Įkraunama...
Įkraunama...

Vegetodistonija..depresija..PA..nerimas

QUOTE(Demetra @ 2014 12 02, 21:10)

Man remisijos po kelis metus būdavo, kartais net pamiršdavau, kad turiu tą ligą. Bet po sukrėtimų, stresų liga vėl išlenda visu gražumu.


Laukiu aš taip pat pasveikimo, kad nors ir kuriam laikui bent remisija ateitų. Atsigaučiau.
Papildyta:
QUOTE(Stichija @ 2014 12 02, 20:06)
Nebe, zuvo iskritus is 9 auksto pries 2 metus. Neaisku, ar pati issoko, ar per lunatizma, nes po menopauzes labai snarkiai lunatikuodavo, i kiema iseidavo, valgyt darydavo ir t.t.  Po jos mirties man po 9 metu remisijos visos bedos atsinaujino  verysad.gif


Skaudūs išgyvenimai. Užjaučiu.
O tuos 9 metus, taip ir be panikos, nerimo gyvenote ir be vaistų?
Atsakyti
QUOTE(Stichija @ 2014 12 02, 20:06)
Po jos mirties man po 9 metu remisijos visos bedos atsinaujino  verysad.gif



Oho kokia ilga remisija pas jus buvo ,netgi 9 metai bigsmile.gif kaip prie tokiu problemu, tai cia kazkokia fantastika 4u.gif

man tai vis dar nedrasu sakyti, kad ir as prie visu cia prisiskaitau, nes as kaip sakiau nesuvokiu kas man yra, vieni psichiatrai aiskina kad vidutinio sunkumo depresija, kiti kad hipochondrija, treti, kad panikiere esu, zinau tik tiek kad tu tokiu trumpai trunkanciu pa nera (bet gal ir gerai), bet jau nerimo kas do stiprumas tai eina sau blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Demetra @ 2014 12 02, 19:24)
Žiūriu, daugiausiai nerimas ir PA paveldimi. O pas mane giminėje nėra sergančių  schmoll.gif .


na, aš irgi manau, kad nepaveldėjau g.gif g.gif , man PA prasidėjo po sūnau avarijos, 36 metų amžiaus.. Giminėj irgi niekas neserga nerimo sutrikimais. Kaip gydytojas sakė, jei taip vėlai "iššauna", greičiausiai - dėl psichologinės traumos (posttrauminis streso sindromas) arba "užgyventa" dėl ilgalaikių aplinkybių.

Bet kaip aiškino ir psichiatras, ir genetikas, paveldima yra tam tikra psichikos struktūra. Ją mes atsinešame gimdami, gali būti, kad polinkis į PA atsineštas, bet per gyvenimą žmogus ėjo be didelių sukrėtimų ir neišlindo, o jo palikuonims gali ir pasireikšti. Taip kad mes iš tiesų nelabai ir galim žinoti, kokią informaciją nešame ir perduodam. Ir tai, kad giminėj nėra sergančių, dar nieko nesako.

O giminėj nėra prasigėrusių arba stipriai geriančių, gėrusių? Čia šiaip klausimas, nes labai dažnai tai yra būtent nerimo kamuojami žmonės, radę būdą "gydytis".. Dažniausiai tai būna labai jautrūs žmonės, gabūs.

O elgesio, tame tarpe ir nerimastingo, neurotiško, hipochondriško - vaikai gali išmokimo būdu įgyti, matydami, taip sakant, pavyzdžius.. Vo teip vot.

[B]Stichija,[B] aš tai buvusi šokėja, dar kokius 8 metus joga užsiiminėjau (be jokių ten filosofijų, čakrų ir pan - grynas judesys), irgi be judesio gyvenimo neįsivaizdavau, o dabar tik savarankiškai besportuoju paskui 3 mažius lakstydama. Be to, taip gerai būna pasportavus thumbup.gif thumbup.gif galvoju,
Atsakyti
o vat man su judesiu nekas g.gif daktarelis liepe judeti, bet kolkas neatrandu kuria kryptimi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(jauniute @ 2014 12 02, 22:32)
o vat man su judesiu nekas g.gif  daktarelis liepe judeti, bet kolkas neatrandu kuria kryptimi 4u.gif

Jeigu nedirbate, eikit į kokią aerobiką. Tikrai išjudins visai dienai ar vakarui.
Atsakyti
QUOTE(jauniute @ 2014 12 02, 22:32)
o vat man su judesiu nekas g.gif  daktarelis liepe judeti, bet kolkas neatrandu kuria kryptimi 4u.gif


judesiui krypties nereikia, reikia noro 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Linaska1 @ 2014 12 02, 20:24)
O tuos 9 metus, taip ir be panikos, nerimo gyvenote ir be vaistų?

