QUOTE(mintas @ 2014 12 30, 20:04)
1. Šį mėnesį, kai temperatūra kelis kart buvo nukritusi iki -15C šildytis teko daugiau, Šio mėnesio viso sunaudojau elektros energijos už ~550Lt. Turint omenį, kad ~200Lt sunaudodavau ir vasarą, galima teigti, kad šio mėnesio namo šildymas elektra man kainavo ~350Lt.
2. Beje, paprasto rekuperatoriaus šilumokaičio atveju, turi būti ne žemesnė lauko temperatūra, kaip +4C, tad šiuo atveju tenas šildys lauko orą ne 20C bet ~24C ir visa ši šiluma be jokios papildomos naudos bus išmetama lauk.
3. Čia manau neverta gilintis į skaičiavimus, kiek tokių dienų būna, o siūlau prisiminti medeinos istoriją, kur akivaizdžiai matėsi, kad daugiau niekam, išskyrus rekuperatoriaus apsaugą, naudos neduodantis oro šildymas kainavo daugiau, nei viso namo šildymas
.
4. Beje, noriu atkreipti dėmesį, kad su entalpiniu šilumokaičiu ir ŽŠ gauni galutinę temperatūrą labai jau panašią į rotorinio rekuperatoriaus, be jokio ŽŠ. Tad ir vėl sakyčiau pliusas rotoriniam.
1. Lyg ir ne daug, bet vien elektra, jei taip ir toliau varysi, per kelis metelius prisuksi šilumos siurblio kainą. Štai kodėl man nepatinka grynai elektra. Be to, jei sertifikuotum savo namą, kuris šildomas tik elektra, tai geriausiu atveju gautum kokią B, o gal ir A klasę.
2. Paprastas tai koks? Be celiuliozinio šilumokaičio?
3. Medeinos atvejis žiaurus. Tik neaišku kaip ten klostėsi reikalai, kai įdėjo entakpinį šilumokaitį. Kiek pamenu be entalpinio buvo prisukta elektros kažkur už 250-260 Lt. Įdomu kaip sumažėjo elektros sąnaudos su entalpiniu šilumokaičiu?
4. Tai koks tada plokštelinių privalumas Lietuvos oro sąlygomis, jei ir plokšteliniai su entalpiniu šilumokaičiu ir rotacinis prisuka panašiai elektros? Tikriausiai vienintelis - nemaišo kvapų. Ar dar yra kažkokių privalumų?
Tai, Mintai, taip išeina, kad man reikia statyti arba rotacinį ir nesukti galvos, arba daryti klikolinį ŽŠ ir dėti entalpinį rekuperatorių. Tarkime, kad nevertiname piniginių reikalų? Koks tuomet vėdinimas pasyviame name būtų geriausias?
Papildyta:QUOTE(mintas @ 2014 12 30, 20:04)
Beje, noriu atkreipti dėmesį, kad su entalpiniu šilumokaičiu ir ŽŠ gauni galutinę temperatūrą labai jau panašią į rotorinio rekuperatoriaus, be jokio ŽŠ. Tad ir vėl sakyčiau pliusas rotoriniam.
Bet kai lauke bus minusas, tai ploštelinis atsiims prieš rotacinį. Jo NVK bus aukštesnis ir galbūt visų metų bėgyje plokštelinis bus naudingesnis. Tik kelis mėnesius per metus gali tekti daugiau sumokėti už elektrą. Įdomu, jei vertinti visus metus ne vien pagal NVK, bet ir pagal pinigus išleistus vėdinimui, kuris būtų pigesnis?