QUOTE(zigiz @ 2014 12 16, 14:23)
elementariai pasiskaiciuok silumine varza atitvaros nuo skyles apacios iki apsiltinimo apacios. atitvaros storis bus atstumas nuo skyles iki ...
jei varza => uz sienos ar pastoges varza tai reikskingu salcio nuostoliu nebus.
p.s. kad isvengti groteliu sienose, galima pagalvoti apie palepes vedinima per vedinimo angas difuzineje pleveleje.
Nesupratau jūsų pasakymo su šalčio tiltu.
Nubrėžiau, ką man
siūlo konstruktorė. Pagal ją kadangi išpjovus skylę nebūtų sąramos, tai nuo mūro viršaus reikia palikti apie 50 cm. Tada 20x20 cm skylė. Tokiu atveju nuo skylės apačios iki vatos ant stygų liktų tik apie 40 cm. Tokiu atveju 40 cm neapšiltinto mūro varža būtų vos R-0,8. Sienos varža yra apie R-12. Taigi skirtumas labai ženklus.
Dar konstruktorė sakė, kad galima pergręžti tą statinį ir daryti kitą statinį ar stogą toje vietoje paremti metaliniu kampuočiu, bet būtų jau daug darbo. Gal geriau jau nebereikia lįsti, kas padaryta.
Labai gerą išeitį pasiūlė
architektas. Jis rašė:
Žalia spalva - skylė, raudona - grotelės matomos iš išorės. Ta po grotelėmis paslėpta fasado dalis kur bus siena pageidautina, kad būtų nudažyta tamsia spalva. Iš išorės bus simetriškai. Groteles siūlau baltas (fasado spalvos) dėti, kuo neutralesnes. Žodžiu iš vidaus pasidarai skylę kurioje nori vietoje, tačiau iš išorės imituoji, kad ji padaryta per vidurį. Bet ir šiuo atveju, jei klausyti konstruktorės dėl 50 cm mūro virš skylės, tai bus šalčio tiltas. Nebent tą skylę apšiltinti, bet dideliu storiu neapšiltinsi. Žodžiu, užburtas ratas.
Papildyta:
QUOTE(arkava @ 2014 12 16, 14:44)
Liuka ir as irengiau - 60x110cm.
Nu eis biski saltis, bet... priejimas i pastoge turi but.
Liuka apsiltinsiu papildomai.
Papasakok plačiau, kaip su liuku išsprendei šalčio tilto problemą? Ar pavyko? Man atrodo, kad liukas - nemažas šalčio tiltas.
Papildyta:
QUOTE(arkava @ 2014 12 16, 15:05)
Tai pats, kolega rasote: " Bet perdangos apšiltinimas neina iki pat lauko neoporo.
Perdangos apšiltinimo susijungimą su neoporu perkerta siena. Štai ir klausimas - ta skylė šalčio tiltas ar ne? "
Taip, nekerta, bet mūras iš vidaus
būtų apšiltintas iki pat kraigo. Lygiai taip pat iki pat kraigo būtų apšiltinta ir pirma stygų eilė. Kol nėra daromos skylės ventiliacijai, tol frontone nėra jokio šalčio tilto. Būtent skylės sukuria šalčio tiltą. Nebent ta skylė būtų virš 1 metro ar dar aukščio nuo apšiltintos perdangos.
Papildyta:
QUOTE(BangaS @ 2014 12 16, 15:19)
1. Tokia lengva vata turi prastas izoliavimo savybes, bet jums šiuo atveju to ir reikia.
Ją galima būtų užpūsti ant pagrindinio apšiltinimo sluoksnio virš stygų. Aišku kubo kaina su užpūtimu jau kainuos ne 50Lt/m3, bet, kaip suprantu, čia ne problema. Ši vata būtent tam ir skirta, didesnio tūrio palėpių užpildymui.
2. Kiek suprantu mūriniai frontonai ir nešančios vidinės sienos apšiltintos bus ir iš viršaus.
1. Konstruktorė rytoj paskaičiuos, kokį svorį gali atlaikyti mano stygos. Bus ramiau. Ji labiau nuogąstauja, kad storas apšiltinimo sluoksnis neleis išgarinti drėgmės iš vatos. Beje, šitos pučiamos vatos kubas su darbu - apie 150 Lt. 25 kubdai padauginam iš 150 Lt turim apie 3750 Lt. Šiek tiek pigiau nei ventiliaciniai kaminėliai.
2. Taip, mūriniai frontonai bus apšiltinti iš viršaus iki pat kraigo, dar frontonai bus apšiltinti ir iš vidaus iki pat viršaus. Iš lauko jie jau apšiltinti. Jei šiltinti iki stygų, tai visos vidinės sienos bus apšiltintos iš viršaus.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2014 12 16, 16:35)
Priklauso nuo mūro šilumos laidumo. Būtų iš akytbetonio, užtektų pusmetrio, o su keraminėm, jau virš metro reikėtų, be to, kadangi plytos skylėtos,
būtina užpurkšti visas jų skyles putomis, kad sušilęs oras namo viduje per plytas neišsipūstų per atsiradusias, neapšiltintas ertmes, nes kitu atveju absoliučiai nebus jokios naudos iš storo apšiltinimo sluoksnio. Visa šiluma bus išpūsta iki pasieks jį.
Čia labai gerą pastabą pasakei.
Bet man vis tiek tos ventiliacinės nagos nepatinka. Kažkaip kitaip reikėtų apšiltinti visą stogą. Turiu galvoje ne vien tą būdą su vatos pripūtimu iki pat kraigo.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2014 12 16, 16:51)
Jei kalbėti apie tavo antrą aukštą iki stogo viršaus, tuomet būtų įspūdingas, o tai ką mačiau nuotraukoje nieko įspūdingo
.
Paskaičiuok kiek visas stogo apšiltinimas svers
. Ar ką ten apšiltinimas, užteks čerpelių svorio
.
Rytoj konstruktorė suskaičiuos, kiek mano stygos gali atlaikyti svorio. Bus aišku.
Papildyta:
Aš vis dar galvoju apie visą stogo apšiltinimą, t.y. tarp gegnių iki pat kraigo. Atmeskime tą vatos pripūtimą į palėpę. Kalbu apie tokį
sumuštinį. Kaip tokiu atveju galima spręsti palėpės vedinimą? Ar iš viso tokiu atveju reikia vėdinti palėpę? Lauko vėdinimą atmetame. Kaip tuomet: daryti groteles lubose keliuose kambariuose ir tikėtis, kad vėdinsis natūraliai? Ar daryti rekuperatoriaus atšaką su oro padavimu ir išmetimu į palėpę? Bet jei ant stygų yra vatos, tai į rekupą papuls visokių dulkių.
Girdėjau kalbų, kad jei šiltini visą stogą iki kraigo (tarp gegnių vatos storis 40 cm), tai ant stygų reikia dėti mažiau vatos, t.y. negalima dėti tuos pačius 40 cm. Tokiu atveju mansardos iš viso atsieit vėdinti nereikia. Kiek tokiu atveju reikia dėti vatos?