QUOTE(kristinka_2010 @ 2014 10 27, 10:03)
Gal as nelabai suprantu bet pas mane garo barjero neisvenera - jei tai plevele? Pas mane viskas siltinta slaitiniame stoga su NEPS, aliuminio popieriu dejau ne del garo, o tam kad atspindetu siluma.
Palepe nevedinama..
Darote sandarų namą, todėl nerekomenduojama palikinėti nevėdinamų, pusiau šiltų palėpių.
Jeigu ten pateks drėgmės, tai įsiveis pelėsis.
Šiaip geriau reikia apsispręsti arba šiltinti stogą + įrenginėti normaliai palėpę su vėdinimu, arba šiltinti perdangą, šaltą palėpę ventiliuoti lauko oru ir po stogo danga palikti tik antikondensacinę plėvelę.
Dalis šiltinimo perdangoje, dalis stoge - blogas variantas. Jeigu jaučiate, kad stogas šiek tiek prastai apšiltintas, tai galite pridėti 1/4 šiltalo ant perdangos, bet jis bus tik pagalbinis sluoksnis, nežymiai prisidedantis prie šiluminių nuostolių mažinimo. Sandarumo sluoksnis ir garo barjeras vistiek turėtų būti stoge.
Stebėkite sąlygas toje neventiliuojamoje pusiau apšiltintoje palėpėje, kad ten nebūtų drėgna. Idealiu atveju teoriškai turėtų būti sausa, bet pas jus kaip ir du garo barjerai bus ir viduje jų vata, medžio konstrukcijos + didelė nevėdinama pusiau apšiltinata oro erdvė, kurioje susidarys kondensato, jeigu bus kintanti tempratūra. Su tokiais variantais reikėtų atsargiai.
QUOTE(cibulis @ 2014 10 24, 16:20)
Nemanot, kad čia per daug sudėtinga. Daug paprasčiau būtų padaryti vieną darbą (sudėti gegnes), o tada daryti kitą darbą (šiltinti stogą). Visgi su gegnėmis yra ką veikti ir tikrai tai gana kruopštus darbas. Turiu galvoje, kad nebūtų taip, jog skirsite daug dėmesio NEPS priklijavimui prie gegnės, bet gegnė kažkur susiskersuos ir kai jau bus sudėtas visas stogo sumuštinis, vėliau NEPS atšoks nuo gegnės. Iš pirmo karto atrodo lyg ir gera mintis, bet labai jau sudėtinga, kruopšti, imli darbui. Stogininkai tikrai nežaistų. Tikriausiai darysite pats?
Planuoju, kad viskas bus atvirkščiai - lengviau dirbti ant žemės (gamybinėse patalpose), gegnių žingsnis prisitaiko prie putplasčio tiek kiek reikia. Putplastis kaip tik palaiko gegnių padėtį, o ne iškraipo jas. Putplasčio klijavimui prie gegnės skirsiu keleriopai mažiau laiko nei į stogą kišant putplastį.
Susiklijuoju kažką panašaus į tokius segmentus ant žemės
http://www.youtube.c...h?v=5eKdrc69vQU
ir užkeliu su kranu. Svoris nebus didelis, galima rankomis pakelti keliese metrinį segmentą, priklijuoti prie jau esamų stoge segmentų prispaudžiant diržais ir po to pritvirtinti prie atraminų konstrukcijų. Viską gerai apgalvojus nieko sudėtingo nematau. Sudėtinga tik pakeisti mąstyseną, kad pirmiausia surenkama medinė stogo kostrukcija, tada difuzinė, tada stogo danga, tada kažkas prikiša vatos, užkala polietilėno plėvelę ir susuka gipsą.
Padarysim ir pamatysim.