Su vaistukais, bet puse ar ketvirtukas klonazepamo ryte man negadino nuotaikos ir gydytojas sake, kad cia daugiau psichologinis pripratimas, nes per maza doze. Budavo kartais kazkas sukirba, bet kazkaip stumiausi ir jei per puse metu 1 tab xanax suvartodavau, tai manau, bukle buvo tikrai labai gera.
Dabar su vaistais, bet jau stojuos ant koju tfiutfiutfiu, net gydytojas issiziojes kaip as cia greit forsuoju. Kol kas mane labiausiai knisa baime vienai iseiti i zmones ir tada prasidedanti PA galvos svaigulio pavidalu doh.gif Bet vistiek einu blush2.gif , ir einu ir einu smile.gif Lyg pradejau normaliai miegot, nebeverkiu, gryzo ankstesni interesai, vel nardau medicinos ir madu zurnaluose, ziuriu komedijas, kazkaip imu save labai stipriai uz pakarpos ax.gif
Papildyta:
QUOTE(jauniute @ 2014 12 02, 21:32)
o vat man su judesiu nekas g.gif  daktarelis liepe judeti, bet kolkas neatrandu kuria kryptimi 4u.gif

Jei baisu vienai kur iseiti, ar dar nesijauciat saugi, tai darykit kaip as - pasileidziu graziai muzika ir soku belekaip, tai pasokineju, tai uodega pakraipau lotuliukas.gif , tai pilva pamaskatuoju, belekaip, svarbiausia kokiu 20-30 min kas antra diena bent 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(RitaRazi @ 2014 12 02, 20:53)
na, aš irgi manau, kad nepaveldėjau g.gif  g.gif , man PA prasidėjo po sūnau avarijos, 36 metų amžiaus.. Giminėj irgi niekas neserga nerimo sutrikimais. Kaip gydytojas sakė, jei taip vėlai "iššauna", greičiausiai - dėl psichologinės traumos (posttrauminis streso sindromas) arba "užgyventa" dėl ilgalaikių aplinkybių.

Bet kaip aiškino ir psichiatras, ir genetikas, paveldima yra tam tikra psichikos struktūra. Ją mes atsinešame gimdami, gali būti, kad polinkis į PA atsineštas, bet per gyvenimą žmogus ėjo be didelių sukrėtimų ir neišlindo, o jo palikuonims gali ir pasireikšti. Taip kad mes iš tiesų nelabai ir galim žinoti, kokią informaciją nešame ir perduodam. Ir tai, kad giminėj nėra sergančių, dar nieko nesako.

O giminėj nėra prasigėrusių arba stipriai geriančių, gėrusių? Čia šiaip klausimas, nes labai dažnai tai yra būtent nerimo kamuojami žmonės, radę būdą "gydytis".. Dažniausiai tai būna labai jautrūs žmonės, gabūs.

O elgesio, tame tarpe ir nerimastingo, neurotiško, hipochondriško - vaikai gali išmokimo būdu įgyti, matydami, taip sakant, pavyzdžius.. Vo teip vot.



Nėra mano giminėje geriančių, bet jau artimoje. Manau čia daugiau nulemta psichologinės struktūros, nes aš vaikystėje buvau labai jautri - bijodavau tamsos, sapnuodavau košmarus, apskritai, negalėdavau viena miegoti. Ir tas jautrumas išliko. O susirgau aš 21 -erių, PA smogė kai buvau susinervinusi.

