QUOTE(cibulis @ 2014 12 29, 22:42)
Žinau tik tiek, kad sistema valdoma per planšetę.
Maniškis rekuperatorius irgi valdomas per kompiuterį, planšetę ar smartfoną. Smartfone visai nieko androidinė programėlė sukurta. Jei susikonfiguruočiau savo namų interneto prieeigą, galėčiau savo rekupą reguliuoti iš bet kurios pasaulio vietos su savo telefonu
.
QUOTE
1. Bet gal jis nemaišo kvapų kaip įprasti rotaciniai?
ne pastoviai minimaliais kiekiais, kaip rotaciniame, bet tik srautų apkeitimo momentu ir ženkliai didesnėmis porcijomis. Tad jei iš WC "geras" kvapelis, kaip tik tuo momentu išmetamas, tai į namą to kvapo papuls ženkliai daugiau, nei per rotorinį.
QUOTE
2. O jei vietoje ŽŠ daryti pašildytuvą nuo geotermos gręžinio? Labai brangu, verta galvoti ar ne? Tarkime pasidarau vieną 120 m gylio gręžinį, kuris duoda šilumą ŠS ir kartu pašildomą tiekiamą orą rekupui. Beje, gal kas primins tokios sistemos įrengimo, veikimo principą?
iš principo tai visai vykusi mintis. Aš savo horizontalūjį kolektorių taip žadėjau jungti, bet kai nusipirkau rotorinį rekuperatorių, atpuolė papildomi rūpesčiai. Gręžinį tuomet tik šiek tiek gilesnį/daugiau grežinių reikia daryti kad būtų pakankamai energijos ir ŠS ir ŽŠ.
Tiesa, dar ir su pajungimu pasirodo reikės kiek pavargti, kol sugalvosi kaip geriausiai pajungti, nes kai norėjau pasibraižyti pasyvaus vėsinimo kontūrą grindiniam šildymui supratau, kad tai nėra paprasta, kaip dvi kapeikos, bet ilgiau pasėdėjus, tikrai išsprendžiama
. Tik jokiu būdu to darbo nepalik eiliniam santechnikui.
QUOTE
3. Sakai, kad tikrai nieko nebūtų? Principas būtų toks. Žiūriu orų prognozes, jei rodo, kad bus apie 0 ar kažkiek pliuso, pradedame šildyti namą. Šildome 1-2 parą, o tada pradeda darbus. Drėgmė nuo difuzinės tuo metu tikrai dings, bet jei tvirtinti MPP, tai darbo tikriausiai gali būti kokioms 7-10 dienų. Tuo metu lauke vėl staigiai atšąla ir vėl apšerkšnija difuzinė, MPP. Bet jei spėti pritvirtinti MPP, tai dar pakėlus temperatūrą, galima šiltinti stogą. Vis galvoju: rizikuoti ir šiltinti stogą sausį ar laukti pavasario?
Na ir kiek ten tos drėgmės? Kapeikos. Tik kai sušalus labiau į akis krenta. Kol sušalus plėvelė, tol nėra drėgmės skystame pavidale, tad vata nebus šlapinama. Ištirps įšalas tik atšilus orams, bet tuomet drėgmė (tokiais kiekiais) jau nepavojinga, išgaruos nepadariusi jokios žalos.
Problemų būtų tik tuo atveju, jei prie apšalusio paviršiaus reikėtų ką priklijuoti, nes klijai priliptų ne prie paviršiaus, o prie ledo, tad ledui ištirpus viskas atšoktų. Būtent todėl problemų kilt galėtų tik su PUR purškimu, o su vatomis absoliučiai jokių problemų.