų endokrinologe teigia kad vjt d skirtas tik augimui...Na aš tokia nepasitikeciau. Čia tik mano nuomone wink.gif ir koks čia mados reikalas...Jo nauda jau seniai nustatyta o kad į Lt atkeliavo tik kokie metai... Na svarbu atkeliavo.
Papildyta:

Būtent, kad neturėjo problemų. Vadinasi vitamino D trūkumas negali būti kertinis akmuo nepastojime. Niekur nerašiau, kad gydytoja teigia, jog D reikalingas tik augimui g.gif Ji vaiką paminėjo kaip svarbų pavyzdį (jis jos vaikas ir auga, o vaikui juk skiriame visą savo dėmesį ir žinias). Tiesiog jis reikalingas, to ji neneigia, bet tikrai taip sureikšminti nevaisingume irgi nereikia.
Na pakėlei tą vit. D, kokie pojūčiai? Kas nors pasikeitė? Kalba eina apie tai, kad D NĖRA priežastis nepastoti. Gal savijautai ir padeda (kaulai tvirtesni, senatvėje GAL bus geriau dėl širdies ligų ir pan.), bet tikrai su vaisingumu/ nevaisingumu nežaidžia tokios nerealios rolės kaip bandoma dabar nupiešti.
O tai gal gali padėti surati realių straipsnių su tyrimais įrodančiais, kad tai susiję su nepastojimu? Mes nerandam.... O papilstymui į tuščią iš kiauro (straipsniai be konkrečių tyrimų, jų analizių ir atlikusių mokslininkų pavardžių) tikrai nėra tai į ką turime gilintis. Mano nuomone tokie straiupsniai tik marketingas ir nieko daugiau g.gif
Atsakyti
QUOTE(Comma @ 2015 04 01, 17:38)
Būtent, kad neturėjo problemų. Vadinasi vitamino D trūkumas negali būti kertinis akmuo nepastojime. Niekur nerašiau, kad gydytoja teigia, jog D reikalingas tik augimui g.gif Ji vaiką paminėjo kaip svarbų pavyzdį (jis jos vaikas ir auga, o vaikui juk skiriame visą savo dėmesį ir žinias). Tiesiog jis reikalingas, to ji neneigia, bet tikrai taip sureikšminti nevaisingume irgi nereikia.
Na pakėlei tą vit. D, kokie pojūčiai? Kas nors pasikeitė? Kalba eina apie tai, kad D NĖRA priežastis nepastoti. Gal savijautai ir padeda (kaulai tvirtesni, senatvėje GAL bus geriau dėl širdies ligų ir pan.), bet tikrai su vaisingumu/ nevaisingumu nežaidžia tokios nerealios rolės kaip bandoma dabar nupiešti.
O tai gal gali padėti surati realių straipsnių su tyrimais įrodančiais, kad tai susiję su nepastojimu? Mes nerandam.... O papilstymui į tuščią iš kiauro (straipsniai be konkrečių tyrimų, jų analizių ir atlikusių mokslininkų pavardžių) tikrai nėra tai į ką turime gilintis. Mano nuomone tokie straiupsniai tik marketingas ir nieko daugiau g.gif




Comma. Manau kai yra bėdų pastiojime galima bandyti visus būdus.Bet jei manote kad prieš vit gėrimą reikia išnagrinėti visą literatūra ir dar su tyrimais ir analizem...Nu tada negerkite tu vit wink.gif aš tikrai jaučiu poveikį kai nebėra jo trūkumo.
Kolkas tik iš jūsų endokrinologes tą girdejau kad tai marketingas. Nes visos kitos skiria bent tam kad organizmui būtu geriau. O kai jam geriau ir pastoti GAL bus lengviau.Bet taip galima ir nieko nedaryti 4u.gif tikrai nesiruošiu jūsų įtikinėti.
P.S. Mada yra kokie metai su tuo vit d... Bet mano endokrimologe ji paskyre tirtis dar 2012 m ir ji rašo mokslo darbus ir gilinasi į nevaisingumą susijusi su pks.


Na kai prisesiu prie kompo ikelsiu kelias nuorodas.



Atsakyti
Šį pranešimą redagavo siaures meskute: 01 balandžio 2015 - 16:54
QUOTE(siaures meskute @ 2015 04 01, 16:48)
Na kai prisesiu prie kompo ikelsiu kelias nuorodas.