QUOTE(Stichija @ 2014 12 03, 12:22)
Su vaistukais, bet puse ar ketvirtukas klonazepamo ryte man negadino nuotaikos ir gydytojas sake, kad cia daugiau psichologinis pripratimas, nes per maza doze. Budavo kartais kazkas sukirba, bet kazkaip stumiausi ir jei per puse metu 1 tab xanax suvartodavau, tai manau, bukle buvo tikrai labai gera.
Dabar su vaistais, bet jau stojuos ant koju tfiutfiutfiu, net gydytojas issiziojes kaip as cia greit forsuoju. Kol kas mane labiausiai knisa baime vienai iseiti i zmones ir tada prasidedanti PA galvos svaigulio pavidalu  doh.gif Bet vistiek einu  blush2.gif , ir einu ir einu  smile.gif  Lyg pradejau normaliai miegot, nebeverkiu, gryzo ankstesni interesai, vel nardau medicinos ir madu zurnaluose, ziuriu komedijas, kazkaip imu save labai stipriai uz pakarpos  ax.gif
Papildyta:

Jei baisu vienai kur iseiti, ar dar nesijauciat saugi, tai darykit kaip as - pasileidziu graziai muzika ir soku belekaip, tai pasokineju, tai uodega pakraipau  lotuliukas.gif , tai pilva pamaskatuoju, belekaip, svarbiausia kokiu 20-30  min kas antra diena bent  4u.gif


Man lygiai tas pats. Ir pastebiu, kad kuo daugiau užsidarai namie, tuo paskui baisiau save "perlaužt" ir išeiti į žmones. Išsivysto vadinamasis agorafobinis vengimas. Ypač sunku eiti į tas vietas, kur kažkada jau buvo PA. O tu šaunuolė, kad susitvarkai thumbup.gif. Kuo daugiau eisi į žmones, tuo greičiau praeis ta baimė. Jei pasiduosime baime, ji galutinai užvaldys.
Atsakyti
QUOTE(Demetra @ 2014 12 03, 13:18)
O tu šaunuolė, kad susitvarkai  thumbup.gif. Kuo daugiau eisi į žmones, tuo greičiau praeis ta baimė. Jei pasiduosime baime, ji galutinai užvaldys.

Sia savaite mano vyras komandiruotej ir dar pasistenge, kad saldytuvas butu tuscias lotuliukas.gif , tai nori nenori turiu eiti is namu, apsipirkti. Vat ka tik gryzau 3 km numynus, ejau ir labejau sau " as galiu as galiu as galiu " biggrin.gif , nu aisku tai einant dar ne taip baisu, bet parduotuvej buvo nesaldu, bet susiemiau i rankas, apsipirkau ir visai jau rami parejau, pasedejau ant suolelio prie Oslo ilankos, pameditavau i vandeni ziuredama, tada i 2 aukstus kalniukus uzsirepeckojau ir jokiu baimiu neliko blush2.gif , dabar eisiu sokti pagal muzika, nes daktaras liepe butinai aerobini kruvi po 20-30 min spausti is saves, tai spausiu ax.gif
Atsakyti
o as laimei jokiu agorafobiju neturiu, man net per didziausia nerima nebaisu i lauka eiti, as kaip tik sakyciau meginu istrukti, man per ta siaubinga atkriti kaip tik baisu vienai namie buti, o anksciau namai buvo mano tvirtove 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Stichija @ 2014 12 03, 15:40)
dabar eisiu sokti pagal muzika, nes daktaras liepe butinai aerobini kruvi po 20-30 min spausti is saves, tai spausiu  ax.gif



o jus tikrai labai sparciai taisotes bigsmile.gif tai po kiek db vaistu geriate? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(jauniute @ 2014 12 03, 16:06)
o as laimei jokiu agorafobiju neturiu, man net per didziausia nerima nebaisu i lauka eiti, as kaip tik sakyciau meginu istrukti, man per ta siaubinga atkriti kaip tik baisu vienai namie buti, o anksciau namai buvo mano tvirtove 4u.gif
Papildyta:
o jus tikrai labai sparciai taisotes bigsmile.gif  tai po kiek db vaistu geriate? 4u.gif

dabar Seroxat 0.5 tab + 1/4 tab, ta prasme bandau prieiti i 1 tab, ir ryte bei vakare po ketvirtuka klonazepamo, bet itariu daktaras greitai ji nuims g.gif
Atsakyti
QUOTE(Stichija @ 2014 12 03, 17:15)
dabar Seroxat 0.5 tab + 1/4 tab, ta prasme bandau prieiti i 1 tab, ir ryte bei vakare po ketvirtuka klonazepamo, bet itariu daktaras greitai ji nuims  g.gif



o fluanxolio nebe? 4u.gif

bet tikrai su tokia nedidele doze tai puikiai taisotes, ir salutiniai jau nebetaip kankina? bigsmile.gif
Atsakyti