Kitas dalykas yra tas, kad kai pučia ekovatą, tai ji išpučia garų plėvelę. Tam deda medinius tašus, bet aš mediniu tašų nedėsiu, nes dėsiu PIR plokštes. O tokiu atveju darytų taip: dėtų Thermofloc garo barjero plėvelę, ją skersai gegnėms kas 20-30 cm sutvirtintų bandažavimo juosta. Tada ant gegnių dėtų kokių 3 mm storio kartoną (tą, kaip naudojama baldams). Štai tokia juosta ir kartonas sutvirtintų garų plėvelę, kad ji neišspūstų atgal. Po to, kai jau supūstų ekovatą, tada būtų galima dėti PIR plokštes.
Arba galima pirma dėti PIR plošktes ir tada iš karto pūsti ekovatą. Nereikės toks garų plėvelės, bet jei dėti PIR iš karto nebus galima padaryti termovizinių tyrimų, nes PIR plėvelę atspindi.
Tos garų barjero plėvelės tvirtinimas sako, kad gali iškraipyti gana lygias gegnes, todėl bus kreivas pagrindas PIR plokščių tvirtinimui.
Koks variantas geresnis: pirma dėti garų plėvelę ir tada PIR ar dėti tik PIR plokštes ir pūsti ekovatą?
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2014 12 30, 17:36)
Be to, konkrečiai šiame variante bus dar oro paduodama net jei ir srautų pakeitimas vyktų per sekundės dalį. Procentaliai tai bus keleriopai didesni oro kiekis, nei per tą patį laiką tarp srautų pakeitimų būtų gražinama rotoriniame šilumokaityje, be to ta gražinamo oro porcija šiuo atveju bus momentinė, tad jei išmetamame ore bus kvapų, gražinamų kvapų procentas bus keleriopai didesnis, nei rotorinio šilumokaičio atveju.
Rotacinis gal ir mažiau pamaišo kvapų, bet tai daro nuolatos. O šitas hibridas tai daro tik karts nuo karto atsidūsdamas. Tas atsidusimas vyksta gal tik kas 10-15 min. Tikriausiai priklauso nuo lauko temperatūros, kuri sąlygoja greitesnį užšalima. Todėl galimas dalykas, kad dūsaujančio aparato kvapų pamaišymas per valandą bus mažesnis nei rotacinio. Kalbu apie kiekius (litrais, kubais), o ne procentus.