būtų įdomu nuorodos. Nes informacijos jau seniausiai aš ieškau ne tik LT puslapiuose. Pačio fakto, kad veikia vaisingumą, man negana, norėtųsi detaliau. Kaip ir šiame psl, citata: Moterys, kurios turėjo pakankamą vitamino D kiekį, turėjo beveik du kartus didesnę tikimybę pastoti nei moterys, kurioms buvo vitamino D trūkumas. Kadangi moterys su pakankamu hormono kiekiu buvo labiau linkę gaminti aukščiausios kokybės embrionus, taip pat mokslininkai iškėlė hipotezę, kad vitaminas D dalyvauja kiaušialąsčių kiaušidėse gamyboje bei embriono sėkmingai implantacijai į gimdą. Hipotezė dar nėra teiginys... o šiaip hipotezuojant, tai apie kiekvieną vitaminą galima prirašyti . Gali turėti įtakos, gali ir neturėti.
Dėl vieno visgi būčiau tikra - vien tik D trūkumas nėra priežastis. Kompleksiškai įvertinant moters būklę - taip, tikiu, bet tikrai ne esminis dalykas.
Atsakyti
QUOTE(siaures meskute @ 2015 04 01, 15:48)
Comma. Manau kai yra bėdų pastiojime galima bandyti visus būdus.Bet jei manote kad prieš vit gėrimą reikia  išnagrinėti visą literatūra ir dar su tyrimais ir analizem...Nu tada negerkite tu vit wink.gif  aš tikrai jaučiu poveikį kai nebėra jo trūkumo.
Kolkas tik iš jūsų endokrinologes tą girdejau kad tai marketingas. Nes visos kitos skiria bent tam kad organizmui būtu geriau. O kai jam geriau ir pastoti GAL bus lengviau.Bet taip galima ir nieko nedaryti  4u.gif tikrai nesiruošiu jūsų įtikinėti.
P.S. Mada yra kokie metai su tuo vit d...  Bet mano endokrimologe ji paskyre tirtis dar 2012 m  ir ji rašo mokslo darbus ir gilinasi į nevaisingumą susijusi su pks.
Na kai prisesiu prie kompo ikelsiu kelias nuorodas.

Na ką aš supranti tai, kad musu požiūriai kardinaliai skiriasi. Tai nėra blogai, tiesiog negali visi vienodai galvoti ir gyventi. Aš vadovaujuosi tuo, kad mano organizmas/ kūnas nėra šiukšlių dėžė ar bet perdirbimo mechanizmas. Niekada nekisau ir nekisiu i save kažko kas kažkam atrodo aukso gabalu. Kiek yra galimybes visada stengiuosi rinkti info ir daryti išvadas reikia man to ar nereikia, ir jei reikia tai kokios pasekmes manęs gali tykoti. Pastoti nėra mano galutinis tikslas, todėl nors ir tr su mielu noru po poros ciklu imtų pinigelius ir kartoti ivf, aš jungčių stop signalą. O kaip liepiamosios pasekmes? Juk man reikės su jomis kovoti, tr deja nedalyvaus. Galu gale ne tik tr, bet ir vietiniai musu specai darytų ta pati. Galutinis tikslas pastojus, užauginti ir pastatyti ant kojų ta issvajota mažiukai.
Mintis kad kažką reikia daryti pati iš savęs nėra bloga. Bet daryti reikia siekiant kažkokio tikslo, o ne dirbti vardan darbo. Kiekvienas renkasi smulkmenas, kurios padeda pasiekti tikslą. Dažnai pasirenka skirtingai - vieniems padeda malda, kitiems užkalbėjimai, trejiems gydytojai, ketvirtinės draugių ir draugu patarimai (nes jiems tai juk padėjo), ketvirti itikeje papildų marketingu... Galima daug vardinti, bet tai vargina.
Visiškai sutinku su nefifi - kompleksine vit. D pagalba gal ir yra, bet tai tikrai nėra ne pastojimo priežastis.
P.s. sorry už klaidas - planetas, o dar pagal save pataiso klaidas doh.gif
Atsakyti
QUOTE(nefifi @ 2015 04 01, 21:36)
būtų įdomu nuorodos. Nes informacijos jau seniausiai aš ieškau ne tik LT puslapiuose. Pačio fakto, kad veikia vaisingumą, man negana, norėtųsi detaliau. Kaip ir šiame psl, citata: Moterys, kurios turėjo pakankamą vitamino D kiekį, turėjo beveik du kartus didesnę tikimybę pastoti nei moterys, kurioms buvo vitamino D trūkumas. Kadangi moterys su pakankamu hormono kiekiu buvo labiau linkę gaminti aukščiausios kokybės embrionus, taip pat mokslininkai iškėlė hipotezę, kad vitaminas D dalyvauja kiaušialąsčių kiaušidėse gamyboje bei embriono sėkmingai implantacijai į gimdą. Hipotezė dar nėra teiginys... o šiaip hipotezuojant, tai  apie kiekvieną vitaminą galima prirašyti . Gali turėti įtakos, gali ir neturėti.
Dėl vieno visgi būčiau tikra - vien tik D trūkumas nėra priežastis. Kompleksiškai įvertinant moters būklę - taip, tikiu, bet tikrai ne esminis dalykas.



