Vėl pasinešiau ant fantasy žanro. Ir pradėjau skaityti Young Adult skira knygų seriją Throne of Glass.
https://www.goodread...throne-of-glassKnygos geros, pirma buvo tokia šiaip sau, bet kitos tai daug geresnės. Mane žiauriai nustebino kaip pasikeitė jauniems paaugliams skirtos knygos. Pirma knygos pagrindinė veikėja Celaena Sardothien yra samdoma žudikė.
Kuri pagarsėjusi visam sviete kaip geriausia iš geriausiųjų. Ir ne tai nėra tik gandai, ji tikrai žudo žmones pagal užsakymą. Ir jai...... 17
kai karalius ją pagauna ir uždaro į druskos kasyklas vergauti, kuriuose 6 mėnesiai ilgiausias laikas kurį pavyko ten uždarytam žmogui išgyventi. Truputi žiauroka sakyčiau kaip jauniems paaugliams. Kai Haris Poteris susilaukė tiek kritikos, kai vėlesnėse knygose ėmė mirti personažai, tai šitoj pirmoj serijos knygoj jų buvo nugalabyta tiek kad Hariui Poteriui tik po lapais pernykščiais slėptis. Knygoje aprašomi ir minimi tokie dalykai kaip skerdynės, žmogžudystės, prievartavimai. Ir rašoma apie tai taip kasdieniškai, lyg aš kalbėčiau apie dantų valymasi.
2 mane stebinantis dalykas tai Celaenos meilės keliai. Bet po trijų knygų vis dar esu sutrikusi, kuri vyrą jį myli. Pirma knyga buvo Princo Doriano kaip jos meilės objekto knyga. Atroje knygoje ji jau pastatė Dorianą į draugo vaidmenį ir įsižiūrėjo į jo geriausia draugą pilies sargybinių vadą Chaol Westfall kurį po 3/4 knygos bandė nužudyti ir jei Dorianas tikrai būtų tai padariusi. Trečia knyga ir šia vėl naujas vyriškis jos gyvenime. Rowan'as yra paskirtas jos mokytoju ir ji svarsto apie galimybe su juo permiegoti, bet vietoj to net ir nežinau aš ji tam ryšis nes ji yra pasižadėjus grįžti Dorianui ir Chaolui, ir dar geriau pasirodo kad ji yra nuo vaikystės susaistyta nenutraukiamu ryšiu su generolu Aedon, kuris 10 metų galvojo jog ji negyva. 4 geri, stiprūs vyrai jos paslaugoms. Ar ne per gerai, ? Skaitau knygas ir negaliu išsirinkt mėgstamiausio...
3 mane stebinantis dalykas pati Celaena. Ji siaubingai arogantiška, pašaipūnė, savigailos specialistė. kaip Samdoma žudikė profė gali būti ta pati nuolat inkščianti personažė, kurią sutinku šiose knygose.
Viena diena ji šaltakraujiška, viską apgalvojanti sociaopatė, kitą staiga savim besibjaurinti dėl visko besijaudinanti ir kvailai besielgianti neurastenikė.
(Numiršta jos draugė, ji matai liūdi ir nori pasikalbėt su ją tad atidaro vartus į mirusių pasaulį. Nors puse knygos iš tokių vartų lendantys padarai pilyje skerdė žmones į kairę ir į dešine ir jos pačios vos nesuvalgė, jos draugė kuri mirė tas būtybės gaudė ir pro varus siuntė atgal į jų pasaulį. Ir jai ***** kad ji elgiasi it savanaudė kalė, ji žino jog vartus lengva atidaryt bet sunku uždaryt, o pro atidarytus vartus į jos pasaulį gali sulysti visokia viską žudanti bjaurastis, bet jai dzin, ji naudojasi burtais iš KNYGOS nes nieko nesigaudo tuose burtuose. Ir jei atvirai kai išlindo pabaisos jos sukramtyt ir jos draugai turėjo ją gelbėt, verčiau jau būtų ją ten palikę, nes tokiai kvaišiai tokia baigtis geriausia.
) Vienam skyriui ji man patinka, kitam norisi ją savom rankom prismaugti.
Keistos tos šiuolaikinės knygos 12-15 paaugliams. tarsi suaugusiems su detaliais žudynių aprašymais, Personažais kurie savyje turi daugiu savigailos nei heroizmo. Savanaudiškum nei garbės.
Keisčiausia, jog nepaisant šitiekos dalykų siužetas man patinka. Na bet man ne 15 ir aš dar ne tokių dalykų esu skaičius. Einu skaityt ketvirtos knygos, gal visgi suaugs biški kvaiša
, nes man jau ima labiau patikt Hitlerio tipo karalius, nei knygos heroje.