biski nesuprantu as jusu ... atrodo kad per prievarta liepciau. kur as rasiau kad vit D trukumas butu nepastojimo priezastis? nu tai faktas kad ne, bet jei yra pastebima kad ji vartojant yra kokybiskesne reprodukcjos sistema tai todel ir siulau vartoti . jis ir spermai gerai ir kiausidems ... nesu ta supermama kuri turi kruvas moksliniu darbu ir tik ju pagristumu tikeciau jei tokio nera vadinasi ne , as ne vien vit d vartoju o ir gelezi feritinui kelti , foline vit E , nu ir zinokit nei as ieskau info su tyrimais nei ka. jei jau yra pastebejimas kad gali padeti tai ir griebiusi siaudo. info apie vit D ieskojau tik tada kai man endokrinologe tada paskyre ir dar ne vienas ginius ir mano kita endokrinologe apie tai nezinojo ir nezinojo kokia nauda.. tada ir ziurejau kodel man siulo .
na bet jus visuose forumuose esat pakankamai kategoriskai nusiteikusios ir visur stengiates sumenkinti pasisakymus, zinot mergaites as tikrai tikrai nuosirdziai sakau nu neliepiu per prievarta... nu nenorit ir negerkit , jei jums neuztenka straipsniu ir butinai reikia moksliniu paskaiciavimu ir kitu dalyku 4u.gif tai tikrai nereikia nei pradeti , as manau kai organizmas bus stipresnis bus ir lengviau , beje vit D taip pat yra pasisakymu kad saugo nuo vezio ... kadangi turiu bedu su kakleliu as ir viliuosi jo nauda .
as tikiu endokrinologe kuri siuo keliu eina ir domisi nevaisingumu ir kuriai neuztenka kad tth butu normoj kuriai neuztenka kad prolaktinasbutu normoj ...ji stengiasi padeti pacientems, ir visad labai labai atidziai apziuri tyrimus ir stengiasi savo ziniomis padeti.
kad ir ta pati afrika... nei ten salygu nei ko ...bet nei endometrioziu nei nepastojimo.... 4u.gif


http://www.eje-onlin.../5/765.full.pdf

http://articles.merc...nfertility.aspx


http://www.scienceda...40814191530.htm

ir dar karteli sakau merginos nei vienai per prievarta nieko nesiulau , pati nevaisingume esu 6 metai ..lankiausi ne pas viena gyd, endokrinologa, ar giniu...tieisiog dalinuosi info ka zinau ka sake ka tiria ..norisi padeti ir pasakyti ka zinau ...

Papildyta:
QUOTE(Comma @ 2015 04 01, 22:00)
Na ką aš supranti tai, kad musu požiūriai kardinaliai skiriasi. Tai nėra blogai, tiesiog negali visi vienodai galvoti ir gyventi. Aš vadovaujuosi tuo, kad mano organizmas/ kūnas nėra šiukšlių dėžė ar bet perdirbimo mechanizmas. Niekada nekisau ir nekisiu i save kažko kas kažkam atrodo aukso gabalu. Kiek yra galimybes visada stengiuosi rinkti info ir daryti išvadas reikia man to ar nereikia, ir jei reikia tai kokios pasekmes manęs gali tykoti. Pastoti nėra mano galutinis tikslas, todėl nors ir tr su mielu noru po poros ciklu imtų pinigelius ir kartoti ivf, aš jungčių stop signalą. O kaip liepiamosios pasekmes? Juk man reikės su jomis kovoti, tr deja nedalyvaus. Galu gale ne tik tr, bet ir vietiniai musu specai darytų ta pati. Galutinis tikslas pastojus, užauginti ir pastatyti ant kojų ta issvajota mažiukai.
Mintis kad kažką reikia daryti pati iš savęs nėra bloga. Bet daryti reikia siekiant kažkokio tikslo, o ne dirbti vardan darbo. Kiekvienas renkasi smulkmenas, kurios padeda pasiekti tikslą. Dažnai pasirenka skirtingai - vieniems padeda malda, kitiems užkalbėjimai, trejiems gydytojai, ketvirtinės draugių ir draugu patarimai (nes jiems tai juk padėjo), ketvirti itikeje papildų marketingu... Galima daug vardinti, bet tai vargina.
Visiškai sutinku su nefifi - kompleksine vit. D pagalba gal ir yra, bet tai tikrai nėra ne pastojimo priežastis.
P.s. sorry už klaidas - planetas, o dar pagal save pataiso klaidas  doh.gif



Comma kaip ir pati sakai vieni tiki svestu vandeniu kiti gyd kiti papildais ...kiti nieko nedaro ir vis iesko ir vis bando ale issiaiskinti ... kas ka nori tas ta renkasi . tik buk gera nu parodyk kur rasiau kad vit D trukumas rasiau gali buti nepastojimo priezastis? tai kad gali butu sudedamoji dalis taip bet kur rasiau kad pagrindine? man atrodo kad per ta pykti jus paparsciausiai nebematot ir skaitot taip kaip jus norite...tik nesupykite ir neisizeiskit mergaites 4u.gif tas isvadas pasidariau is kitos temos o cia ziuriu tesiasi 4u.gif

Atsakyti
Šiaurės meškute, nieko asmeniško ir nieks savo nuomonės nebando įpiršti. Viskas vyksta diskusijų principu.
o už straipsnius dėkui, pasiskaitysiu.
Atsakyti